Virat Kohli، MS Dhoni، Rohit Sharma همه تیک آبی توییتر را از دست می دهند. این چیزی است که اتفاق افتاده است

گروه سه نفری کریکتینگ ویرات کوهلی، ام اس دهنی و روهیت شارما در صبح روز جمعه شاهد تغییر بزرگی در نمایه توییتر خود بودند، به طوری که هر سه آنها تیک های آبی را در مجاورت نام پروفایل خود در پلتفرم میکرو وبلاگ نویسی از دست دادند. از زمانی که ایلان ماسک مدیریت توییتر را به دست گرفته است، تغییرات زیادی در این پلتفرم ایجاد شده است. ماسک قبلاً اعلام کرده بود که تنها راه برای حفظ علامت تیک آبی تأیید شده در پروفایل ها از طریق اشتراک توییتر آبی است. با این حال، به نظر می رسد Dhoni، Rohit و Kohli در میان سایر کاربران توییتر این کار را انجام نداده اند.

چند هفته پیش، توییتر اعلام کرده بود که شروع به حذف علامت‌های آبی قدیمی از نمایه‌ها می‌کند، زیرا از مردم می‌خواهد برای تیک‌های تأیید اعتباری که قبلاً به روشی متفاوت اختصاص داده شده بود، پرداخت کنند.

افرادی مانند Virat Kohli، MS Dhoni، Sharma، و چند تن دیگر از بزرگان کریکت هنوز با علامت های “Legacy Blue” مربوطه خود در حال پیشرفت بودند. از این رو، صبح جمعه، همه آنها تیک آبی را از دست دادند.

b1v427s8

توییتر آبی چیست؟

Twitter Blue یک سرویس پولی توسط شرکت تحت مالکیت ایلان ماسک است. این نه تنها علامت های تأیید شده را در پروفایل ها پس از اشتراک ارائه می دهد، بلکه دارای چند مزیت دیگر نیز می باشد.

Twitter Blue در هر دو دستگاه iOS و Android در دسترس قرار گرفته است در حالی که کسانی که از وب سایت توییتر استفاده می کنند نیز می توانند آن را خریداری کنند. هزینه اشتراک ماهانه برای کاربران iOS و Android در هند 900 روپیه است، در حالی که این هزینه برای وب 650 روپیه در ماه کمتر نگه داشته شده است.

کاربران همچنین می‌توانند با هزینه سالانه 6800 روپیه، که تقریباً 566 روپیه در ماه هزینه دارد، مشترک سرویس پریمیوم شوند. با این حال، این طرح فقط در وب در دسترس است.

در ایالات متحده، Twitter Blue را می توان با 11 دلار در ماه در دستگاه های Android و iOS و با 8 دلار در وب مشترک کرد. هزینه طرح سالانه 84 دلار در ایالات متحده است.

قبل از اینکه این شرکت سرویس توییتر آبی خود را معرفی کند، تیک آبی به حساب های معتبر شخصیت های مشهور، سیاستمداران، روزنامه نگاران و شخصیت های عمومی داده می شد. اکنون، هر کسی که هزینه اشتراک را بپردازد، علامت چک را می‌تواند خریداری کند.

علاوه بر تیک آبی، مشترکین آبی توییتر به ویژگی‌هایی مانند ویرایش توییت، پوشه‌های نشانک، آیکون‌های برنامه سفارشی و تصاویر نمایه NFT دسترسی اولیه خواهند داشت. چنین کاربرانی همچنین می توانند تم های رنگی متفاوتی را برای برنامه خود انتخاب کنند، پاسخ خود را در توییت ها اولویت بندی کنند، و قبل از اینکه توییت برای سایر کاربران قابل مشاهده شود، آن را لغو کنند.

مشترکین آبی توییتر محدودیت کاراکتر طولانی تری 4000 دریافت می کنند در حالی که محدودیت کاراکتر برای سایر کاربران 280 است. اشتراک پولی همچنین به کاربران امکان می دهد ویدیوهای طولانی تری تا 60 دقیقه یا حجم حداکثر 2 گیگابایت را آپلود کنند.

موضوعات ذکر شده در این مقاله