Romain Grosjean بعد از فرار از سقوط آتشین ، از مسابقات جایزه بزرگ بعدی F1 خارج شد


تیم وی Haas روز دوشنبه گفت ، راننده فرانسوی رومن گروژان آخر هفته آینده در فرمول یک شرکت خواهد کرد ، پس از فرار از یک تصادف آتشین با سرعت بالا در گرندپری بحرین و فقط سوختگی در دستانش. گروسژان پس از برخورد با آلفا تاوری دانیل کیوات در اولین دور مسابقه روز یکشنبه از لاشه هواپیما دور شد و باعث شد ماشین Haas به دو نیم شود و با عبور از موانع ایمنی در 225 کیلومتر در ساعت شعله ور شود. هاس گفت درمان سوختگی هایی که گروسژان 34 ساله متحمل شده “به خوبی پیش می رود” و انتظار می رود که وی روز سه شنبه از بیمارستان مرخص شود.

اخبار

گروسژان به لطف یکپارچگی سلول زنده ماندن اتومبیل خود ، دستگاه “هاله” خود ، که موانع فلزی Armco پاره شده را از سرش دور می کند ، حضور ذهن خود را در آرامش به عنوان خودش و از بین بردن خود و کمک سریع ماهرانه F1 ، زنده فرار می کند. پرسنل پزشکی و مارشال ها.

فرانسوی در یک پست اینستاگرامی گفت: “سلام به همه ، من فقط می خواستم بگویم من خوبم ، خوب ، نوعی خوب است”. “بسیار ممنون از همه پیام ها.

“من چند سال پیش برای” هاله “نبودم ، اما من فکر می کنم این بزرگترین چیزی است که ما به فرمول یک آوردیم و بدون آن ، امروز نمی توانم با شما صحبت کنم.”

راننده برزیلی Pietro Fittipaldi – نوه امرسون فیتی پالدی قهرمان دو بار جهان – یکشنبه آینده اولین مسابقه فرمول یک خود را به جای Grosjean در جایزه بزرگ Sakhir ، همچنین در بحرین انجام خواهد داد.

گونتر اشتاینر ، مدیر تیم گفت: “پس از اینکه تصمیم گرفته شد بهترین کار برای رومین این است که حداقل از یک مسابقه بگذرد ، انتخاب بسیار آسان بود.”

“پیترو با ما آشنا است و کار درستی است.”

این بازیکن 24 ساله در سال های 2018 و 2019 با Haas آزمایش کرد.

فیتی پالدی گفت: “از همه مهمتر ، من خوشحالم که رومن ایمن و سالم است.”

“همه ما خوشحالیم که مصدومیت وی پس از چنین حادثه ای عظیم نسبتاً جزئی است. بدیهی است که این یک شرایط ایده آل برای بدست آوردن اولین فرصت من نیست.”

– “تحقیقات کامل” –
در مورد آینده Grosjean و مسابقه نهایی در ابوظبی ، اشتاینر گفت که این مسابقه را به راننده واگذار می کند.

گرندپری ساخیر آخر هفته ، دومین مسابقه از سه رویداد سه گانه پایان فصل این ورزش در خاورمیانه است که احتمالاً پایان کار F1 گروژان است.

او و کوین مگنوسن ، هم تیمی تیم هاس ، در پایان سال توسط این تیم آزاد می شوند.

اشتاینر که روز دوشنبه در بیمارستان از راننده خود بازدید کرد ، گفت: “این تصمیم او و تنها اوست.”

“من با آن یکی دخالت نخواهم کرد. او باید آن را برای خودش درست کند. من در آنجا از راهنمایی های او پیروی می کنم.

“من نمی دانم اوضاع فردا وقتی کبودی ایجاد می کند چطور است و شاید او کمی بیشتر در این باره فکر کند. من نمی دانم کسی پس از چنین چیزی به چه چیزی فکر می کند.

“به همین دلیل است که من می خواهم کمی وقت بگذارم تا به او فکر کند ، و درباره آنچه او می خواهد انجام دهد بازخورد دهد و ما از آنجا می رویم.

“مطمئناً ، ما همیشه برنامه ای در دست اجرا داشته ایم ، اما در حال حاضر برنامه من این است كه اگر او خوب است ، او را در مسابقه آخر هفته آینده در بحرین برگردانم ، اما باید منتظر بمانیم.”

در حالی که گروسژان بهبودی خود را از یک فرار تقریباً معجزه آسا ادامه داد ، روسای F1 گفتند که تجزیه و تحلیل و تحقیقات عمیق در مورد سقوط او از یکشنبه با مدیر مسابقه و نماینده ایمنی مایکل ماسی و مدیر عامل ورزش موتور F1 ، راس برون ، تأیید اهداف این ورزش آغاز شده است.

ماسی گفت: “به عنوان بخشی از هر حادثه ای که رخ می دهد ، FIA تحقیقات کاملی را انجام می دهد.”

“بنابراین ، حتی در طول مسابقه ، بسیاری از تیم های ما شروع به جمع آوری تمام داده های موجود ، از جمله دوربین های فیلمبرداری با هر زاویه ای که احتمالاً در دسترس بود ، می کنند.

“تیم های فنی ما شروع به گرفتن کلی عکس و درک ماشین از زمان بازگشت ماشین به تیم کردند.

تبلیغ شده

“سپس یک تجزیه و تحلیل کلی کامل در مورد همه موارد با جزئیات بسیار خوب انجام خواهد شد تا ببینیم چه چیزهایی می توانیم از آن یاد بگیریم.

“ایمنی همیشه در حال پیشرفت و بهبود است. شما می توانید از همه چیز یاد بگیرید.”

مباحث ذکر شده در این مقاله