Ram Vilas Paswan – سلطنتی که از بسیاری از پادشاهان برتری داشت

Ram Vilas Paswan - سلطنتی که از بسیاری از پادشاهان پشت سر گذاشت

رام ویلاس پاسوان روز پنجشنبه در سن 74 سالگی در یک بیمارستان خصوصی درگذشت.

دهلی نو:

Ram Vilas Paswan یک بار در یک دور هم جمع شدن غیر رسمی گفت که کسی رمز و راز حسن نیت و معادلات گرم مورد علاقه خود را تحریک می کند در میان احزاب متضاد رنگی و جوامع ایدئولوژیک.

این هسته از فلسفه سیاسی Ram Vilas Paswan بسیار تعریف رهبر دالیت است که شاید هرگز پادشاه نبوده است اما به عنوان یک پادشاه بیش از پنج دهه در درخشش خود از پادشاهان بزرگتر بوده است.

رهبر پیشکسوت دالیت روز پنجشنبه در سن 74 سالگی در یک بیمارستان خصوصی که اخیراً تحت عمل جراحی قلب قرار گرفته بود درگذشت.

Ram Vilas Paswan به دوستي كردن و سرمايه گذاري در روابط اعتقاد داشت و از اينكه خودش را بعنوان يك نيروگاه تحكيم ميكرد ، در برخي مواقع ، متحدان متخاصم ، افتخار مي كرد.

وی برای اولین بار به عنوان MLA در سال 1969 به عنوان عضوی از جبهه های ضد کنگره پس از انصراف از شغل خود به عنوان یک مقام پلیس انتخاب شد ، در صفوف احزاب مختلف سوسیالیست قرار گرفت ، که با فاصله ای دوره ای تغییر شکل داد و به یک رهبر تبدیل شد صورت دلیت

رام ویلاس پسوان در سال 1946 در خاگاریا در بیهار متولد شد ، هشت بار به عضویت لوک سبها انتخاب شد و در حال حاضر یکی از اعضای راجا صبا بود.

کی سی تیاگی از جاناتال دال (یونایتد) که سالها با رام ویلا پسوان در لوک دال به رهبری چاران سینگ بود و او را به عنوان یک همکار سوسیالیست بیش از 45 سال توصیف کرد ، گفت بنیانگذار حزب لوک جانشکتی نقشی اساسی در تحکیم دالیت ها در شمال هند و صدای آنها باقی ماند.

وی یکی از وزیران مهم در دولت VP Singh بود که در سال 1989 به قدرت رسید و برای اجرای گزارش کمیسیون Mandal ، که توصیه می کند برای سایر طبقات عقب مانده ، با توجه به محور سیاست ، به ویژه در کشورهای هندی زبان مانند برای همیشه بهار و اوتار پرادش.

آقای Tyagi گفت ، سادگی و صداقت Ram Vilas Paswan مثال زدنی خواهد بود.

این قصیده ای است برای سیاست او که معتقد به ایجاد پل هایی در میان شکاف های اجتماعی یا سیاسی است که وی یکی از محبوب ترین رهبران دولت در میان قشرهای فوقانی است حتی اگر حمایت خود را بیشتر از دالیتس انجام می داد ، گروهی که در برخی مواقع روابط متضاد با جوامع مرفه تر به دلایل مختلف اجتماعی و سیاسی.

همچنین ادای احترام به ارزش وی به عنوان یک سیاستمدار و استقبال گرم وی از طرف احزاب که در ایدئولوژی های آنها مانند کنگره و BJP مغایرت دارد این است که وی توسط رقبای سرسختی مانند آتال بیهاری وجپایی و سونیا گاندی مورد محاکمه قرار گرفت و به عنوان وزیر با ارزشی در NDA به رهبری BJP و همچنین دولتهای UPA به رهبری کنگره.

هنگامی که وی به دلیل اختلافات فزاینده ای که با حزب زعفران داشت ، از دولت وجپایی خارج شد ، وی به وزیر ارشد وقت گجرات ، نارندرا مودی نیز حمله کرده بود اما وقتی در سال 2014 با BJP به رهبری مودی دست به دست شد ، به زودی به یک همکار معتمد نخست وزیر تبدیل شد وزیر ، به ویژه در مورد مسائل دالیت.

گاهی اوقات منتقدان او را به عنوان “mausam vaigyanik” (مرد هواشناسی) به دلیل مهارتش در راه یافتن به اتحادی که پس از انتخابات به قدرت می رسد ، مسخره می کردند.

با این حال ، بسیاری معتقد بودند که این یک ساده سازی بیش از حد است و متذکر شدند که وی تقریباً مجبور به ترک UPA در سال 2014 پس از RJD لالو پراساد شد که به حزب لوک جانشکتی نباید بیش از سه کرسی در نظرسنجی های لوک سبها اختصاص یابد.

با این حال ، مرگ او برای پسر 37 ساله اش چراگ پسوان که اکنون ریاست حزبی را دارد که پدرش در سال 2000 تأسیس کرد ، نمی توانست زمان بدتری داشته باشد.

چراگ پاسوان که دیگر در اتحاد حاکم دموکراتیک ملی در بیهار نیست ، در حال جبهه گرفتن از وزیر ارشد وزیر امور خارجه نیتیش کومار (U) و همچنین اتحاد مخالف در نظرسنجی های مجمع است و از تجربه پدرش برای هدایت ماهرانه چندین بحران از این دست غافل خواهد شد. گذشته

مرگ رام ویلاس پسوان همچنین ممکن است طغیانی از حمایت از عضو وی در میان طرفداران و هواداران حزب خود ایجاد کند.