Odisha FC Bask In Kozhikode Rain، بنگالورو اف سی را شکست داد تا سوپر جام را برد

اودیشا اف سی پس از پیروزی 2-1 بر بنگالورو اف سی در دیدار قله در اینجا روز سه شنبه، قهرمان مسابقات فوتبال سوپرکاپ شد و اولین مدال نقره خود را به دست آورد. در حالی که دیگو مائوریسیو برزیلی در نیمه اول هر دو گل را برای برندگان به ثمر رساند، سونیل چهتری در دقیقه 84 از روی یک پنالتی گلزنی کرد تا اختلاف تیم بنگالورو کم شود. اودیشا در مقابل حریفان کارکشته به شکل بنگالورو، در نیمه اول با دو گل مائوریسیو تمام آسیب را وارد کرد. کلیفورد میراندا نیز تاریخ ساز شد و به اولین مربی هندی تبدیل شد که قهرمان سوپرجام شده است.

بنگالورو اف سی که سومین فینال فصل خود را برگزار می کند، به عنوان قدرتمندتر از دو تیم در یک شروع بارانی شروع کرد.

آبی ها در نیمه حریف توپ و میدان زیادی را در اختیار داشتند، در حالی که اودیشا که دو گل زودهنگام در دو بازی اخیر خود دریافت کرده بود، به عقب نشستن راضی بود و اولین فینال تاریخ خود را محتاطانه آغاز کرد.

با این حال، هنگامی که باران کم شد، فرمان بنگلور روی توپ نیز کاهش یافت. اودیشا از ضربات ایستگاهی شروع به ایجاد دردسر کرد، با ضربه رگبار کارلوس دلگادو از فاصله نزدیک از کرنر ساحل پانوار، اولین شانس واقعی را برای آنها فراهم کرد. ساندش جینگان آماده بود تا آخرین ضربه را برای بنگالورو ایجاد کند.

این موفقیت در دقیقه 23 برای اودیشا به شکلی دراماتیک به دست آمد، زیرا گورپریت سینگ ساندو از یک ضربه ایستگاهی بی‌ضرر مائوریسیو، مجموعه‌ای معمولی را به تصویر کشید.

ضربه این بازیکن برزیلی مستقیماً به سمت نگهبان بنگلور بود که تمام بدنش پشت توپ بود اما اجازه داد توپ از دستش خارج شود و از کنار دروازه عبور کند.

مائوریسیو تنها چند دقیقه بعد دوباره به نزدیکی رفت و با ضربه سر جری ماویهمینگتانگا را از کنار تیرک دور دروازه ارسال کرد. اما طلسم اودیشا در دفعه بعدی درخواست متوقف نشد زیرا او هفت دقیقه قبل از پایان نیمه کار را 2-0 کرد.

همه چیز با یک توپ مورب از ویکتور رودریگز شروع شد تا جری در سمت راست را انتخاب کرد و او آن را با ضربه سر از مقابل دروازه به بیرون فرستاد. مائوریسیو در حالی که از سدش جینگان می گذرد، با گورپریت با پای اشتباه به آن ضربه زد.

در حالی که بنگالورو ژولیده و کاملاً روی پای عقب به نظر می رسید، مردان میراندا به حرکت خود ادامه دادند و می توانستند قبل از استراحت به برتری خود اضافه کنند.

ابتدا این ناندا کومار بود که از لبه جعبه یک والی کرلینگ ارسال کرد که گورپریت با آن برابر بود. سپس جری دوباره باعث ایجاد دردسر در جناحین شد و از سمت راست وارد جعبه شد و قبل از اینکه ضربه محکمی از تیرک متقاطع انجام داد.

بنگالورو که مسلماً خوش شانس بود که در نیمه دوم تنها با دو گل عقب بود، در نیمه دوم چهار تغییر ایجاد کرد.

سایمون گریسون در تلاش برای جلوگیری از دومین باخت نهایی در کمتر از یک ماه، سیواساکتی نارایانان، پابلو پرز، پرابیر داس و الکساندر جووانوویچ را به میدان آورد.

با این حال، اودیشا پس از شروع مجدد نیز به عنوان خود مسلط خود ادامه داد زیرا Gurpreet در دروازه آبی ها مشغول بود.

تنها با گذشت 40 ثانیه از نیمه دوم، او مجبور شد به پایین شیرجه بزند تا تلاش دوربرد مائوریسیو را از بین ببرد. پنج دقیقه بعد، او در کشش کامل بود تا تلاش بی‌پرده ویکتور را از بالای تیرک عبور دهد.

ناندا که در جناح چپ یک تهدید بود، خطر خود را در سمت راست نیز تکرار کرد. پس از اینکه ویکتور با یک توپ دفاعی تغذیه شد، ناندا یک شوت کم قدرت ارسال کرد که پرابیر موفق شد آن را به سمت تور کناری منحرف کند.

77 دقیقه طول کشید تا بنگالورو آمریندر را با اولین تلاش خود روی هدف آزمایش کند. و به خصوص تهدید کننده هم نبود. پابلو، بدون گزینه نزدیک به لبه جعبه، برای یک شوت کم ارتفاع از میان جنگلی از پاها رفت، که آمریندر به راحتی آن را کنار زد.

تنها شش دقیقه مانده به پایان، پرتو امیدی برای بنگالورو پدیدار شد که سیواساکتی توسط ناندا در جعبه به زمین افتاد. پنالتی به دست آمده توسط چتری همیشه قابل اعتماد با یک گام به عقب به تور فرستاده شد.

موضوعات ذکر شده در این مقاله