Neeraj Chopra فصل را در لیگ الماس دوحه در 5 می آغاز می کند

نیراج چوپرا، قهرمان المپیک، پرتاب کننده نیزه، فصل خود را در دیدار لیگ الماس در دوحه در تاریخ 5 مه، به عنوان یکی از برترین قرعه کشی ها در زمینی پر ستاره آغاز خواهد کرد. چوپرا 25 ساله، قهرمان لیگ الماس پس از پیروزی در فینال بزرگ در سپتامبر گذشته، در اولین دیدار 14 پا به آندرسون پیترز قهرمان جهان از گرانادا و یاکوب وادلیچ دارنده مدال نقره المپیک از جمهوری چک خواهد پیوست. سریال روز فصل.

چوپرا که بهترین رکورد شخصی 89.94 متری را دارد که در دیدار سال گذشته لیگ الماس استکهلم به مقام دوم دست یافت، در حال حاضر در ترکیه تمرین می کند. او تا 31 می در آنجا خواهد بود.

به دلیل مصدومیت، فوق ستاره هندی جلسه لیگ الماس دوحه 2022 را از دست داد، جایی که پیترز نیزه را به ارتفاع 93.07 متر، پنجمین پرتاب طولانی ترین پرتاب تاریخ، برای کسب عنوان قهرمانی فرستاد. وادلیچ دارنده مدال برنز قهرمانی جهان با بهترین پرتاب شخصی 90.88 متر دوم شد.

در کنار این سه نفر تزئین شده، در نشست دوحه همچنین جولیان وبر قهرمان اروپا از آلمان، مقام چهارم المپیک و جهان با بهترین رکورد 89.54 متر، کشورن والکات قهرمان سابق المپیک (PB: 90.16 متر) از ترینیداد و توباگو، سابق قهرمان جهان و دارنده مدال نقره المپیک 2016 جولیوس یگو (PB: 92.72 متر) از کنیا.

یکی از اهداف چوپرا، اولین دارنده مدال طلای المپیک هند در دو و میدانی، امسال عبور از مرز 90 متر، استاندارد طلایی در دنیای پرتاب نیزه خواهد بود.

او گفت: “من به رکورد 90 متر نزدیک تر می شوم، بنابراین شکستن این سد برای من بسیار معنی دارد.”

در حالی که سال گذشته با کسب بهترین شخصی جدید، مدال نقره جهان و قهرمانی در لیگ الماس واندا، سال خوبی برای من بود، امسال فرصت‌های جدیدی به ارمغان می‌آورد. هدف من برای تابستان امسال قهرمانی جهان، در کنار بازی‌های آسیایی است. دفاع از عنوان قهرمانی من در لیگ الماس واندا.”

چوپرا پس از تاریخچه فیلمنامه نویسی در المپیک توکیو در سال 2021، در مسابقات جهانی 2022 آمریکا مدال نقره گرفت، جایی که پیترز طلا گرفت، اما نتوانست از طلای بازی های مشترک المنافع دفاع کند، او در سال 2018 در نسخه بیرمنگام سال گذشته به دلیل قهرمانی در بیرمنگام برنده شد. یک جراحت

با این حال، او به موقع از مصدومیت – که در طول مسابقات جهانی متحمل شده بود – بهبود یافت و در فینال لیگ الماس در سوئیس پیروز شد.

من همیشه تحت تاثیر حمایت گرمی که از هندی‌ها در سرتاسر جهان و قطر می‌کنم که بسیار ویژه است، تحت تأثیر قرار می‌گیرم، بنابراین مشتاقانه منتظر افتتاح فصل ۲۰۲۳ لیگ الماس واندا در دوحه در کنار گروهی از ورزشکاران باورنکردنی هستم. از یک جمعیت پرشور.” لیگ الماس 2023 شامل 14 دیدار است که با دوحه در باشگاه ورزشی قطر در 5 می شروع می شود و با یک فینال تک در دو روز در یوجین، ایالات متحده (16 تا 17 سپتامبر) به پایان می رسد.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله