MS Dhoni “یک بار به آنها نگاه می کند…”: سونیل گاواسکار در کاپیتانی CSK هند بزرگ

تصویر فایل MS Dhoni کاپیتان CSK© توییتر

دربی جنوبی بین رویال چلنجرز بنگلور و چنای سوپر کینگز به موفقیت‌هایش رسید زیرا طرفداران شاهد یک فیلم هیجان‌انگیز با امتیاز بالا در بنگالور بودند. این تنها باری بود که این دو تیم در IPL 2023 مقابل هم قرار گرفتند. دوون کانوی، بازکننده CSK، با ضربات انفجاری و در عین حال کلاسیک خود در M Chinaswamy نمایش را ربود. بازیکن چپ‌دست از نیوزلند با 83 توپ از 45 توپ به CSK کمک کرد تا در مجموع موفق شود.

عرفان پاتان، بازیکن پیشین هند، کانوی را به مایکل هوسی، بازیکن سابق استرالیایی تشبیه کرد، کسی که برای سال‌ها یک چرخ دنده حیاتی در راه‌اندازی CSK بود و به تیپ زرد کمک کرد تا در سال‌های 2010 و 2011 برنده TATA IPL شود. هاسی اکنون مربی ضربتی CSK است.

عرفان پاتان در گفتگو با کریکت لایو ستاره اسپورت گفت: “سبک ضربه زدن دوون کانوی بسیار شبیه به مایکل هاسی است. هنگامی که شروع به گلزنی می کند، متوقف نمی شود. تخصص او این بود که وقتی فاف دو پلسیس موقعیت های میدان را تغییر داد، کانوی”. از آن استفاده کرد و در فاصله‌های دور توپ‌ها بازی کرد.”

رویارویی با آدرنالین بالا بین RCB و CSK همچنین اثر آرام بخش MS Dhoni را در کنار به نمایش گذاشت که به دومی کمک کرد تا از لحظات ناراحت کننده در زمین در اوورهای شلخته جلوگیری کند.

سونیل گاواسکار، بازیکن سابق کریکت هند معتقد است که دلیل اینکه CSK توانست طوفان Faf du Plessis و Glenn Maxwell را پشت سر بگذارد به دلیل وجود Dhoni در پشت کنده است.

سونیل گاواسکار که در برنامه Star Sports Cricket Live صحبت می کرد، گفت: “بازیکنان فشار زیادی را احساس نمی کنند وقتی MS Dhoni در کنار تیم است. او کاملا خونسرد است و این کمک می کند. او در لحظه می ماند و هرگز فریب نمی خورد. بله، او به آنها می دهد. برخی از آنها به محض رها کردن صید یا از دست دادن میدان خیره می شوند، اما او هرگز آنها را تحت فشار قرار نمی دهد. به همین دلیل است که CSK اغلب اوقات در موقعیت های سخت موفق می شود.

موضوعات ذکر شده در این مقاله