MS Dhoni رکورد T20 را شکست، کوینتون د کوک را پشت سر گذاشت و شاهکاری خیره کننده را به دست آورد

MS Dhoni 208 امین شکار خود را در کریکت T20 انجام داد© BCCI/Sportzpics

یکی از بهترین بازیکنان کریکت که تا به حال بازی جنتلمن را بازی کرده است، MS Dhoni حتی در سن 41 سالگی به رکورد شکنی خود ادامه می دهد. در مقابل Sunrisers Hyderabad (SRH) در مسابقات لیگ برتر هند (IPL) 2023 در روز جمعه، Dhoni کریکت T20 را شکست. رکورد جهانی را ثبت کرد، زیرا او در کوتاه ترین فرمت بازی به عنوان دروازه بان با بیشترین تعداد شکار تبدیل شد. این کوینتون دی کوک بود که قبلاً این رکورد را در اختیار داشت، اما در لیست از کاپیتان چنای سوپر کینگز (CSK) پیشی گرفت.

Dhoni و De Kock قبل از شروع مسابقه در جایگاه شماره 1 مساوی بودند و هر دو در مجموع 207 شکار در کریکت T20 گرفتند. پس از اینکه Dhoni در مسابقه بولینگ ماهیش تیکشانا را از آیدن مارکرام گرفت، او از کنار De Kock گذشت تا numero uno spot را صرفاً متعلق به خودش کند.

Dhoni تنها هندی در بین 5 نفر برتر نیست. Dinesh Karthik، دروازه بان رویال چلنجرز بنگلور، تنها 3 امتیاز پس از dhoni در لیست دارد.

ویکت بانانی که بیشترین شکار را در کریکت T20 مردان دارند:

  1. 208 – MS Dhoni
  2. 207 – کوئینتون دی کوک
  3. 205 – دینش کارتیک
  4. 172 – کامران اکمل
  5. 150 – دنش رامدین

در بازی مقابل سان رایزرز، دونی نیز یک تلاش کوبنده و یک ران اوت انجام داد. در مجموع پیشکسوت 41 ساله بازی در سه اخراج مختلف در این بازی نقش مستقیم داشت.

سوپر کینگز تلاش درخشانی با توپ انجام داد و SunRisers را به 134/7 در 20 اور محدود کرد. راویندرا جادجا فوق ستاره صاحب توپ برای قهرمانان 4 بار بود و سه ویکت برای 22 ران در مسابقه به دست آورد.

موضوعات ذکر شده در این مقاله