MS Dhoni، Hardik Pandya Chase ‘Records Historic’ به عنوان GT Face CSK در فینال IPL 2023

MS Dhoni و Hardik Pandya© BCCI/Sportzpics

لیگ برتر هند (IPL) 2023 روز یکشنبه یک برنده خواهد بود و مدافع عنوان قهرمانی گجرات تایتانز در فینال مقابل چنای سوپر کینگز قرار خواهد گرفت. این مسابقه یک درگیری نمادین بین دو رهبر کاریزماتیک در MS Dhoni و Hardik Pandya را ارائه می دهد. در حالی که Dhoni یک افسانه بازی است، هاردیک با مهارت های رهبری خود، اعضای خانواده کریکت را تحت تاثیر قرار داده است. در فینال، هاردیک و دونی هر دو به دنبال تاریخ خواهند بود اما تنها یکی از آنها می تواند به آن دست یابد.

Dhoni در حال تعقیب «کاپیتان» روهیت شارما:MS Dhoni که در مجموع 4 بار جام IPL را با CSK برده است، به دنبال برابری با رکورد روهیت شارما در بیشترین قهرمانی به عنوان کاپیتان خواهد بود. در حال حاضر، این بازیکن هندی بمبئی است که بیشترین بار به عنوان کاپیتان عنوان IPL را کسب کرده است (5). اگر CSK به عنوان قهرمانی ادامه دهد، Dhoni با رکورد روهیت برابری می کند.

هاردیک عنوان ششمین IPL را به عنوان “رکورد” ثبت کرد:هاردیک پاندیا نیز به دنبال رکوردی از روهیت شارما است، اگرچه رکوردی متفاوت از دونی. هاردیک تاکنون در مجموع 5 بار عنوان IPL را کسب کرده است. یک پیروزی دیگر در روز یکشنبه باعث می‌شود که او تعداد قهرمانی‌های خود را به 6 برساند، مانند روهیت شارما از هندی‌های بمبئی. در حال حاضر هیچ بازیکنی به اندازه 6 بار عنوان IPL را کسب نکرده است. روهیت با 5 بار قهرمانی با هندی های بمبئی و یک بار با دکان چارجرز که اکنون منقرض شده است، این جایزه را در اختیار دارد.

فصل IPL 2023 با درگیری بین گجرات تایتانز و چنای سوپر کینگز در احمدآباد آغاز شده بود. اتفاقاً فصل با درگیری بین همین دو تیم به پایان خواهد رسید. در افتتاحیه فصل، GT با شکست دادن برنده 4 بار، دو امتیاز را به دست آورد.

تایتان ها با تعقیب هدف 179 ران، امتیاز 182/5 را در 19.2 اور به دست آوردند. با این حال، هنگامی که دو تیم دوباره در مرحله مقدماتی 1 به مصاف یکدیگر رفتند، مردان Dhoni یک برد راحت را به دست آوردند.

چه کسی آخرین هور را خواهد داشت؟

موضوعات ذکر شده در این مقاله