Man City Target Perfect 10, Vila’s Rise Meets Newcastle Test

منچسترسیتی در حالی که شاگردان پپ گواردیولا در دیدار روز شنبه لسترسیتی از اتحاد، دهمین برد متوالی را هدف قرار داده اند، گرمای آرسنال را در رقابت های قهرمانی لیگ برتر افزایش می دهد. اختلاف 6 امتیازی آرسنال در صدر جدول ممکن است تا دیدار یکشنبه آنها با وستهام به نصف کاهش یابد. هر دو بازی همچنین تاثیری بر نبرد برای شکست دادن افت با تنها شش امتیاز خواهند داشت که لستر در رده نوزدهم را از وولوز در رتبه سیزدهم جدا می کند.

هنگامی که نیوکاسل مقام سوم از ویلا پارک بازدید می کند، استون ویلا در شرایط ظاهری می تواند به رقابت بین چهار تیم برتر راه پیدا کند.

منچستریونایتد نیز در ناتینگهام فارست به دنبال این است که یک قدم به لیگ قهرمانان فصل آینده نزدیک شود.

AFP Sport به برخی از نکات کلیدی صحبت قبل از اقدام می پردازد.

سیتی به فرم بالا رسید

لستر در آستانه سفر خود به اتحاد، به دلیل فرم متضاد هر دو باشگاه، مانند بره هایی به نظر می رسد.

دین اسمیت برای اولین بار هدایت روباه ها را پس از 9 بازی بدون برد برعهده خواهد گرفت که منجر به سقوط آنها به رده دوم لیگ برتر شد.

از سوی دیگر، سیتی در 9 پیروزی اخیر خود 34 گل به ثمر رسانده است، از جمله شکست 3-0 بایرن مونیخ در اواسط هفته.

با وجود فاصله در بالای جدول، رقابت برای عنوان قهرمانی دوباره در دستان سیتی است زیرا آنها یک بازی کمتر از آرسنال انجام داده اند و همچنین در بازی بعدی لیگ خود بعد از این هفته در 26 آوریل میزبان توپچی ها هستند.

ارلینگ هالند در روز سه‌شنبه مقابل بایرن تعداد خود را در این فصل به 45 رساند و این بازیکن نروژی رکوردهای بیشتری را در روز شنبه در اختیار دارد.

هالند تنها به دو گل دیگر نیاز دارد تا بتواند رکورد محمد صلاح 32 گل در یک فصل 38 بازی را در لیگ برتر حفظ کند.

آرسنال با گام به گام اخیر سیتی برابری کرده بود تا اینکه در تساوی 2-2 آخر هفته گذشته مقابل لیورپول شکست خورد تا یک بار دیگر رقابت قهرمانی را باز کند.

بوکایو ساکا، وینگر آرسنال پیش از سفر به وستهام گفت: ما می دانیم که همه چیز در دستان ماست و فقط باید بازی به بازی را ادامه دهیم.

اگر در این 8 بازی اخیر پیروز شویم و نتایج خوبی کسب کنیم، عنوان قهرمانی مال ما خواهد بود، بنابراین باید تمرکز خود را حفظ کنیم.

ویلا وارد مسابقه اروپایی می شود

نیوکاسل در آستانه بازگشت به لیگ قهرمانان اروپا برای اولین بار در 20 سال گذشته به لطف 5 برد پیروز شده است.

اما سرخابی ها با یکی از آخرین موانع باقی مانده خود در برابر تیمی از ویلا روبرو می شوند که از آخرین 21 امتیاز موجود 19 امتیاز گرفته است.

تنها ماندن در لیگ برتر اولین وظیفه اونای امری در زمانی بود که او اکتبر را بر عهده گرفت، اما این بازیکن اسپانیایی اکنون ویلا را در رتبه ششم قرار داده است.

این برای حضور در لیگ اروپا در فصل آینده که امری چهار بار با سویا و ویارئال قهرمان شده است، کافی خواهد بود.

اما پیروزی مقابل نیوکاسل فاصله بین چهار تا شش امتیاز برتر را کاهش می دهد.

امری گفت: برای هواداران بسیار خوشحالم. در خانه ما کلین شیت می کنیم، سه بار در سه بازی اخیر، 6 گل زده ایم و در حال پیروزی هستیم.

جنگل در سقوط آزاد

بدون پیروزی در دو ماه، ناتینگهام فارست در آستانه دیدار با منچستریونایتد به رده سوم جدول سقوط کرده است.

فارست نزدیک به 200 میلیون پوند (249 میلیون دلار) را برای ثبت رکورد 29 خرید جدید بریتانیایی در طول دو پنجره نقل و انتقالاتی از زمان ارتقاء به لیگ برتر برای اولین بار از سال 1999 هزینه کرد.

اما اخراج فیلیپو ژیرالدی، مدیر ورزشی این هفته، گواه این بود که بازگشت سرمایه کمی وجود داشته است.

حمایت طرفداران تضمین کرده است که مدیر استیو کوپر همچنان در شغل خود باقی می ماند، اما مالک اوانجلوس ماریناکیس هشدار داده است که نتایج باید “فوراً بهبود یابد”.

وسایل

شنبه (1400 GMT مگر اینکه گفته شود)

استون ویلا – نیوکاسل (1130)، چلسی – برایتون، اورتون – فولام، ساوتهمپتون – کریستال پالاس، تاتنهام – بورنموث، ولوز – برنتفورد، منچسترسیتی – لستر (1630)

یکشنبه

وستهام – آرسنال (1300)، ناتینگهام فارست – منچستریونایتد (1530)

دوشنبه

لیدز – لیورپول (1900)

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله