Liverpool Vrustrated By VAR as Brighton Snatch Late Equalizer


لیورپول از VAR ناامید شد زیرا پنالتی جنجالی و دیرهنگام پاسکال گروس توانست تساوی چشمگیر 1-1 برایتون در ورزشگاه Amex را در روز شنبه نجات دهد. شاگردان یورگن کلوپ پس از از دست دادن پنالتی در نیمه اول توسط نیل موپای برایتون ، از طریق ضربه نیمه دوم دیوگو جوتا به گل برتری رسیدند. اما هنگامی که چالش اندرو رابرتسون در مقابل دنی ولبک پس از لغو تصمیم اولیه استوارت اتول ، در وقت استراحت حیرت زده شد لیورپول مبهوت شد. در پایان یک هفته ناامیدکننده برای لیورپول بعد از شکست شوک آور آنها در لیگ قهرمانان اروپا مقابل آتالانتا ، گروس از روی نقطه دروازه به گل تبدیل شد و كلیپ را با تمسخر مسخره كرد. لیورپول در نتیجه تساوی خود به بالای جدول بازگشت اما قهرمانان فقط یک امتیاز از رهبران قبلی تاتنهام فاصله دارند.

اخبار

تاتنهام در صورت جلوگیری از شکست روز یکشنبه در چلسی ، موقعیت قطبی خود را بازیابی خواهد کرد ، در حالی که آبی پوشان در صورت پیروزی در دربی لندن ، صعود می کنند.

این یکی از آن روزها بود که لیورپول شاهد گلهایی بود که VAR به دلیل آفساید مقابل محمد صلاح و سادیو مانه به درستی از آنها چشم پوشی کرد.

اخبار بدتری برای لیورپول آسیب دیده وجود داشت زیرا جیمز میلنر در نیمه دوم مجبور به اخراج شد.

کلوپ ادعا کرده بود که این تقریباً “جرمی” بود که لیورپول باید در اوایل بازی شنبه پس از بازی در لیگ قهرمانان اروپا فقط سه روز زودتر از آن برخوردار بود.

وی در حالی که جوتا ، فابینیو ، روبرتو فیرمینو ، اندرو رابرتسون ، تاکومی مینامینو و ناتانیل فیلیپس به ترکیب اصلی وارد شدند ، از بازی آتالانتا شش تغییر ایجاد کرد.

لیورپول می بایست در لحظات ابتدایی برتری خود را به دست می آورد که فابینیو یک پاس بلند کاملاً وزنه برانگیز را به ثمر رساند که فرار صلاح را در پی داشت ، اما مصری از درون منطقه برایتون شوت محکم زد.

– درام پنالتی –

با مصدومیت ویرجیل ون دیک و جو گومز و استراحت جوئل ماتیپ ، دفاع موقت کلوپ در معرض دید قرار گرفت که پاس موپای آرون کانولی بدون مارک را به دروازه فرستاد.

اما فقط با كاهش دروازه بان لیورپول ، آلیسون بكر ، كانولی اعصاب خود را از دست داد و با ترسوی توپ خود را به خوبی از راه دور هدایت كرد.

دویدن های کانولی باعث ایجاد مشکلات لیورپول شده بود و هنگامی که مهاجم برایتون در دقیقه 20 یک حمله خوب به موقع انجام داد ، پس از اینکه از موقعیت خارج شد ، توسط نکو ویلیامز وحشت زده در محوطه جریمه از پا در آمد.

موپای پا به میدان گذاشت تا ضربه ایستگاهی را بزند ، اما تلاش او در کنار پهلو با وجود غواصی آلیسون از راه اشتباه زیاد پیش رفت.

این یک فرار خوش شانس برای لیورپول بود و بدبختی موپای بیشتر شد وقتی که لحظاتی بعد لنگ لنگان خود را از دست داد.

لیورپول تصور کرد که آنها با مشت مضراب برخورد کرده اند و وقتی صلاح با سرعت روی پاس Firmino رفت و ضربه او را به مات رایان دروازه بان برایتون رساند.

اما VAR جشن های صلاح را کوتاه کرد زیرا بیشترین حواشی او در آفساید اعلام شد.

پس از نیمه اول سر و صدا ، مردان کلوپ سرانجام پس از معرفی جوردن هندرسون در وقت استراحت ، ریتم خود را پیدا کردند.

در اخطاریه ای که برایتون نتوانست به آن توجه کند ، جوتا ضربه ای بسیار کم از راه دور زد و در دقیقه 60 مهاجم پرتغالی لیورپول را به بیرون زد.

رابرتسون صلاح را دید و پاس او جوتا را در لبه منطقه برایتون آزار داد.

جوتا با پرش از کنار دو مدافع برایتون ، با زیرکی ضربه کمتری را به گوشه پایین وارد کرد.

جوتا از شروع فوق العاده زندگی با قهرمانان لیگ برتر لذت برده است ، از زمان جذب با ولوز در ماه سپتامبر 9 بار در 14 بازی موفق به گلزنی شده است.

صلاح درست بعد از گل تعویض شد ، اما به نظر نمی رسید كه او از حركت كلوپ خوشحال باشد ، وقتی از كنار او عبور كرد و روی نیمكت ایستاد ، با دستانش ژست زد و آلمانی را نادیده گرفت.

لیورپول چند ثانیه با سه امتیاز فاصله داشت که روبرتسون با بستن ولبک به محوطه خودش رفت.

تبلیغ شده

پای رابرتسون با ولبک تماس گرفت ، اما درخواست های کمی از سوی برایتون وجود داشت تا اینکه اتول پس از مشورت با مانیتور زمین بازی ، یک پنالتی جنجالی را اعلام کرد.

با بیرون رفتن از زمین موپای ، گروس این یکی را گرفت و از وسط شلیک کرد تا یک امتیاز غیر منتظره را نجات دهد.

مباحث ذکر شده در این مقاله