Kiren Rijiju فاش کرد دولت 1000 مرکز Klo هندوستان را برای کمک به ورزشکاران بازنشسته آغاز خواهد کرد


وزیر امور جوانان و ورزش اتحادیه Kiren Rijiju روز سه شنبه گفت که دولت تغییراتی را در سیاست های مختلف ایجاد کرده و ابتکاراتی را برای تشویق و حمایت از ورزشکاران و جامعه ورزشی حتی پس از بازنشستگی آنها انجام داده است. ریجیجو در سخنرانی در دهمین اجلاس جهانی ورزش ، TURF 2020 ، که توسط FICCI سازماندهی شده است ، گفت: “ما همچنین 1000 مرکز کوچک خلو هند را در سراسر کشور راه اندازی می کنیم که به ورزشکاران بازنشسته کمک می کند تا اشتغال داشته باشند یا نقشی در شکل گیری فرهنگ ورزشی کشور دارند.”

اخبار

“وقتی یک ورزشکار رنج می برد ، این باعث دلسردی نسل ها می شود. دولت همچنین اطمینان حاصل می کند که جایزه ، حمایت مالی دولت از ورزشکاران و ذی نفعان تعیین شده بدون وقفه دریافت خواهد شد.”

وزیر ورزش خاطرنشان كرد كه هند از نظر ورزش از پتانسیل زیادی برخوردار است اما تنها به صرف استفاده و كانالیزه شدن به روش صحیح ، توانایی بالقوه ای ندارد.

ریجیجو گفت: “ما باید شهروندان را طرفدار ورزش و آمادگی جسمانی قرار دهیم ؛ ما نمی توانیم در مورد هند مرفه و نامناسب شهروندان صحبت كنیم. ما نمی توانیم در مورد فرهنگ ورزشی صحبت كنیم بدون اینكه ابتدا موفقیت در عرصه ورزش ایجاد شود.”

وی از صنعت ، مشاغل و شرکتهای بزرگ خواست تا در ایجاد کمک به یک جامعه وسواس ورزشی با دولت جمع شوند.

“از نظر پشتیبانی دولت کمبودی وجود ندارد ، اما ما یک کشور ورزشی نیستیم. تلاش های دولت به تنهایی هرگز کافی نیست. این تلاش های مردم و مشارکت مردم است که موفقیت ورزش را تعیین می کند” وزیر ورزش گفت.

“حتی اگر دو درصد از مردم هند یک ورزش را تماشا کنند ، چه در استادیوم ها و چه از طریق تلویزیون ، این بازی را محبوب می کند و هزینه توسعه آن را به همراه خواهد داشت. ما باید اطمینان حاصل کنیم که ورزش به یک صنعت بزرگ در هند تبدیل می شود. این “می تواند کمک بزرگی به اقتصاد کشور باشد” ،

بعلاوه ، وزیر ورزش گفت که جنبشهای Khelo India و Fit India به شدت در جریان است.

ریجیجو گفت: “حتی در طی همه گیری ، ما فعالیت ها را متوقف نمی كردیم. سازوكارهایی كه از فن آوری های دیجیتال استفاده می كنند برای كمك به دانش آموزان برای به دست آوردن دانش و آموزش خود ایجاد می شوند.”

وی افزود: “من هدف قرار دادن هند در فهرست 10 كشور برنده مدال در بازیهای المپیك 2028 لس آنجلس قرار داده ام. با این تلاش ، ما تغییرات مختلفی را در سیاست آغاز كرده ایم.”

تبلیغ شده

Yashodhara Raje Scindia ، وزیر ، وزارت ورزش و رفاه جوانان ، آموزش فنی ، مهارت های توسعه و اشتغال ، در سخنرانی در این رویداد ، دولت مادیا پرادش گفت که ادارات دولتی ورزش نیز می توانند تغییر دهنده باشند.

“یک مثال بسیار خوب در این مورد این است که در آخرین بازیهای المپیک ریو ، نیمی از تیم هاکی زنان از ایالت بودند. این ادامه می دهد که اگر کسی مربی مناسب داشته باشد ، استقلال ، زیرساخت های مناسب ، و امکانات ورزشی ، او می تواند معجزه کند ، “Scindia گفت.

مباحث ذکر شده در این مقاله