IPL 2023: کامرون گرین و روهیت شارما در حالی که سرخپوستان بمبئی با 8 ویکت تراش سانرایزرز حیدرآباد را شکست دادند

اولین قرن باشکوه کامرون گرین (100*) و نیم قرن روهیت شارما، سرخپوستان بمبئی را در آخرین بازی لیگ IPL در ورزشگاه Wankhede در روز یکشنبه با هشت ویکت بر سانرایزرز حیدرآباد بردند. بمبئی هدف 201 را با 12 توپ و 8 ویکت در اختیار گرفت و 16 امتیاز از 14 مسابقه به دست آورد. اما سرنوشت آنها بعد از بازی در بنگالورو – که در حال بارندگی است – بین رویال چلنجرز بنگلور و گجرات تایتانز در اواخر روز تعیین خواهد شد.

اگر رقابت بین RCB و GT به پایان برسد، بمبئی به چهار مرحله نهایی راه پیدا می کند، اما اگر میزبان برنده شود، بر اساس نرخ خالص بهتری که انجام می شود، واجد شرایط می شوند. MI در حال حاضر NRR برابر 0.044- در مقابل 0.180+ RCB دارد.

با یک NRR پایین تر، MI وظیفه غیرمحتمل داشت که در 11.4 اور یا 70 توپ در صورت رد شدن از RCB روی میز، 201 گل به ثمر برساند.

گرین در طول 100 شکست ناپذیری خود که تنها 47 توپ به دست آورد، هشت چهار و هشت شش ضربه زد. او 53 دوش با سوریاکومار یاداو (25 بدون بیرون) برای ویکت سوم بدون شکست اضافه کرد تا MI از خط عبور کند.

بوونشوار کومار با اخراج ایشان کیشان (14) در اوور سوم، اولین خون را گرفت. زمانی که سانویر سینگ یک ضربه سخت را در میدویکت از نیتیش کومار ردی زد، روهیت در اور پنجم به یک راه نجات رسید.

اما گرین انگیزه را فراهم کرد، زیرا چهار مرز او و یکی دو عدد شش، MI را پس از پاورپلی به 60/1 رساندند.

در حالی که گرین 50 توپ خود را تنها 20 توپ به ارمغان آورد، در اور نهم، روهیت شروع متوسطی داشت و شش توپ اول خود را تنها در بیست و دومین توپی که با آن روبرو شد به ثمر رساند.

کاپیتان MI دومین پنجاه خود را در این IPL با 31 توپ کامل کرد و جایگاه ویکت دوم او با گرین در مجموع از مرز 100 ران گذشت. به زودی پس از این، روهیت مهلت دیگری گرفت، زمانی که سانویر یک گیره قانونی را در پوشش کارتیک تیاگی ریخت.

با این حال، یک شکار هیجان انگیز از ردی باعث شد که مایانک داگار ویکت روهیت را در اوور چهاردهم جشن بگیرد. روهیت 56 با 37 توپ (8×4، 1x6s)، که 128 توپ از 65 توپ را با گرین اضافه کرده است.

پیش از این، آکاش مادوال، آهنگساز ناشناس اوتاراکند، به طور پیوسته با مرگ بازیکنان یورکنش میخکوب کرد، زیرا سرخپوستان بمبئی در آخرین رویارویی با IPL خود در اینجا یکشنبه، سانرایزرز حیدرآباد را به 200 نفر برای 5 نفر محدود کردند.

با یک نگاه به آب و هوای بنگالورو، جایی که RCB در حال رقابت با گجرات تایتان‌ها است، حرکت چهار ویکت مادوال تضمین کرد که SRH با حداقل 15 امتیاز کمتر از آنچه که می‌توان در یک مسیر مسطح Wankhede در نظر گرفت، به پایان رسید.

این پس از یک قرن شروع بازی بین مایانک آگاروال (83 توپ از 45 توپ) و تازه کار Vivrant Sharma (69 توپ از 47 توپ) بود که تهدید به حذف بازی در IPL در اینجا در روز یکشنبه داشتند.

جفت آگاروال و ویورانت بهترین جایگاه افتتاحیه را برای SRH در این فصل به نمایش گذاشتند و پس از پاورپلی بدون ریسک ناروا به امتیاز 53/0 رسیدند و در نهایت 140 را برای جایگاه قرن هفتمی این IPL قرار دادند.

با حسن نیت مادوال 4 برای 37، که شامل دو تحویل مرگبار در سوراخ بلوک برای تمیز کردن هاینریش کلاسن (18) و هری بروک (0) بود، SRH در سه اور آخر تنها 26 بازی را انجام داد.

برای یک واحد بولینگ که اجازه داده است مسابقات دورتر شوند، در اینجا در استادیوم وانکهده در چندین موقعیت، MI به طور منظم برای حفظ SRH در دسترس بود.

با این حال، این کار برای MI غیرممکن است زیرا آنها باید تنها در 11.4 اور یا در 70 توپ، 201 را به ثمر برسانند تا از نرخ خالص دویدن رویال چلنجرز بنگلور پیشی بگیرند.

ویورانت چپ دست که در سومین بازی خود در این فصل و برای اولین بار به عنوان بازکننده بازی کرد، نمونه خوبی از خود با ضربات در دو طرف ویکت ها ارائه داد.

Vivrant هفت ضربه چهار و شش زد تا اولین IPL خود را در نیم قرن دهم در اوایل دهم بیاورد، در حالی که SRH در نیمه اول مسابقه بدون آسیب و مزاحمت توسط بولرهای MI حرکت کرد.

آگاروال نیز به خشکسالی خود پایان داد و جیسون بهرندورف را در اور سیزدهم با یک شش و چهار از جیسون بهرندورف زد تا اولین پنجاه سالگی خود را در این فصل به نمایش بگذارد، و با حرکتی جشن گرفت که کتک زن ها معمولاً با رسیدن به علامت سه رقمی انجام می دهند – درآوردن کلاه ایمنی. و بازوها دراز شدند

در زمینی خوش‌خیم با شرایط بسیار گرم و مرطوب، بول‌بازان بمبئی نیز نمی‌توانستند کاری انجام دهند، در جایی که در اینجا نیز سطحی مناسب برای ضربه زدن بود.

بدون هیچ حرکتی یا خاموش کردن سطح، بولرهای MI مجبور بودند با خط و طول منظم بولینگ مبارزه کنند، و به اعتبار آنها، آنها هرگز واقعاً اجازه ندادند که بازکننده های SRH دور شوند.

اولین موفقیت در اوور چهاردهم به دست آمد، زمانی که مدوال ویورات را در عمق میانی ویکت گرفت، با 69 توپ خارج از 47 توپ (9 توپ چهار، 2 شش توپ) که بالاترین امتیاز از اولین IPL برای هر بازیکن هندی در اولین اینینگ بود.

مدهوال همچنان از توپ کوتاه به خوبی استفاده می کرد و در اوور هفدهم، آگاروال را برای 83 عقب انداخت که 46 توپ شامل 8 توپ و 4 توپ شش تکه شد.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله