IPL 2023: در مورد انتقاد با نرخ ضربه، دیوید وارنر به منتقدان پاسخ داد

دیوید وارنر، کاپیتان پایتخت دهلی، از باتجرهای جوان هندی در کنارش خواسته است تا روش‌های خود را برای مقابله با سرعت بیان ابداع کنند، زیرا این مهارتی است که نمی‌توان آموزش داد. وارنر، گلزن برتر دی سی با 285 گل از 6 بازی، ستاره را با نیم قرن چهارم خود که تا حد زیادی مسئول اولین پیروزی تیمش در این IPL در پنجشنبه شب بود، تغییر داد. با این حال، ضربه‌زنان هندی به‌عنوان پریثوی شاو (47 از 6 بازی)، سرفراز خان (34 از 2 بازی)، یاش دهل (3 از 2 بازی)، امان خان (30 از 4 بازی)، آبیشک پورل (33 از بازی‌ها) رقم متأسفانه را کاهش داده‌اند. 4 بازی) همگی با سرعت و چرخش مشکل داشتند. “راستش را بخواهید، ما بحث های زیادی نداریم، زیرا شما باید مهارت های خود را پشتیبانی کنید و من نمی توانم به مردم بگویم که چگونه خفاش کنند. شما باید واقعاً آن را حل کنید.» وقتی از وارنر پرسیده شد که آیا با شاو و شرکت صحبت کرده است یا خیر، در پاسخ بسیار صریح بود.

تکنیک یک جنبه فردی از بازی هر کسی است.

«اگر باید با بولینگ سریع و بچه‌هایی که 150 کیلومتر در ساعت بولینگ می‌کنند روبرو شوید، باید تکنیک و روشی برای گلزنی داشته باشید. اگر آنها مدام به سمت شما می آیند و به قفس سینه می اندازند، باید راهی برای گلزنی پیدا کنید و اگر بتوانید یک مرز را به دست آورید، آنها شروع به بولینگ در مناطق شما خواهند کرد.” .

وارنر تئوری جالبی در مورد بازی با توپ کوتاه ارائه کرد.

در تورها، تمرین کردن (بولینگ با زمین کوتاه) بسیار دشوار است و حتی در استرالیا ما بازی با توپ های کوتاه را تمرین نمی کنیم. احساس من این است که اگر مدام در تورها توپ کوتاه را تمرین کنید، در مسابقه بدبین می شوید.

«این یک مهارت واکنشی است که باید به خاطر بسپارید. کاسه‌زن می‌تواند حداکثر یک (توپ کوتاه) در هر اوور کاسه کند. این برای باترها چیز خوبی است.» همینطور برای اسپینر وارون چاکراوارتی، که وارنر به راحتی او را بازی می‌کرد، اما هیچ یک از بترهای هندی جوان‌تر قادر به خواندن خوب نبودند.

فکر نمی‌کنم خیلی از بچه‌ها خیلی خوب او (وارون) را انتخاب می‌کردند و بعضی‌ها سعی می‌کردند او را با پای عقب بازی کنند. این یک وظیفه است که به عنوان یک خمیر به سراغ تحلیلگر تیم برویم و ببینیم که او در حال بولینگ چه نوع زایمانی است.

برای من ساده است. اگر پشت دست او (بولینگ) در هوا بالا نمی رود، توپ کاروم اوست. خیلی ساده است. اگر برخی از مهاجمان او را انتخاب نمی‌کنند، باید به سراغ تحلیل‌گران بروند و بیشتر مطالعه کنند.»

وارنر در پنج بازی قبلی خود نرخ ضربه ای حدود 116 داشت و 57 توپ خاموش 41 توپ او نگاهی اجمالی به ضربه ای داشت که همه برای تماشای آن پرداخت می کنند.

کاپیتان در پاسخ به این سوال که رویکرد او در بازی KKR چه تغییری کرده است، گفت: “فقط ما سه ویکت را پشت سر هم از دست ندادیم. منتقدان زیادی وجود داشته‌اند که گفته‌اند من آن‌طور که معمولاً ضربه می‌زنم، ضربه نزده‌ام، اما وقتی سه ویکت را پشت سر هم در دو اوور از دست می‌دهی و من به تازگی با سه توپ روبرو شده‌ام، چه کاری می‌توانی انجام دهی؟ “شما باید کمی احساس مسئولیت داشته باشید. امروز، احساس کردم بازی‌های من وجود دارد و احساس می‌کردم می‌توانم در PP به مصاف بولرها بروم و در دو اوور اول، ویکت‌ها را به صورت دسته جمعی از دست ندادیم. بنابراین این نیز نقش مهمی ایفا می کند.”

بازی 2/19 ایشانت شارما در 4 اوور با توپ 13 نقطه‌ای یکی از دلایل اصلی شروع نشدن KKR در اورهای پاورپلی بود و کاپیتان از بزرگ‌ترین بولر او تمجید کرد. او قبل از بازی گذشته بیمار بود، جایی که احتمالاً قرار بود در آن بازی کند. این مایه تاسف بود زیرا او کمی تب داشت و نمی توانست بازی کند. بعد از اولین بازی که انجام دادیم، چرخید و درز داشت و او قطعاً برای بازی در رقابت بود و چیز دیگری که باید فکر کنیم خلیل احمد است که یک توپ انداز بسیار خوب جدید است.

با بیرون رفتن خلیل، ایشانت وارد شد و به خوبی بازی کرد. ما باید خوب فکر کنیم که اگر خلیل آماده باشد به چه تیمی می رویم. به ایشانت افتخار می کنم که با بیماری خود از رختخواب بیرون آمد و به طور استثنایی بولینگ بازی کرد و این همان عمقی است که ما در بولینگ خود داریم.

موضوعات ذکر شده در این مقاله