Greg Barclay ، رئیس جدیدا انتخاب شده ICC ، به قهرمانی آزمون جهانی نرسید آنچه را که قصد داشت انجام دهد


گرگ بارکلی ، رئیس تازه انتخاب شده شورای بین المللی کریکت (ICC) روز دوشنبه اذعان کرد که مسابقات جاه طلبانه مسابقات جهانی هنوز به آنچه در نظر داشت نرسیده است و اختلالات ناشی از COVID-19 فقط “نقایص” آن را برجسته کرده است. برنامه مسابقات جهانی آزمون توسط همه گیری طغیان کرده و ICC با تخصیص درصدی از امتیازات روبرو شده است زیرا تمام مجموعه های برنامه ریزی شده قبل از فینال 2021 در لرد در یک بازه زمانی کوتاه قابل انجام نیست.

اخبار

آیا مسابقات قهرمانی آزمون فرم مورد نظر را به فرم مورد نظر خود داده است؟

بارکلی ، که اوایل ماه جاری مسئولیت این کار را به عهده گرفت ، طی یک کنفرانس رسانه ای مجازی گفت: “به طور خلاصه ، فکر نمی کنم. COVID احتمالاً نقایص قهرمانی خود را برجسته کرده است.”

نیوزلندری احساس می کند که بسیاری از مشکلات مربوط به تقویم کریکت کنونی به دلیل مسابقات قهرمانی جهان است که برای عامه پسند کردن قالب در نظر گرفته شده است ، اتفاقی که به گفته وی رخ نداد.

“… مواردی که قبلاً به دست ما رسیده است ، من تعجب می کنم که آیا برخی از آنها به دلیل تلاش برای توسعه مسابقات قهرمانی تست بوده است ، که به وضوح برای جلب علاقه به کریکت آزمون ، ایجاد کمی زمینه و ارتباط در مورد مسابقات مسابقه طراحی شده است؟ ،” او گفت.

در حالی که از نظر تئوری خوب بود اما احتمالاً در عمل از بین رفته است. وی گفت: “از دیدگاه یک ایده آلیست ، احتمالاً شایستگی زیادی داشته است اما عملاً من مخالف هستم ، مطمئن نیستم که آیا به آنچه که قصد داشت انجام دهد ، رسیده است”.

در حقیقت ، باركلی اشاره كرد كه WTC افتتاحیه می تواند آخرین مورد باشد زیرا اعضای كوچك دیگر توانایی پرداخت قهرمانی در مسابقات كریكت را ندارند. “دیدگاه شخصی من این است که بگذارید با کمی تخصیص در COVID-19 ، با تخصیص مجدد امتیاز و همه اینها ، کار را انجام دهیم.

“… اما هنگامی که ما این کار را انجام دادیم ، بیایید به صفحه نقاشی برگردیم زیرا من کاملا مطمئن نیستم که آیا (WTC) کاملاً با هدف متناسب است و پس از چهار تا پنج سال مفهوم سازی به آنچه که در نظر داشت ، رسیده است.

وكیل نیوزلندی تأكید كرد: “من فكر می كنم كه باید در چارچوب تقویم به آن نگاه كنیم و كریكت ها را در شرایطی قرار ندهیم كه وضعیت بسیار بدتر باشد و به ما كمك نكند.”

وی فاش كرد كه در این مورد از حمایت برخی از كشورهای عضو كامل برخوردار است. “بله ، من فکر می کنم بعضی کشورها وجود دارند. برای برخی از اعضای کامل مشکل است زیرا آنها به راحتی توانایی بازی کریکت تست را ندارند.

“کریکت آزمایشی میراث خود را به دست آورده است و من یک خالص هستم اما می پذیرم که هر چقدر بخواهم آن را حفظ کنم ، کمتر کشورهایی قادر به تهیه چنین ترتیبی هستند و قادر به اجرای آن هستند.

بارکلی در مورد اصل موضوع صحبت کرد: “تعداد کمی از کشورها می توانند آن را از نظر مالی عملی کنند.” او که خود را رئالیست می خواند ، موافقت کرد که تقویم فعلی نیاز به تجدید نظر دارد. در حالی که او معتقد است که لیگ های T20 برای کمک به سلامت مالی اعضای هیئت مدیره در اینجا حضور دارند ، اما او می خواهد سری های دو جانبه با زمینه به عنوان ایمنی بازیکنان و همچنین سلامت جسمی و روانی در روزهای آینده مهم باشد.

“نظر من این است که ، من فکر می کنم همه اشکال کریکت باید در نظر گرفته شود. شما درست می گویید ، تقویم به طور فزاینده ای متراکم می شود و چیزی باید در جایی تسلیم شود.”

این نوعی سازش است که ملل عضو به آن نیاز دارند. وی گفت: “… اما من احترام می گذارم كه هر كشور حق دارد لیگ داخلی خود را توسعه دهد ، زیرا شرایط ICC را برآورده می كند و به درستی تحریم می شود.”

“واضح است که از نظر بازی و چشم انداز مشارکت تجاری تقاضا وجود دارد. بنابراین بیایید بپذیریم که لیگ های داخلی برای ماندن در اینجا حضور دارند و آنها به طور چشمگیری به رشد محصول واقعا هیجان انگیز مانند IPL ، BBL و CPL کمک کرده اند.”

از نظر وی ، رویدادهای دو جانبه باید زمینه و مشخصات داشته باشند. “… ورود به آنجا یک عمل دستکاری بسیار دشوار است و همچنین ، ما باید در مورد ایمنی سلامتی بازیکنان مکالمه کافی داشته باشیم. فکر نمی کنم مکالمات کافی داشته باشیم.

“برخی از تمرکزها باید روی جنبه یکپارچگی بازی باشد و ما باید مسابقات متناسب و متنوعی داشته باشیم.”

بارکلی همچنین تصریح کرد که مایل است ICC استاندارد نخبه خود را در هنگام برگزاری مسابقات اضافی که هیئت جهانی غیررسمی پیشنهاد کرده بود و فقط توسط اعضای رد می شود ، حفظ کند.

“کریکت دو جانبه برای کشورهای عضو از اهمیت اساسی برخوردار است. ICC مسابقات بسیار بسیار خوبی برگزار می کند ، همه کشورها باید فرصتی برای شرکت در این مسابقات داشته باشند.

“من طرفدار حفظ رویدادهای ICC که در سطح جهانی هستند اما در عین حال فرصتی برای اعضا برای داشتن کریکت دو جانبه دارم.”

وی ضمن روشن ساختن اینکه دوست دارد تعداد زیادی کریکت دو جانبه هندوپاک را ببیند ، اظهار داشت که این “وظیفه وی نیست” و می فهمد که ملاحظات “سیاسی-جغرافیایی” در بازی وجود دارد.

تبلیغ شده

بارکلی درباره روابط هند با ICC “سرد و گرم” ، گفت که همه به اهمیت یک عضو هیئت مدیره قوی مانند BCCI اعتراف می کنند.

“هند بخش مهمی از کریکت جهان است. مانند همه خانواده ها ، ما درگیری های کلی داریم اما هند تشخیص می دهد که ICC به کریکت هند احتیاج دارد. ما در صورت وجود توانستیم اختلافات را کنترل کنیم.”

مباحث ذکر شده در این مقاله