Ebullient ، میلیاردر غیر متعارف و توتم ظهور چین

Jack Ma: Ebullient ، میلیاردر غیر متعارف و توتم ظهور چین

جک ما گروهی از دوستان خود را متقاعد کرده بود که 60 هزار دلار به او بدهند تا بتواند در سال 1999 در چین تجارت جدیدی را شروع کند

پکن:

جک ما ، میلیاردر ملایم و غیرمتعارف بنیانگذار غول فناوری Alibaba ، اکنون خود را در حال مبارزه با بیزاری از بزرگترین IPO در جهان متوقف شده است که چند روز قبل از راه اندازی آن توسط نهادهای نظارتی چین اعلام شده است.

ما شناخته شده ترین چهره در تجارت آسیا بود که روز پنجشنبه در یک IPO رکورددار بازوی مالی گروه Ant Group در هنگ کنگ و شانگهای شاهد سقوط ثروت خود به بیش از 70 میلیارد دلار بود.

اما با اوج گرفتن تب IPO ، ناظران چینی به طور ناگهانی روی ترمزها کوبیدند ، نسبت به آنچه در ابتدا به نظر می رسید نگرانی در مورد دسترسی این شرکت به امور مالی صدها میلیون مردم چین است.

اکنون پسر پوستر برای کارآفرینی چین خود را در انعکاس دولت کمونیست درگیر کرده است ، این هفته قبل از توقف ناگهانی لیست 34 میلیارد دلاری ، خواستار لباس پوشیدن شد.

این یک کابوس روابط عمومی برای ما ، یکی از اعضای حزب کمونیست است که پس زمینه های پرفروش او به تجسم نسلی با اعتماد به نفس از کارآفرینان چینی آماده برای سر و صدا کردن جهان تبدیل شده است.

کاریزماتیک ، کم حرف و سریع گفتگو ، ما یک کارآفرین کم درآمد بود که به عنوان یک معلم انگلیسی کار می کرد وقتی کسی در سفر 1990s به ایالات متحده اینترنت را به او نشان داد – و او مجذوب او شد.

او با چندین پروژه مرتبط با اینترنت بازی کرد ، قبل از اینکه گروهی از دوستانش را متقاعد کند که 60 هزار دلار به او بدهند تا در سال 1999 در چین تجارت جدیدی را شروع کند ، سپس همچنان به عنوان یک غول اقتصادی ظاهر شد.

علی بابا نتیجه آن بود ، یک امپراتوری تجارت الکترونیکی که از اتاق خواب او در هانگژو تاسیس شد ، و انقلابی در خرید آنلاین ایجاد کرد و به یک تیتان فین تک تبدیل شد.

این شرکت عادات خرید صدها میلیون نفر از مردم چین را تغییر داد و ما را در مرکز توجه جهانی قرار داد.

ما یک بار به CNN گفت: “اولین باری که از اینترنت استفاده کردم ، صفحه کلید را لمس کردم و متوجه شدم” خوب ، این چیزی است که من معتقدم ، این چیزی است که می خواهد جهان را تغییر دهد و چین را تغییر دهد. “

در سال 2014 ، علی بابا در نیویورک در یک پیشنهاد 25 میلیارد دلاری با ثبت جهانی ثبت شد.

Ant Group ، که Ma بزرگترین سهامدار آن است ، اکنون با ادعای 731 میلیون کاربر ماهانه در برنامه Alipay ، بزرگترین پلت فرم پرداخت دیجیتال در جهان است.

– از خط عبور کرد؟ –

ما مدتها از تصویری به عنوان میلیاردر خیرخواه و نامتعارف لذت می برد.

او که اغلب در چین به عنوان “پدر ما” شناخته می شود ، به خاطر خودپسندی خود ستایش می شود – او بازگو می کند “10 بار” توسط هاروارد رد شده است – و مهارت در روشن کردن رویدادهای شرکت با حضور در آهنگ و رقص به عنوان لیدی گاگا ، اسنو وایت و مایکل جکسون.

با رشد ثروت او ، ما بعنوان یک خیرخواه مارک جدیدی گرفت – در سال 2019 از تجارت بازنشسته شد و به کارهای خود تمرکز کرد.

اما حتی خیرخواهانه بودن او نیز به یک ظاهر عجیب و غریب خیانت می کند.

پس از فیلمبرداری پسر کوچکی در روستایی در مرکز چین که به نظر می رسید ما ویروسی شده است ، تاجر قول پرداخت هزینه پسر را از طریق دانشگاه داده است.

اما این شهرت ممکن است با کاهش ضعف نظارتی که به معنای رو به رشد مشترک در توئیتر مانند Weibo چین مبنی بر این که ثروتمندترین مرد این کشور با انتقاد از ناظران fintech ، مورد علاقه بسیاری قرار گرفته ، باشد.

او طی سالیان گذشته در کشوری که ثروتمند شدن خطرات توجه قدرتمندان را به خود جلب می کند با سهم سختی روبرو شده است.

وقتی روزنامه دولتی “مردم” اعلام کرد که وی عضوی از حزب کمونیست است ، ابروها را بالا کشید – چیزی که ما هرگز به طور کامل در مورد آن اظهار نظر نکرده است.

وی قبلاً اظهار داشت كه ترجیح می دهد كشور را كاملاً دور نگه دارد و به مجمع جهانی اقتصاد در سال 2007 گفت: “فلسفه من این است كه عاشق دولت باشم ، اما هرگز با آنها ازدواج نكنم.”

اما شاید بزرگترین چالش هنوز در پیش نباشد ، زیرا اندازه و مقیاس تجارت وی به این معنی است که ممکن است نیاز به مذاکره مجدد در مورد رابطه باشد.

(به غیر از عنوان ، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک خبر مشترک منتشر شده است.)