DK Shivakumar – کنگره “مشکلات تیرانداز” معروف به Rock در کارناتاکا

DK Shivakumar - یک کنگره

DK Shivakumar سومین نامزد ثروتمند در رقابت در نظرسنجی مجمع کارناتاکا بود.

بنگالورو:

او به عنوان «مشکل‌زن» کنگره شناخته می‌شود، اما زمانی که نوبت به سمت نخست وزیر شدن رسید، دی.کی.

با شیواکومار به عنوان رئیس کمیته کنگره کارناتاکا پرادش، این حزب در انتخابات 10 مه با 135 کرسی در مجمع 224 عضوی به پیروزی چشمگیری دست یافت. و به نظر می رسد که او “مرد لحظه” است.

این مرد 61 ساله 8 بار MLA، که مهارت های سازماندهی او توسط رهبری مرکزی حزب به ویژه در انتخابات پرمخاطب اخیر مورد ستایش کامل قرار گرفت، مبارزه ای پرشور را برای به دست آوردن این پست انجام داد اما مجبور شد به معاونت رئیس جمهور بسنده کند. پست وزیر

کنگره روی آقای شیواکومار حساب می‌کرد که طرفدارانش او را «کاناکاپورا باند (صخره)» می‌نامند، وقتی که می‌خواست گله‌اش را در زمانی که ویلاسرائو دشموک، وزیر ارشد وقت ماهاراشترا با رأی اعتماد مواجه شد، کنار هم نگه دارد. پاتل در انتخابات راجیا سبها در گجرات شرکت می کرد.

“زمانی که دشموک در سال 2002 با رای عدم اعتماد روبرو شد، با آقای شیواکومار تماس گرفت. به عنوان یک تیرانداز مشکل، آقای شیواکومار MLA های ماهاراشترا را در استراحتگاه خود در حومه بنگالورو به مدت یک هفته تا تاریخ رای گیری جمع کرد. این حرکت باعث نجات دشموک شد. یک رهبر کنگره گفت: دولت.

به گفته یکی دیگر از رهبران حزب، او همچنین در تضمین پیروزی احمد پاتل فقید در انتخابات راجیا سبها از گجرات در سال 2017 نیز «ابزاری» داشت.

در سپتامبر 2018، اداره اجرا (ED) یک پرونده پولشویی علیه آقای شیواکومار، A Hanumanthaiah، یک کارمند در Karnataka Bhavan در دهلی نو و افراد دیگر ثبت کرد.

این پرونده بر اساس یک برگه اتهامی اداره مالیات بر درآمد است که علیه شیواکومار و دیگران به اتهام فرار مالیاتی و معاملات حواله در دادگاهی در بنگالورو ثبت شده است.

بخش فناوری اطلاعات، DK Shivakumar و همکارش SK Sharma را متهم کرد که مقادیر زیادی پول نقد نامشخص را به طور منظم از طریق کانال‌های “هاوالا” با کمک سه متهم دیگر منتقل می‌کردند.

مجموعه‌ای از یورش‌ها توسط مالیات بر درآمد و ED انجام شد و پرونده‌هایی علیه او شکل گرفت.

وی در تاریخ 3 سپتامبر 2019 در یک پرونده پولشویی تحت قانون جلوگیری از پولشویی (PMLA) پس از یک بازجویی شدید توسط ED دستگیر شد. او در 23 اکتبر 2019 وثیقه گرفت.

در 26 مه 2022، ED برگه اتهامی بر اساس قانون مبارزه با پولشویی علیه آقای شیواکومار تنظیم کرد.

انجمن اصلاحات دموکراتیک در گزارش خود گفت، اتفاقاً، DK Shivakumar سومین نامزد ثروتمند در رقابت در انتخابات مجلس کارناتاکا در سال جاری با دارایی به ارزش 1413 کرور بود.

شیواکومار که در 15 مه 1962 در کانکاپورا در خانواده Doddalahalli Kempe Gowda و Gouramma متولد شد، فعالیت سیاسی خود را به عنوان یک رهبر دانشجویی در دهه 1980 آغاز کرد و به تدریج در صفوف حزب کنگره ارتقا یافت.

آقای شیواکومار در سال 1989 زمانی که فقط 27 سال داشت، اولین انتخابات خود را از حوزه انتخابیه مجمع ساتانور (که پس از تعیین حدود در سال 2008 به نام کانکاپورا نامگذاری شد) به رقابت پرداخت.

بیش از سه دهه بعد، هنگامی که نتایج مهم مجمع 2023 در روز شنبه اعلام شد، آقای شیواکومار احساساتی گفت: “من به کادرهای حزب و همه رهبران برای پیروزی حزب اعتبار می دهم. مردم به ما ایمان داشتند و رهبران از ما حمایت کردند. یک رهبری جمعی است و ما به طور مشترک کار کرده ایم.”

او گفته بود: “من به سونیا گاندی، راهول گاندی، پریانکا گاندی و رئیس AICC مالیکارجون خارگ گفته بودم که ما کارناتاکا را به شما تحویل خواهیم داد.”

دی کی شیواکومار، چهره قوی ووکالیگا کنگره، به روند پیروزی خود در کانکاپورا ادامه داد و در نظرسنجی های اخیر، رهبر ارشد BJP، آر آشوکا را با بیش از 1.22 هزار رای شکست داد.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)