“Cricketer بزرگتر وجود ندارد…”: ستاره سابق هندی شخصیت MS Dhoni را خلاصه می کند

MS Dhoni تنها کاپیتان هندی است که برنده هر سه تورنمنت ICC شده است.© BCCI/IPL

علیرغم اعلام بازنشستگی خود از کریکت بین المللی در آگوست 2020، کاپیتان سابق هند، ام اس دونی از طرفداران زیادی برخوردار است. Dhoni که به بازی برای Chennai Super Kings در لیگ برتر هند ادامه می دهد، هنوز هم یکی از بزرگترین پرجمعیت کنندگان در لیگ غنی از پول نقد است. نه تنها در چنای، بلکه هر جا که او می رود، نمی توان طرفدار دونی را انکار کرد. هاربهاجان سینگ پیش از بازی CSK مقابل SunRisers Hyderabad گفت که هیچ کس در این کشور طرفدارانی بزرگتر از Dhoni ندارد.

هاربهاجان گفت: “ماهندرا سینگ دونی تنها یکی است. کریکت باز بزرگتر از او در هند وجود ندارد. کسی می توانست دوش های بیشتری از او به ثمر برساند و کسی می توانست بیشتر از او ویکت بگیرد، اما هیچ کس از او طرفداران بیشتری ندارد.” در استار اسپورت

هاربهاجان که تحت کاپیتانی دونی در تیم هند و CSK بازی می‌کرد، احساس می‌کند که بازیکن کهنه‌کار ویکت‌باش، هواداران را با چیزی جز تشکر پذیرفته است.

دونی این هواداری را از دل پذیرفته است و به هم تیمی هایش نیز احترام می گذارد. او با عشق و احساس بسیار راه می رود که هر کس دیگری دیوانه می شود، اما دونی 15 سال است که این عشق و احساس را در قلب خود دارد و هنوز هم ندارد. او افزود که اصلاً تغییر نکرده است.

این بازیکن 41 ساله یکی از موفق‌ترین کاپیتان‌های تاریخ این بازی است که برنده جوایز نقره‌ای زیادی در کریکت بین‌المللی و همچنین فرنچایز است.

Dhoni تنها کاپیتان هندی است که برنده هر سه تورنمنت ICC – جام جهانی T20 2007، جام جهانی ODI 2011 و جام قهرمانان 2013 است.

او همچنین هدایت CSK را به چهار عنوان IPL (2010، 2011، 2018 و 2021) رساند.

موضوعات ذکر شده در این مقاله