Chandrika Rai ، پدرزن Tej Pratap ، نامزد JDU برای Bihar’s Parsa است

Chandrika Rai ، پدرزن Tej Pratap ، هفتمین پیروزی را از Bihar's Parsa جستجو می کند

چاندریکا رای یک رهبر سابق RJD است که به عنوان نامزد JDU در انتخابات سال 2020 بیهار شرکت می کند

پتنا / دهلی نو:

وزیر سابق بحار و شش بار MLA Chandrika Rai – زمانی معتمد رئیس RJD لالو پراساد یداو و دختر وی که آیشواریا با پسرش Tej Pratap Yadav ازدواج کرده است – از سنگر خود در پارسا در منطقه ساران در انتخابات مجلس شرکت خواهد کرد.

آقای رای ، 62 ساله ، با بلیط RJD که در سال 2015 برنده شد ، این کار را نخواهد کرد. در عوض ، وی به JDU وزیر ارشد وزیر امور خارجه نیتیش کومار پیوست ، که مبارزات انتخاباتی وی با گلدان های مختلف در وزیر ارشد سابق لالو یداو و پسرش تجاوی یداو – چهره اصلی وزیر اتحاد مخالف.

پسر راگا پراساد رای ، رهبر کنگره و وزیر ارشد پیشین ، آقای رای بین سال 1985 و نظرسنجی های فوریه 2005 ، پنج بار کرسی پارسا را ​​بدست آورد که حکم شکستگی داشت. او در نظرسنجی های تکراری که ماه ها بعد برگزار شد ، کنار گذاشته شد. Chhotela Rai از JDU با کمتر از 5000 رای برنده شد.

به نظر می رسید که این باخت یک تلنگر مختصر است ، زیرا وی برای بازگشت مجدد کرسی در انتخابات 2015 بازگشت.

مبارزه برای صندلی پارسا این بار نیز Chhotela Rai را درگیری می بیند ، پس از اینکه او راهی دیگر را گرفت – مبادله JDU را برای RJD. هشت نامزد دیگر نیز در این رقابت شرکت می کنند اما برنده که جلوی اتفاقات غیر منتظره را می گیرد ، احتمالاً یکی از دو آقای رئیس خواهد بود.

در ماه اوت ، هنگامی که چندی رایا به JDU پیوست ، او به پسران لالو یداو هشدار داد که “هیچ جای امن برای آنها در این ایالت وجود ندارد”. آقای رای سپس با ادعای اینکه می داند در این انتخابات تجاوی یداو و تج پراتاپ یداو از کدام حوزه انتخابیه می جنگند ، به دلیل انتخاب “کرسی های امن” به آنها تمسخر کرد.

وی گفت: “جای تعجب است كه هر دو برادر علی رغم اینکه پسران لالو پراساد هستند و ادعاهای بلند بازگشت به قدرت را دنبال می كنند ، به دنبال صندلی های امن هستند.”

ckfreb

رهبر سابق RJD ، چاندریکا رای در ماه اوت به عضو JDU وزیر ارشد Nitish Kumar پیوست

آقای رای نیز در خارج از خانه با کش رفتن به مهمانی سابق خود ، اعلام کرد که “نحوه اداره امور در حزب فراتر از من است” و “او همیشه تحسین کننده کارهای نیتیش کومار بوده است”.

چند روز بعد ، Tej Pratap واکنش نشان داد و گفت كه JDU “از پیوستن چندیكری رای به حزب آنها پیروزی نخواهد برد”.

دو سال پیش به نظر می رسید که رابطه میان رئیس و یداو ، دو خانواده با نفوذ سیاسی در بیهار ، با ازدواج آیشواریا ، دختر آقای راعی با Tej Pratap Yadav ، تقویت شده است.

شش ماه بعد ، آقای یداو با استناد به “ناسازگاری” خواستار طلاق شد – موضوع در دادگاه است – و به هم خوردن روابط خانوادگی به طرز چشمگیری. در واقع ، به حدی که آقای راعی هنگام پذیرفتن وسایل دخترش از خانه یاداوس ، از پذیرفتن وسایل خودداری کرد.

شایعاتی وجود داشت مبنی بر اینکه آیشواریا رای می تواند به پدرش در صفوف JDU بپیوندد و در این انتخابات برای اولین بار در انتخابات شرکت کند – در یک رقابت چشمگیر علیه Tej Pratap Yadav برای کرسی حسن پور – اما اکنون بعید به نظر می رسد.

اختلاف بین دو خانواده در ماه آوریل پس از آنکه ته پراتاپ بر سر دادن رای بلیط به آقای Rai برای شرکت در نظرسنجی های لوک سبها از صندلی ساران اختلاف ایجاد کرد – کرسی ای که لالو یداو در آخرین انتخابات خود قبل از محکومیت در یک پرونده کلاهبرداری علوفه به دست آورد .

حوزه انتخابیه پارسا در مرحله دوم انتخابات بیهار – در 3 نوامبر رأی می دهد. نتیجه در 10 نوامبر اعلام می شود.