Caster Semenya برای به چالش کشیدن ممنوعیت دو و میدانی در دادگاه حقوق بشر اروپا


وکلای او روز سه شنبه گفتند ، کاستر سمنیا قهرمان 800 متر المپیک آفریقای جنوبی نبرد خود را با دو و میدانی جهانی به دادگاه حقوق بشر اروپا می کشد ، در تلاش برای لغو قانون داروی هورمون. این اقدام حقوقی دو سال از زمانی صورت گرفت که هیئت حاکمه دو و میدانی جهان در سال 2018 سمنیا و سایر افراد با اختلاف رشد جنسی (DSD) را از مسابقات بین 400 متر و یک مایل ممنوع کرد مگر اینکه آنها داروهای کاهش دهنده تستوسترون مصرف کنند.

اخبار

وکیل وی ، گریگوری نوت در بیانیه ای گفت ، بدون اینکه در این مورد مشخص شود.

“ما امیدواریم که دوومیدانی جهانی خطایی را که مرتکب شده است ببیند و قوانین منع تحریم کننده خانم سمنیا را برای رقابت معکوس کند.”

دارنده مدال طلای المپیک دو بار ، که قول داده است با این ممنوعیت مبارزه کند ، قبلاً بدون موفقیت به دادگاه داوری ورزش (CAS) و دادگاه فدرال سوئیس (SFT) مراجعه کرده است.

سمنیا ، 29 ساله ، که به دلیل DSD دارای تستوسترون بالا است ، خود را یک زن معرفی می کند و به عنوان یک زن مسابقه می دهد.

اما از نظر دو و میدانی جهانی ، زنانی که دارای برخی ویژگی های مردانه مانند سمنیا هستند یک مزیت ناعادلانه دارند – موقعیتی که مقامات آفریقای جنوبی به شدت مورد مناقشه قرار می دهند.

پارلمان ، کمیسیون حقوق بشر آفریقای جنوبی و کمیسیون برابری جنسیتی آفریقای جنوبی از جمله کسانی هستند که وزن خود را در این مبارزه پشت سمنیا انداخته اند.

وکلای وی گفتند که حمایت روزافزون نهادها و ارگان های سراسر جهان از این ورزشکار در میان نبردهای قانونی دلگرم کننده است.

نوت گفت: “ما از روح تسخیر ناپذیر خانم سمنیا الهام می گیریم و تا زمانی که اجازه نداشته باشد از آزار و اذیت آزاد شود ، در موضع خود در برابر تبعیض ثابت قدم خواهیم ماند.”

تبلیغ شده

سمنیا بیش از چندین ماه دو سرعت 200 متر را اجرا کرده است ، که خارج از مقررات جهانی دو و میدانی است.

مشخص نیست که آیا او سال آینده در المپیک توکیو که برای دوومیدانی در آفریقای جنوبی رقابت می کند ، این مسافت را خواهد دوید.

مباحث ذکر شده در این مقاله