“Can’t Play This Guys In…”: “توصیه” بزرگ هند غربی در مورد Jasprit Bumrah And Co.

کسی که خودش صدمات کمری متعددی را متحمل شده است، یان بیشاپ، ورزشکار سابق هند وست، می‌تواند تصور کند که استعداد «نسلی» مانند جاسپریت بومرا در حال حاضر چه می‌گذرد. این بازیکن 29 ساله ماه گذشته در نیوزیلند تحت یک عمل جراحی قرار گرفت و به دنبال مشکلات مکرر کمر که او را از سپتامبر 2022 از بازی دور نگه داشته است. بومراه اکنون با زمان رقابت می کند تا برای جام جهانی ODI در خانه در اکتبر تا نوامبر آماده شود. .

اقدام “بی نظیر” بومراح برای او فوق العاده عمل کرده است، اما بار زیادی را نیز روی کمر او وارد کرده و او را مستعد آسیب دیدگی کرده است.

بیشاپ، که اگر آسیب دیدگی نبود، می توانست بیش از 43 تست و 84 ODI بازی کند، احساس می کند که برای بومراه برای تغییر عملش در این مرحله از حرفه اش خیلی دیر شده است و تنها با انتخاب می توان او را “مدیریت” کرد. و انتخاب مسابقات در میان برنامه بی امان.

هر بازیکن سریعی که ارزش روحش را داشته باشد، می‌تواند تمام فرمت‌های بازی را در تمام طول سال بازی کند و سرعت پیشرفت خود را حفظ کند، این بسیار سخت است. سرعت بالا و پایین، همسترینگ، حجم کاری بدن. باید مدیریت شود. بیشاپ در مصاحبه ای به PTI گفت.

“من فکر نمی کنم دستور العمل واحدی (برای مدیریت حجم کار) وجود داشته باشد. زیرا ما در مورد ذهن و بدن این ورزشکاران برجسته تصمیم نمی گیریم. این تصمیم باید توسط فرد و مدیران نزدیک به او گرفته شود، اما من این کار را خواهم کرد. یک چیز را برای هیئت های حاکمه کنار بگذارید، این فقط یک توصیه است.

این بازیکن 55 ساله اهل ترینیداد نه تنها نگران آینده بومرا است، بلکه به همان اندازه نگران بازیکنانی مانند جوفرا آرچر، آنریش نورجه و شاهین آفریدی است که با مصدومیت‌های زیادی دست و پنجه نرم کرده‌اند. “با وجود این همه کریکت، بازیکنان باید شروع به انتخاب بیشتر تورنمنت ها کنند. این در مورد این است که چگونه یک بازیکن می تواند آینده مالی خود را تضمین کند و در عین حال به اندازه کافی بازی کند تا میراث کریکت خود را تضمین کند و به کشورش کمک کند.” بازیکنانی مانند بومراه و جفره که در بهترین حالت خود با سرعتی عالی بازی می کنند. این همان چیزی است که آنها ارزش زیادی دارند. زمانی که می خواهید آنها بازی کنند بسیار دقیق و مشخص باشید.”

در سال 2020، مایکل هولدینگ بزرگ تردید خود را در مورد طول عمر بومراح ابراز کرده بود، زیرا او سرعت زیادی را با یک دوره کوتاه و یک اقدام منحصر به فرد ایجاد می کند.

برای بیشاپ، تغییر عمل پس از آسیب‌دیدگی کارساز نبود و او معتقد است که بومرا از آن مرحله نیز گذشته است.

“هرکسی روش منحصر به فردی در نحوه فرمول بندی کنش خود دارد و جاسپیت منحصر به فردتر از سایرین است، بنابراین فکر می کنم او باید از موهبت های فیزیکی که به آنها نعمت داده شده است استفاده کند و آن را به خوبی تنظیم کند.

مایکی (هولدینگ) برای من مانند یک شخصیت پدری است و می‌دانم که او با مارک وود صحبت کرده است که دویدن خود را ادامه دهد تا نیروی سختی که بر بدنش وارد می‌شود در مقایسه با دویدن کوتاه تر و مارک این کار را انجام داده است و به نظر می رسد که به او کمک کرده است.

“بنابراین جاسپیت راه خود را پیدا خواهد کرد. من فکر نمی‌کنم شما بتوانید به تغییر عملکرد او نگاه کنید. من سعی کردم این کار را با خودم انجام دهم و آن را کاملاً خراب کردم. من شخصاً به مدیریت کاری که او انجام می‌دهد نگاه می‌کنم.

“تقویت ماهیچه های اصلی بدن. او 21 یا 22 ساله نیست. وقتی کاری را که او در بیشتر دوران کاری خود انجام داده است انجام دهید، ایجاد یک تغییر قابل توجه دشوار است.

این بازیکن کریکت که از ترینیداد به عنوان مفسر تبدیل شده است، گفت: “شما می توانید آن را به شکلی تغییر دهید، اما شاید این تنها کاری است که او می تواند انجام دهد. نمی توان منتظر بازگشت او بود. تماشای او را دوست دارم.”

اکنون به نظر می رسد که بومراح در ماه سپتامبر قبل از حذف شدن در جام جهانی T20، عجله کرده بود تا به تیم استرالیا T20 بازگشته باشد.

بیشاپ از سرعت‌باز هندی می‌خواهد که در رویکرد خود بیش از حد محتاط باشد زیرا بازگشت برای یک توپ‌باز سریع هرگز آسان نیست.

“من صلاحیت این را ندارم که بگویم چگونه باید مدیریت کنی (بازگشت پس از مصدومیت). تنها چیزی که می توانم بگویم این است که بیش از حد محتاط باشید. کمی بیشتر از آنچه کادر پزشکی می گوید وقت بگذارید تا مطمئن شوید که از نظر جسمی و روحی فوق العاده قوی هستید.

“آیا مطمئنی که می‌توانی همه چیز را سر و سامان بدهی و بدنت مقاومت کند؟”

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله