AUS v IND ، 1st T20I: بعد از اینکه Ravindra Jadeja مورد نقض پروتکل قرار گرفت ، احساس جسمی شدن هند باعث شد Sanjay Manjrekar احساس کند


عدم حضور نیتین پاتل در زمین بازی فیزیکی هندی درست بعد از ضربه راویندرا جیدجا توسط سر دروازه بان میچل استارک در فینال این بازی “نقض” پروتکل ضربه مغزی است ، احساس می کند سانجی منجرکار که به عنوان مفسر سابق تبدیل شده است. . جادجا ، که از ناحیه همسترینگ نیز آسیب دیده بود ، جای خود را به یوزوندرا چاهال داد که 3 بر 25 شد و هند را به پیروزی 11 راند در اولین T20 International مقابل استرالیا در روز جمعه در کانبرا هدایت کرد. منجرکار پس از مسابقه روز جمعه گفت: “یک پروتکل مهم نقض شده است.”

اخبار

وی افزود: “من مطمئن هستم كه داور مسابقه با هند مطرح خواهد كرد اما یكی از اصلی ترین موارد با این پروتكل است ، لحظه برخورد به سر شما ، آنها (جسمی) مجبور هستند وقت خود را با بتسنج بیرون بگذارند و از احساس او بپرسند.”

منجرکار گفت: “بدن (در این مورد نیتین پاتل) باید وارد شود و س setالات خاصی وجود دارد که باید پرسیده شود. با جادجا ، این اتفاق افتاد ، تاخیری به سختی رخ داد و او به بازی ادامه داد.”

در واقع ، تام مودی ، کرکت باز استرالیایی نیز در مورد شدت آسیب دیدگی جادجه تردیدهایی را ایجاد کرد ، زیرا نیازی به مراقبت پزشکی نداشت.

“من هیچ مشکلی در مورد جایگزینی Jadeja (sic) با Chahal ندارم. اما من با عدم حضور Doctor & Physio پس از ضربه Jadeja به کلاه ایمنی مشکلی دارم که به نظر من اکنون پروتکل است؟” از تام مودی ، کرکت باز استرالیایی ، که اکنون مربی و مفسر است ، پرسید.

منجرکار از طرف خود گفت که جادجها در ادامه خفاش هیچ مزیتی عظیم به هند نداد زیرا آنها پس از آن فقط 9 دویدن اضافه کردند اما می توان اعتبار آسیب دیدگی وی را زیر سوال برد.

“او فقط 9 دویدن اضافه کرد ، این یک مزیت بزرگ نبود. اما بعد از آن (ضربه) ، حداقل 2-3 دقیقه باید محل حضور کارکنان پشتیبانی هند بود. و سپس کمی بیشتر به نظر می رسید معتبر “

با این حال ، منجرکار موافقت کرد که داور مسابقه داوید بون چاره ای جز اجازه دادن به هند به عنوان جایگزین ضربه مغزی ندارد.

وی گفت: “هرچند من یک چیز می گویم ، دیوید بون چاره ای نداشت جز این که هند را جایگزین ضربه مغزی کند زیرا او جرات گفتن را ندارد که اجازه این کار را نمی دهد زیرا در زمان برخورد ، هیچ توجهی نمی شد.” گفت

“او مجبور شد به محض درخواست ، جایگزین ضربه مغزی را بدهد.”

منجرکار گفت که اگرچه قوانین با نیت خیر تدوین شده است ، اما باید فکرهایی انجام شود تا تیم ها از آن سو استفاده نکنند.

“بعد از این ، فکر زیادی در مورد جایگزین ضربه مغزی و کل مفهوم خواهد شد ، زیرا ما ، به عنوان بازیکن ، قوانینی وجود دارد که با نیت خیر ساخته شده است ، اما ما فقط در تلاش برای یافتن یک روزنه در به نفع خودمان حکومت کنیم.

منجرکار گفت: “آیا هند از این فرصت استفاده کرد ، من نمی دانم اما چیزی وجود دارد که ICC شروع به بررسی آن می کند.”

منجرکار معتقد است که ICC نگاهی به این واقعیت خواهد داشت که بدن برای حضور در Jadeja بیرون نیامده است.

“شما می دانید كه ICC یا داور در این مورد مشكلی دارد: هیچ جسمی به وی مراجعه نكرده است ، هیچ كسی نیامده ، هیچ وقت برای دیدن او نیامده است ، او بازی را ادامه داده است.”

تبلیغ شده

مفهوم جایگزینی مانند مانند نیز می تواند زیر سوال برود زیرا جادجا از ناحیه همسترینگ آسیب دید.

“ICC همچنین اطمینان حاصل خواهد کرد که هیچ تیمی از آن به طور ناعادلانه استفاده نمی کند ، من پیشنهاد نمی کنم هند از آن ناعادلانه استفاده کند و یک مزیت ناعادلانه به دست آورد. آنها جایگزینی شبیه به هم را می خواهند. در این مورد ، Jadeja با عضله همسترینگ یکسان نیست بولر ، همانطور که چاهال بود ، “منجرکار گفت.

مباحث ذکر شده در این مقاله