6 بازیکن سابق کریکت یورکشایر به اتهام نژادپرستی محکوم شدند و 22000 پوند تحریم شدند

شش بازیکن سابق کریکت یورکشایر که متهم به آزار نژادی در باشگاه شدند، روز جمعه توسط کمیسیون انضباط کریکت در مجموع 22000 پوند جریمه شدند. اما مجازات‌ها، که شامل تعلیق در صورت بازگشت به کریکت می‌شود، از آنچه بانک مرکزی اروپا برای جریمه‌های مجموعاً 37000 پوند در جلسه استماع در 3 مه تحت فشار قرار داده بود، کاهش یافته است. جان بلین، تیم برسنان، اندرو گیل، متیو هاگارد و ریچارد پیراه همگی پیدا شدند. متهم به نقض دستورالعمل 3.3 ECB پس از جلسه استماع CDC در ماه مارس.

گری بالانس این اتهام را رد نکرد در حالی که مایکل وان، کاپیتان سابق انگلیس، تنها کسی که در این گروه شرکت کرد، تبرئه شد.

هر شش نفر مورد توبیخ قرار گرفته اند و از آنها خواسته شده است که یک دوره آموزشی مناسب برای آموزش نژادپرستی/تبعیض را با هزینه شخصی خود بگذرانند، به ویژه اگر قصد بازگشت به کریکت در هر عنوان بازی یا مربیگری را داشته باشند.

بازیکن سابق تیم ملی انگلیس با 8000 پوند جریمه و 8 هفته محرومیت روبرو بود، اما مجازات او به 3000 پوند و محرومیت 6 جلسه ای کاهش یافته است.

این بازیکن 33 ساله در ماه آوریل پس از امضای قراردادی دو ساله برای بازی در زیمبابوه از تمام کریکت بازنشسته شد.

گیل کاپیتان و سرمربی سابق یورکشایر بزرگترین جریمه 6000 پوندی (از 7500 پوندی که بانک مرکزی اروپا درخواست کرده بود) و چهار هفته محرومیت از مربیگری محکوم شده است.

هیئت حاکمه به دلیل رفتار قبلی گیل، که شامل اظهارات تبعیض آمیز نسبت به اشول پرینس در جریان مسابقه قهرمانی رز کانتی در سال 2014 و یک توییت ضدیهودی ارسال شده در سال 2010 است، درخواست افزایش مجازات کرد.

متیو هاگارد و تیم برسنان، ملی پوشان سابق انگلیس (که برای سه مسابقه محروم شدند) هر کدام 4000 پوند جریمه شده اند (از 7500 پوند و 5000 پوندی که در ابتدا پیشنهاد شده بود).

جان بلین همچنین جریمه خود را از 5000 پوند به 3000 پوند کاهش می دهد در حالی که ریچارد پیراه با دو هفته محرومیت و 2500 پوند جریمه سیلی شده است.

همه افراد تا 9 ژوئن فرصت دارند به این تصمیمات اعتراض کنند.

این اتهامات پس از آن مطرح شد که عظیم رفیق، عضو سابق یورکشایر، شواهدی را در افشاگری های خود در برابر کمیته منتخب پارلمان در سال 2021 ارائه کرد.

یورکشایر که چهار مورد نقض دستورالعمل 3.3 ECB را پذیرفته است و در جلسات استماع CDC شرکت نکرده است، در 27 ژوئن – یک روز قبل از دومین آزمایش خاکستر مردانه در لردز، با یک جلسه استماع تحریم روبرو می شود.

موضوعات ذکر شده در این مقاله