5 واقعیت در مورد آجی بانگا، رئیس بعدی بانک جهانی، هندی الاصل

5 واقعیت در مورد آجی بانگا، رئیس بعدی بانک جهانی، هندی الاصل

پس از آنکه هیچ کشوری نامزد جایگزینی را پیشنهاد نکرد، آجی بانگا با تبار هندی قرار است رئیس بعدی بانک جهانی شود. او جانشین رئیس جمهور فعلی دیوید مالپاس خواهد شد که در فوریه امسال اعلام کرد که قصد دارد از سمت خود کناره گیری کند.

در اینجا پنج حقیقت در مورد آجی بانگا وجود دارد.

  1. آجایپال سینگ بانگا در حال حاضر به عنوان نایب رئیس در جنرال آتلانتیک مشغول به کار است. او پیش از این به مدت 11 سال سمت رئیس و مدیر اجرایی Mastercard را بر عهده داشت. این مرد 63 ساله کار خود را در نستله SA آغاز کرد و در آنجا بیش از یک دهه در نقش های بازاریابی، فروش و مدیریت کار کرد.

  2. آقای بانگا فرزند یک افسر ارتش هند است و در دوران کودکی خود در سراسر کشور نقل مکان کرد. او در کانتون خادکی پونا به دنیا آمد و فارغ التحصیل از دانشگاه دهلی و MBA در موسسه مدیریت هند در احمدآباد بود.

  3. پس از حضورش در نستله SA، آجی بانگا به پپسی کو پیوست و به این شرکت کمک کرد تا امتیازات فست فود خود را در هند راه اندازی کند. در سال 1996، او کار برای سیتی گروپ را آغاز کرد و طی چهار سال پس از پیوستن، به عنوان رئیس بازرگانی سیتی فایننشال و بخش دارایی های مصرف کننده ایالات متحده منصوب شد. او در سال 2005 به عنوان رهبری کلیه عملیات مصرف کننده بین المللی بانک انتخاب شد.

  4. در سال 2008، آجی بانگا به عنوان رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه سیتی گروپ انتخاب شد. او در سال 2009 برای پیوستن به مسترکارت به عنوان رئیس و مدیر عملیاتی استعفا داد. مسترکارت در کمتر از یک سال آقای بانگا را به سمت مدیرعاملی ارتقا داد.

  5. آجی بانگا در سال 2016 توسط دولت هند در زمینه تجارت و صنعت با Padma Shri تجلیل شد. او همچنین مدال انجمن سیاست خارجی را در سال 2012 دریافت کرد. او مدال افتخار جزیره الیس و جایزه رهبری جهانی شورای تجارت برای تفاهم بین‌المللی را در سال 2019 و جایزه دوستان برجسته سنگاپور را در سال 2021 دریافت کرد.