5 نکته در مورد رئیس سابق گروه ماهیندرا

مرگ کشوب ماهیندرا: 5 امتیاز در مورد رئیس سابق گروه ماهیندرا

کشوب ماهیندرا صبح چهارشنبه در سن 99 سالگی در بمبئی درگذشت.

کشوب ماهیندرا، رئیس بازنشسته ماهیندرا و ماهیندرا، روز چهارشنبه در خانه خود در بمبئی درگذشت. او 99 سال داشت. پس از پیوستن به شرکت در سال 1947، در سال 1963 به عنوان رئیس هیئت مدیره منصوب شد.

در اینجا پنج نکته در مورد کشوب ماهیندرا وجود دارد:

  1. آقای ماهیندرا در 9 اکتبر 1923 در شیملا متولد شد و به مدت 48 سال گروه ماهیندرا را رهبری کرد. او در آگوست 2012 به عنوان رئیس بازنشسته شد و این سمت را به برادرزاده خود، آناند ماهیندرا سپرد.

  2. مطابق با فوربسآقای ماهیندرا شرکت را از یک مونتاژکننده Willysjeeps در هند به یک مجموعه متنوع در طول مدت تصدی خود به عنوان رئیس هیئت مدیره تبدیل کرد.

  3. کشوب ماهیندرا نقش کلیدی در ایجاد اتحادهای تجاری با شرکت های بزرگ جهانی مانند میتسوبیشی، اینترنشنال هاروستر، فناوری های یونایتد، مخابرات بریتانیا و بسیاری دیگر ایفا کرد. ماهیندرا با دارایی خالص 1.2 میلیارد دلار، مسن ترین میلیاردر هندی در فهرست فوربس بود که اوایل این ماه منتشر شد.

  4. صفحه ای از وب سایت ماهیندرا گروپ، که از طریق آرشیو وب بازیابی شده است، می گوید که آقای ماهیندرا فارغ التحصیل مدرسه وارتون، دانشگاه پنسیلوانیا، در ایالات متحده بود. او با همسرش در بمبئی زندگی می کرد. از آقای ماهیندرا سه دختر و هفت نوه به یادگار مانده است.

  5. او در تعداد زیادی از هیئت ها و شوراها در حوزه خصوصی و عمومی خدمت کرده بود. او بنیانگذار رئیس HUDCO بود و همچنین در بسیاری از هیئت مدیره های شرکتی از جمله SAIL، Tata Steel، Tata Chemicals، Indian Hotels، IFC، ICICI و HDFC خدمت کرد.