5 باشگاه ISL ، از جمله بنگال شرقی ، در تأمین مجوز از AIFF موفق نیستند


پنج باشگاه سوپرلیگ هند نتوانسته اند ضوابط صدور مجوز AFC و ملی را برآورده کنند و اکنون برای شرکت در این رویداد غنی از پول نقد که از روز جمعه برگزار می شود ، باید به این تصمیم اعتراض کنند یا از AIFF معافیت بگیرند. ادیشا FC ، NorthEast United FC ، Kerala Blasters ، Hyderabad FC و تازه وارد Sporting Club شرق بنگال پنج باشگاهی هستند که توسط AIFF مجوز دریافت نکرده اند تا بتوانند در مسابقات AFC و مسابقات ملی در این فصل شرکت کنند.

اخبار

FC Goa ، ATK Mohun Bagan ، Bengaluru FC ، Jamshedpur FC ، Chennaiyin FC و Mumbai City FC موفق به کسب مجوز AFC و National برای فصل 21-2020 شده اند.

این پنج باشگاه که موفق به دریافت مجوز نشده اند یا می توانند در یک مدت مقرر به هیئت تجدیدنظر مجوز باشگاه AIFF علیه تصمیم کمیته صدور مجوز باشگاه (بدوی بدوی) مراجعه کنند یا می توانند برای معافیت به کمیته صدور مجوز باشگاه مراجعه کنند.

Sunando Dhar ، مدیر عامل AIFF لیگ ها ، Sunando Dhar به PTI گفت: “این پنج باشگاه باید به این تصمیم اعتراض كنند یا اگر می خواهند در ISL شركت كنند باید معافیت از تحریم ها را بگیرند.”

هر باشگاهی که موفق به کسب مجوز AFC نشود ، حتی در صورت صعود از ISL قادر به شرکت در مسابقات قاره ای مانند لیگ قهرمانان آسیا و جام AFC نخواهد بود.

هر ساله ، بعضی از باشگاه ها یا باشگاه های دیگر موفق به دریافت این مجوزها نمی شوند اما آنها به دنبال معافیت از مجازات هستند. نوزده باشگاه برای مجوز باشگاه های ملی و AFC برای فصل 21-2020 درخواست کرده اند که از این تعداد هشت باشگاه مربوط به I-League هستند.

AIFF گفت که به زودی تصمیمی در مورد برنامه های جواز باشگاه برای هشت باشگاه I-League گرفته خواهد شد.

برای اینکه باشگاه ها مجوز بگیرند ، باید پنج معیار اصلی – ورزشی ، زیرساختی ، پرسنلی و اداری ، حقوقی و مالی را داشته باشند. هر بخش دارای زیرمجموعه های بیشتری است.

با توجه به شرایط فعلی ، کنفدراسیون فوتبال آسیا به اندازه کافی ملاحظه کرده و درخواستهای تمدید مهلت درخواست شده توسط AIFF را در طول چرخه صدور مجوزهای فصل 21-2020 ارائه داده است.

AIFF گفت ، در نتیجه آن ، بسیاری از معیارها از تحقق معاف شدند و ضرب الاجل نیز چندین بار تمدید شد.

باشگاه ها باید پنج معیار مجوز اجباری را رعایت کنند اما در این فصل ، AFC به دلیل وضعیت COVID-19 ملایم است.

معیارهایی که توسط AFC مستثنی شدند شامل برنامه توسعه جوانان ، خدمات پشتیبانی پزشکی ، برنامه مردمی ، آکادمی جوانان باشگاه و مربیان جوانان از جمله دیگر بود.

تبلیغ شده

ATK Mohun Bagan در افتتاحیه فصل جمعه در ورزشگاه GMC در Bambolim به مصاف Kerala Blasters می رود.

ISL امسال به دلیل شیوع همه گیر COVID-19 به طور کامل در گوا پشت درهای بسته در سه مکان برگزار می شود.

مباحث ذکر شده در این مقاله