“360 نوع بازیکن”: کوین پیترسن سابق RCB Batter توسط KKR All Rounder

ونکاتش ایر صد گل به هندی های بمبئی زد© BCCI/Sportzpics

شوالیه سواران کلکته پس از اینکه ونکاتش آییر در دیدار روز یکشنبه مقابل هندی های بمبئی به امتیاز سه رقمی دست یافت، به انتظار 15 ساله خود برای یک قرن فردی در لیگ برتر هند (IPL) پایان دادند. ایر اولین باتر پس از Brendon McCullum (در سال 2008) بود که در یک مسابقه IPL صد گل زد. کوین پیترسن، ستاره سابق تیم ملی انگلستان و رویال چلنجرز بنگلور، با دیدن ایر که همه‌جانبه در حال حرکت است، به بازی همه جانبه دست زد و این ستاره هندی را که با بازی ملی پوشیده بود، «نوعی بازیکن 360» نامید.

ایر با زدن 104 توپ از 51 توپ، ظاهری عالی داشت. اما، بازیکن همه کاره کمک چندانی از سایر ضربه‌زنان دریافت نکرد، و آندره راسل 11 توپ 21 دومین امتیاز برتر را به خود اختصاص داد. با این حال، برای رساندن امتیاز این تیم به 185 کافی بود.

پیترسن با تمجید از ایر، اولین برداشت خود از این بازیکن را به یاد آورد. او مردی بلند قد است؛ به دلیل قدش بالای جهش می ایستد. من از نحوه بازی او با پای عقب نیز بسیار تحت تأثیر قرار گرفته ام، و همچنین توسط اسپینرها گرفتار نمی شود. یک بازیکن 360 نوع»، او در استار اسپورت گفت.

او از بازی کردن در سراسر زمین ترسی ندارد. اولین بار در دبی بود که او را در IPL دیدیم، جایی که او صحنه را روشن کرد، زمانی که چند شوت کششی و چند درایو بازی کرد. به او نگاه کردم و فکر کردم. ستاره سابق RCB اضافه کرد: “خوب، این مرد کیفیت ستاره ای دارد” و امروز ما آن را دیده ایم.

در مورد مسابقه، سرخپوستان بمبئی به سختی مشکل به نظر می‌رسیدند، زیرا آنها هدف 186 دوش را با بیش از دو اور خالی تعقیب کردند. ایشان کیشان و سوریاکومار یاداو به ترتیب با امتیازهای 58 و 43 بهترین گلزنان میزبان بودند. جالب اینجاست که روهیت شارما به عنوان یار تعویضی وارد بازی شده بود.

موضوعات ذکر شده در این مقاله