چلسی با شکست نیوکاسل به مقام نخست لیگ برتر دست یافت


چلسی با پیروزی قانع کننده 2-0 در نیوکاسل روز شنبه برای اولین بار در بیش از دو سال به قله لیگ برتر صعود کرد. شاگردان فرانک لمپارد به لطف گل به خودی نیمه نخست فدریکو فرناندز و اعتصاب تامی آبراهام پس از این فاصله چلسی در 9 بازی در همه رقابت ها شکست ناپذیر بوده و در شش بازی گذشته خود در لیگ شکست نخورده اند و با اختلاف تفاضل گل از لستر بالاتر رفتند. سومین پیروزی پیاپی چلسی در لیگ ، با پنج کلین شیت در شش مسابقه اخیر خود در همه رقابت ها ، بهترین راه برای شروع یک دوره پرهیاهوی قبل از کریسمس بود. مائوریتزیو ساری آخرین باری بود که چلسی در لیگ برتر در سپتامبر 2018 در پست قطب قرار گرفت.

اخبار

اما تیم لمپارد ترسناک تر از تیم شکننده قبلی خود است و یک چالش جدی برای عنوان به نظر می رسد به طور فزاینده ای ممکن است.

چلسی می تواند قبل از پایان روز مقام اول را تسلیم کند ، هر دو تیم استون ویلا و تاتنهام بسته به نتایج خود قادر به بالاتر از آنها هستند.

اهالی غرب لندن در هفت دیدار قبلی خود از نیوکاسل تنها یک بار پیروز شده بودند ، اما برای یک بار دیگر پارک سنت جیمز خانه وحشت را ثابت نکرد.

لمپارد از اینکه باید در بازی زودهنگام شنبه بازی کند شکایت کرده بود در حالی که چند بازیکنش فقط پنجشنبه از کار بین المللی برگشته بودند.

تیاگو سیلوا حتی بعد از بازی 36 روزه 36 روزه برزیل در دیدار رده بندی جام جهانی مقابل اروگوئه ، حتی برای نیمکت نشینی هم در دسترس نبود.

آنتونیو رودیگر ، مدافع میانی آلمانی برای اولین بار در لیگ شروع فصل کرد ، در حالی که بن چیلول در پست دفاع چپ علی رغم لنگ خوردن در بازی انگلیس با بلژیک به دلیل مصدومیت از ناحیه کمر ، شروع به کار کرد.

– فشار چلسی –
ستاره های خسته چلسی خستگی خود را از دست دادند و شروع خوبی را شروع کردند در حالی که تیمو ورنر برای یک ضربه کم که کارل دارلو از کنار آن به کرنر فرستاد ، روی یک توپ عبور کرد.

دارلو دوباره در حالت کاملاً کششی قرار داشت که ابراهیم با ضربه سر قدرتمندی که دروازه بان نیوکاسل از روی ضربه کراس برخورد کرد ، به سانتر حکیم زیهچ برخورد کرد.

در دقیقه 10 وقتی آبی پوشان نیوکاسل را صاف گرفتند ، فشار آبی ها پاداش گرفت.

میسون مونت در یک سانتر کم شلیک کرد و فرناندز با فشار چیلول در تیرک دروازه آن را به تور خودش تبدیل کرد.

پنجمین گل به خودی لیگ برتر در دوران حرفه ای فرناندز بیچاره اشتهای چلسی را خنک نکرد.

با انحصار مالکیت بازیکنان لمپارد ، ورنر باید پاس خود را از پاس مانت دوبرابر می کرد ، اما مهاجم آلمانی شوت او را از فاصله 10 متری به بیرون زد.

کالوم ویلسون که در این فصل شش گل از 10 گل نیوکاسل در لیگ را به ثمر رسانده بود ، به دلیل مصدومیت از ناحیه همسترینگ غایب بود و سرخابی ها بدون گلزن برتر خود در حمله بدون دندان بودند.

وقتی ورنر فابیان شار تازه نفس را دزدید و به منطقه نیوکاسل دوید ، یک فرصت طلایی داشت تا آنها را بکشد ، اما او به جای شوت زدن پاس بدی را بازی کرد که به راحتی پاک شد.

مدتی بعد مدافع آبی پوشان کورت زوما قبل از اینکه یک چرخه لحظه ای تکان بخورد ، ضربه سر را زد.

آیزاک هیدن از فاصله نزدیک شعله ور شد زیرا سرانجام نیوکاسل به دروازه دید و جولینتون لحظه ای بعد از لبه منطقه پیچ خورد.

اما چلسی در دقیقه 65 وقتی ورنر از خط دفاعی نیوکاسل شتاب گرفت و پاس را به آبراهام داد که شوت خود را از کنار دارلو و از کنار دروازه عبور داد ، بدون شک نتیجه را رقم زد.

تبلیغ شده

آبراهام برای اولین بار از سپتامبر 2019 در سه حضور متوالی در همه مسابقات گلزنی کرده است.

شان لانگستاف از نیوکاسل از راه دور به تیر دروازه برخورد کرد اما برتری چلسی هرگز به خطر نیفتاد.

مباحث ذکر شده در این مقاله