رشید خان از گجرات تایتانز اولین هت تریک IPL 2023 را در برابر نایت سواران کلکته انجام داد. تماشا کردن

رشید خان اولین هت تریک لیگ برتر هند (IPL) 2023 را به ثمر رساند اما همچنان نتوانست گجرات تایتانز را در روز یکشنبه در برابر نایت رایدرهای کلکته به پیروزی برساند. ستاره اسپینر از افغانستان ویکت های آندره راسل، سونیل نارین و شردول تاکور را به دست آورد تا نقطه عطف چشمگیر را در استادیوم نارندرا مودی در احمدآباد تکمیل کند. راسل به دنبال یک شوت بزرگ بود اما در نهایت آن را به سمت دروازه بان ویکت رایدیمن ساها برد در حالی که نارین در حالی که KKR تلاش می کرد سرعت دوندگی خود را افزایش دهد در عمق زمین گرفتار شده بود. با هت تریک رشید، شاردول LBW را به دام انداخت و اگرچه میهمانان برای بررسی رفتند، اما تکرارها به وضوح نشان می داد که کاسه حرکت چندانی نداشته و قرار است به کنده ها برخورد کند.

این بیست و دومین هت تریک در تاریخ IPL است. اولین هت تریک تاریخ IPL توسط لاکشمیپاتی بالاجی برای چنای سوپر کینگز (CSK) در برابر پنجاب کینگز (PBKS که در آن زمان به عنوان Kings XI پنجاب شناخته می شد) در فصل افتتاحیه انجام شد.

او همچنین اولین بازیکن افغانستان است که در تاریخ لیگ برتر هت تریک کرده است. او هجدهمین بازیکنی است که در تاریخ لیگ هت تریک می کند.

با آمدن به مسابقه، گجرات تایتانز در 20 اور خود پس از انتخاب اول ضربه زدن، امتیاز 204/4 را ثبت کرد. ویجی شانکار با 63 توپ از 24 توپ، متشکل از چهار مرز و پنج توپ، بهترین گل را به ثمر رساند. سای سودارشان نیز دومین نیم قرن خود را در IPL 2023 به ثمر رساند و در 38 توپ متشکل از سه توپ چهار و دو شش توپ 53 گل به ثمر رساند. شوبمن گیل همچنین یک ضربه محکم از 39 ران در 31 توپ، با پنج چهار توپ انجام داد.

سونیل نارین منتخب پرتاب کننده های KKR بود که در چهار اوور امتیاز 3/33 را گرفت. سویاش شارما نیز پس از سه بازی مقابل رویال چلنجرز بنگلور (RCB) در مسابقه قبلی به روند خوب خود ادامه داد و در چهار اوور خود امتیاز 1/35 را گرفت.

در تعقیب 205 ران، KKR به 28/2 کاهش یافت، اما کاپیتان نیتیش رانا (45 توپ از 29 توپ با چهار مرز و سه شش توپ) با ونکاتش آییر که 83 در 40 گل 83 را به ثمر رساند، یک جایگاه صد ران برای ویکت سوم قرار داد. توپ هایی که از هشت چهار و پنج شش تا تشکیل شده بود.

اخراج این دو ضربه ست و هت تریک رشید، KKR را در امتیاز 155 بر 7 به عقب برد. این معادله در اور نهایی به 29 ران رسید. رینکو سینگ با یک کلاچ کوتاه به میدان آمد و در فینال پنج ضربه متوالی را زد تا پیروزی غیرمحتمل برای KKR رقم بخورد. رینکو در 21 توپ متشکل از یک چهار و شش شش امتیاز 48* را به ثمر رساند.

رشید با گرفتن امتیاز 3/37، منتخب بولرهای GT بود. آلزاری جوزف دو تا، جاشوا لیتل و محمد شامی هر کدام یک ویکت گرفتند.

رینکو سینگ به خاطر بازی باورنکردنی خود که برنده مسابقه بود، جایزه “بازیکن برتر” را دریافت کرد.

KKR با این برد با دو برد از سه بازی خود و یک شکست به رده سوم جدول امتیازی صعود کرد. آنها در مجموع چهار امتیاز دارند. GT به رتبه چهارم سقوط کرده است و رکورد برد- باخت مشابه KKR دارد، اما KKR به دلیل نرخ خالص اجرای برتر یک موقعیت بالاتر است.

(با ورودی های ANI)

موضوعات ذکر شده در این مقاله