دانشمندان به دنبال درمان ابتکاری برای سرطان در سطح مولکولی هستند

دانشمندان دریافتند که اثرات عفونت COVID-19 می تواند حداقل یک سال باقی بماند.

حتی پس از گذشت یک سال، اثرات آلودگی healthline بر غده تیروئید همچنان وجود دارد.
بر اساس مطالعه اخیر دکتر ایلاریا مولر و همکارانش در دانشگاه میلان در ایتالیا، بیماری شدید COVID-19 از طریق مکانیسم های مختلف بر عملکرد تیروئید تأثیر می گذارد. محققان افراد مبتلا به اختلال عملکرد تیروئید مرتبط با بیماری کووید-19 را به مدت یک سال ردیابی کردند تا بتوانند این درگیری تیروئید را بهتر مشخص کنند و پیشرفت آن را در طول زمان پیگیری کنند. در طول بیماری کووید-19 متوسط ​​تا شدید، بروز تیروئیدیت (التهاب غده تیروئید) نقش مهمی در اختلال عملکرد تیروئید ایفا می کند، علاوه بر مکانیسم های شناخته شده دیگری که عمدتاً بر روی محور هیپوتالاموس-هیپوفیز- تیروئید عمل می کنند. عدم تعادل هورمونی معمولاً خفیف است اما در موارد شدید COVID-19 افزایش می یابد. مطالعه آنها در بیست و چهارمین کنگره اروپایی غدد درون ریز در میلان ایتالیا ارائه شد.

عملکرد تیروئید برای متابولیسم، رشد و تکامل بدن انسان بسیار مهم است. با ترشح مداوم مقدار ثابتی از هورمون های تیروئید در جریان خون، به تنظیم بسیاری از عملکردهای بدن کمک می کند. غده تیروئید زمانی که بدن در شرایط خاص به انرژی بیشتری نیاز دارد، هورمون های اضافی تولید می کند، مانند زمانی که در حال رشد، سرماخوردگی یا بارداری است.

این مطالعه بیش از 100 بیمار بستری شده در بیمارستان با کووید-19 شدید را بررسی کرد و هورمون محرک تیروئید (TSH) و سایر شاخص‌ها را تجزیه و تحلیل کرد. تیروئیدیت اغلب در جمعیت بیماران COVID-19 رخ می دهد و عملکرد تیروئید و همچنین شاخص های التهابی تقریباً در همه موارد بلافاصله پس از پایان بیماری COVID-19 آنها به حالت عادی بازگشته است. با این حال، پس از 12 ماه، مناطق تیروئیدیت در نیمی از افراد در سونوگرافی تیروئید قابل مشاهده باقی ماند، حتی اگر اندازه آنها کاهش یابد. جذب تکنسیوم یا ید تیروئید، شاخصی از عملکرد تیروئید، همچنان در چهار نفر از شش نفر در 9 ماهگی کاهش یافته بود، اگرچه بیشتر پس از 12 ماه بهبود یافته بود. پیامدهای بالینی طولانی مدت، در صورت وجود، ناشناخته است.

دکتر مولر گفت: «یک ارتباط واضح بین اختلال عملکرد تیروئید و بیماری COVID-19 وجود دارد. دانستن اینکه هورمون‌های تیروئید با شدت بیماری مرتبط هستند، مهم است و این واقعیت که به نظر می‌رسد غده تیروئید مستقیماً در عفونت ویروسی SARS-CoV-2 (COVID-19) دخیل است، باید در نظر گرفته شود.»

score: alimentos para ajudar na ereçao