بوکسور کائور سینگ درگذشت، وزیر ارشد پنجاب تسلیت می گوید

بوکسور کائور سینگ درگذشت، وزیر ارشد پنجاب تسلیت می گوید

کائور سینگ در سال 1982 جایزه آرجونا و در سال 1983 جایزه پادما شری را دریافت کرد.© توییتر

بوکسور هندی، برنده مدال طلای بازی های آسیایی، کائور سینگ، که زمانی در یک مسابقه نمایشی با محمد علی افسانه ای مبارزه می کرد، روز پنجشنبه در بیمارستانی در کوروکشترا، هاریانا درگذشت. او 74 ساله بود و به دلیل مشکلات متعدد سلامتی تحت درمان بود. مرد سابق ارتش در روستای زادگاهش خانال خرد در ناحیه سنقر پنجاب زندگی می کرد.

شایان ذکر است، این بوکسور در ژانویه 1980 یک مسابقه نمایشی چهار راند با علی انجام داد. او مدال طلای بوکس سنگین وزن را در بازی های آسیایی 1982 دهلی نو به دست آورد.

برای قدردانی از دستاوردهای او، کائور سینگ در سال 1982 جایزه آرجونا و در سال 1983 به پادما شری اعطا شد.

گفت: “باگوانت مان، وزیر ارشد پنجاب، روز پنجشنبه به دلیل درگذشت غم انگیز بوکسور سابق المپیک و کهنه کار سابق کائور سینگ که صبح امروز در بیمارستان خصوصی در کوروکشترا نفس های آخر خود را سپری کرد، ابراز تاسف و اندوه عمیق کرد. از او دو پسر و یک دختر به یادگار مانده است.” بیانیه رسمی اینجا

مان گفت که کاور سینگ با کسب نام و شهرت در عرصه ملی و بین المللی باعث افتخار هند شد.

این بوکسور همچنین نماینده کشور در بازی های المپیک بود.

او گفت که زندگی و کمک های کائور سینگ همیشه الهام بخش مشتاقان مشتاق خواهد بود.

در اوایل ماه جاری، دولت پنجاب اعلام کرد که قصد دارد داستان زندگی چهار ورزشکار افسانه ای را در برنامه درسی مدرسه منتشر کند. Kaur Singh یکی از آنها است، همراه با نماد هاکی Balbir Singh Senior، ورزشکار افسانه ای Milkha Singh و Gurbachan Singh Randhawa، قهرمان المپیک.

هارجوت سینگ بینز وزیر آموزش پنجاب در اوایل این ماه گفته بود که داستان زندگی آنها در کتاب های درسی تربیت بدنی کلاس های 9 و 10 گنجانده شده است.

موضوعات ذکر شده در این مقاله