اولین جایزه بزرگ فرمول یک ویتنام در شک پس از رسوایی فساد


روز سه شنبه یک منبع خبری به خبرگزاری فرانسه گفت ، یک جایزه بزرگ ویتنام در مسابقات فرمول یک “ممکن است سال آینده اتفاق نیفتد” ، زیرا در گزارشی گفته شد که پس از دستگیری یک مقام اصلی ، این تقویم از تقویم 2021 حذف شده است. بعد از دستگیری نگوین دوک چونگ ، که شهردار هانوی و یکی از حامیان اصلی گران پری بود ، شک و تردید در مورد این مسابقه به وجود آمد به اتهام فساد در ماه آگوست. یک منبع نزدیک به مسابقه به شرط ناشناس ماندن به خبرگزاری فرانسه گفت: “بدون چونگ ، آینده مسابقه در هانوی غم انگیز است. ممکن است این اتفاق نیفتد.”

اخبار

هیچ سخنی از مقامات ویتنامی در مورد اینکه آیا این مسابقه که از آوریل به تعویق افتاد و سپس به دلیل ویروس کرونا لغو شد ، اولین معرفی دیررس خود در سال آینده است ، وجود ندارد.

برخی از غرفه های تماشاگران از کنار پیست برداشته شده اند.

و بی بی سی گفت که تاریخ جایزه بزرگ ، 25 آوریل ، در یک برنامه 22 مسابقه ای 2021 که روز سه شنبه منتشر می شود ، خالی مانده است.

در این گزارش آمده است كه این اقدام با دستگیری چونگ ، كه معامله میزبانی مسابقه را انجام داده بود ، به اتهام “تخصیص اسناد مخفی دولت” انجام شد.

سه نفر دیگر از جمله راننده وی در این پرونده دستگیر شدند ، که مربوط به جایزه بزرگ نیست.

چونگ 53 ساله دو هفته قبل از دستگیری به عنوان شهردار تعلیق شد. مدیر یک باره اداره پلیس هانوی در سال 2015 به عنوان رئیس کمیته مردمی هانوی منصوب شد.

ویتنام به فرمول یک ثبت نام کرد امیدوار است که جذابیت این ورزش بتواند منعکس کننده وضعیت اقتصادی این کشور باشد و چهره ثابت هانوی را تغییر شکل دهد ، همان کاری که برای سنگاپور انجام داده است.

ملت کمونیست در سال 2018 یک قرارداد 10 ساله با فرمول یک منعقد کرد. رسانه های دولتی گفتند که این هزینه سالانه 60 میلیون دلار برای کشور است.

این هزینه توسط بزرگترین مجامع خصوصی کشور ، VinGroup ، که امیدوار بود با یک مسابقه شبانه خیره شود ، پرداخت شده است.

مقامات گفتند پیست 5.565 کیلومتری هانوی زودتر از موعد مقرر آماده شده است.

ویتنام ماه گذشته جایزه بزرگ 2020 را به طور رسمی لغو کرد زیرا تیم ها و هواداران از خارج از کشور می توانند شیوع جدید Covid-19 را ایجاد کنند.

تبلیغ شده

از زمان بسته شدن مرزها در ماه مارس ، مقامات اجازه داده اند پروازهای تجاری بسیار اندکی به ویتنام انجام شود و ویزاهای توریستی هنوز به حالت تعلیق درآمده اند.

این کشور با داشتن تنها 1215 مورد ثبت شده و بیش از دو ماه بدون انتقال جامعه ، به دلیل دستکاری در ویروس کرونا ، افتخارات زیادی کسب کرده است.

مباحث ذکر شده در این مقاله