انگلستان “شخصیت های خودخواه زیادی در حال بازی بودند…”: مکاشفه کوبنده ستاره سابق

استیو هارمیسون بازیکن سابق تیم ملی انگلیس اشاره کرده است که تعداد کمی از بازیکنان ارشد تیم در اواخر دهه 90 و اوایل دهه 2000 به روحیه تیمی کمک نکرده اند، اما همه چیز در طول سری Ashes در سال 2005 تغییر کرد که میزبان با نتیجه 2-1 پیروز شد. هارمیسون که بخشی از تیم سال 2005 بود، در پاسخ به ارزیابی جیسون گیلسپی سابق استرالیایی مبنی بر اینکه او متوجه تغییر بزرگی در تیم انگلیس در جریان خاکستر 2005 شده بود، گفت: “تفاوت بین آن و 2003، 2001 و 1999، 1997. ، در سال 2005 بود که ما یک تیم بودیم.”

گیلسپی گفته بود که در سریال های قبلی بین دو طرف هرگز چنین رفاقتی را در تیم انگلیس ندیده بود.

گیلسپی روز پنجشنبه به “Sen Radio” گفت: “من متوجه تفاوت بزرگی در تیم انگلیس در “05 Ashes” شدم… ما قبلاً به عنوان یک تیم استرالیایی چنین احساسی نداشتیم.

“انگلیس معمولاً به صورت دریبی یا دریبی به میدان می رفت… (اما این بار) واقعاً قابل توجه بود که به محض اینکه داوران از آنجا بیرون رفتند (کاپیتان انگلیس) مایکل وان مستقیماً آنجا بود، همه مستقیم بودند. آنجا، چت سریع و سپس آنها به معنای واقعی کلمه به سمت موقعیت های میدانی خود می دویدند، توپ گیر می دوید و کلاه خود را به داور می داد و قبل از اینکه ضربات ما در نیمه راه روی زمین بروند، کل تیم انگلیس آماده بازی بودند، آماده بازی بودند. سنگ» افزود گیلسپی.

هارمیسون، 44 ساله، که در 63 تست با 226 ویکت بازی کرد، گفت که تعداد کمی از بازیکنان “خودخواه” به فرهنگ ضعیف در تیم انگلیس کمک کردند.

“ما به عنوان یک تیم بزرگ شده بودیم، به عنوان یک تیم بازی می کردیم و خارج از زمین مانند یک تیم رفتار می کردیم (در سال 2005). در سال های 1997، 2001، 2003/04، شما شخصیت های خودخواه زیادی داشتید که برای انگلیس بازی می کردند.” هارمیسون گفت.

“چند بازیکن بزرگ کریکت، اشتباه نکنید… اما وقتی نگاه می کنید — و من مشکلی برای گفتن این موضوع ندارم — افرادی مانند ناصر (حسین)، آترز (مایکل آترتون)، تورپی (گراهام تورپ) هارمیسون اضافه کرد، کورکی (دومینیک کورک)، دارن گوف، اندی کادوک، گروهی از افراد با هم به عنوان یک تیم بازی می‌کردند، در سال 2005 ما یک تیم بودیم.

هارمیسون اضافه کرد که اگرچه کریکت‌بازان استرالیایی ممکن است اختلافاتی داشته باشند، اما به خاطر منافع مشترک طرف مقابل کنار گذاشته شده‌اند.

“با نگاهی به (تیم استرالیا)، پسران شما یک تیم بودند. ممکن است تفاوت هایی با هم داشته باشید، اما ما هرگز یک بار (در هیچ یک از آنها) را انتخاب نکردیم.” حسین و آترتون که ترکیبی از 211 تست را بازی کردند، قبل از اینکه وان در سال 2003 به عنوان کاپیتان هدایت شود و در سال 2005 برنده Ashes شود، در راس تیم انگلیس بودند.

موضوعات ذکر شده در این مقاله