آمبوبگ چیست

چگونه آمبوبگ استفاده می شود?

یک آمبوبگ کیسه سیلیکون یا پلاستیکی مخزن هوایی استفاده می شود که به صورت دستی برای ایجاد مثبت ریه فشار در طول pneumothorax و یا در طول تنفس مصنوعی در طول تنفس مصنوعی.

نحوه عملکرد و استفاده از آمبوبگ

کیسه آمبو دارای یک شیر یک طرفه است که کوسن هوا را به طور مستقل پر می کند و مانع از تخلیه آن می شود.
لازم است کیسه آمبو شفاف و متصل به رابط اکسیژن باشد و کیسه ذخیره سازی باید به آن متصل شود ، زیرا کیسه ذخیره سازی 90 ٪ اکسید آهن را ایجاد می کند.
کیسه آمبو توانایی کنترل غلظت هوا در دم بیمار را با اتصال ماسک به مخزن اکسیژن یا افزایش آن به مقدار مورد نظر دارد.
شیر که واقع شده است در bagممبو جاسازی شده به حدی ۲۰ ، ۳۰ و санти سانتی متر از آب است که در طول تهویه با ماسک صورت خروج از آن باید باشد و در طول تهویه از طریق شیر از لوله تراشه در حالت باز استفاده می شود.
در همان زمان اگر فشار در دستگاه تنفسی بیش مشخص شده رشته مثلا 40 سانتی متر از آب و افزایش فشار هوا در بیمار تنفسی سیستم اعمال می شود و نه به سوپاپ دود اما منجر به فشار هوا و مقررات.
کيسه.

آمبوبگ است؟

آمبوبگ یک نام تجاری است که در ایجاد شده است 1953. در نوع اول BVM ترکیب یک مهندس آلمانی (دکتر هولگر هسن گفت: قبل) بنابراین نام اصلی این دستگاه یک فلپ-ماسک کیسه, است که ارائه شده با حجم 500, 600, 1500, 2000 سانتی متر BVM باید شفاف باشد و باید متصل به اکسیژن رابط و یک کیسه ذخیره سازی نیز به آن متصل می شوند چرا که با همان کیسه ذخیره سازی شما می توانید ایجاد کنید 90% fio2. مدل های مختلف دارای سیلیکون نوع اتوکلاو و نوع دیگری است که در آن تمام آمبوبگ ترکیبات باید باز شود و قرار داده شده در یک ضد عفونی کننده سطل (monoreceptor) برای 10-15 دقیقه و سپس شسته شود.
دریچه (Valve) ساخته شده و به اتفاقات لوله با درجات مختلف از 20 ، 40 و 60 سانتی متر از آب است که در واقع زمانی که تهویه با ماسک صورت باید بسته شیر و در طول تهویه از طریق لوله تراشه تهویه سوراخ برای تشخیص واقع شده است در این صورت اگر فشار در خطوط هوایی با توجه به تعداد تنظیمات ماشین مثلا 20 سانتی متر آب بیشتر از فشار بیش از حد هوا در بیمار تنفسی سیستم اعمال می شود اما هنگام خروج از ماشین فشار تنظیم می شود.

هنگامی که با استفاده از BVM مطمئن شوید که برای اتصال اکسیژن به ورودی آن و حجم اکسیژن خواهد بود حداقل 10 لیتر برای اطمینان از حداکثر ممکن است درصد اکسیژن موجود به بیمار است. فرض بر این است که به اندازه ماسک صورت متصل به “آمبوبگ” باید: 0، 1، 2، 3، 4، 5 این EO تکنیک استفاده می شود به نگه داشتن ماسک بر روی صورت. سه انگشت زیر فک پایین از Bashkale E و انگشت شست و اشاره به نامه با ماسک قرار دارد اگر به عنوان ماسک کاملا ثابت در چهره بیمار و خروج هوا جلوگیری کرد.

میزان تنفس BVM در سنین مختلف:
– تعداد تنفس در دقیقه در حضور یک لوله تراشه در تمام گروه های سنی از 8 تا 10 تنفس
– در کودکان و کودکان از 12 تا 20 سال ، تنفس با ماسک و کیسه
– تنفس در بزرگسالان از 10 به 12 تنفس با ماسک و آمبوبگ

تهویه با استفاده از یک آمبوبگ (ماسک شیر کیسه)

آن را ممکن است برای اتصال به ماسک اکسیژن سیلندر با یک خارجی Demi-بیمار غلظت را افزایش می دهد به طوری که با استفاده از اکسیژن اضافی به میزان 15 لیتر در دقیقه ممکن است برای رسیدن به یک دمی-غلظت اکسیژن تا 100%. آمبوبگ را می توان در دهان و بینی بیمار استفاده می شود ، و یا با یک آداپتور ماسک به لوله تراشه بیمار متصل شده و روشن به تهویه مصنوعی.
استفاده مناسب از BVM یکی از مهارتهایی است که پرستاران و تیمهای اورژانسی باید داشته باشند. لازم به ذکر است که ماسک با یک دست گرفته می شود و از سوی دیگر برای نگه داشتن ماسک روی صورت و همچنین موقعیت سر بیمار استفاده می شود.
لطفا توجه داشته باشید که عدم استقرار مناسب در سر و چانه بیمار باعث انسداد دستگاه تنفسی و تهویه بی اثر با ماسک می شود. اگر آن را ممکن است برای گرفتن کیسه در همان زمان و وضعیت دادن و بیمار چانه وجود ندارد در فرد لازم است که فرد در عمل با توجه به موقعیت به عنوان مثال بر روی سر و چانه) و شخص دیگر را محکم بسته و دهان و بینی با ماسک یک سو و تلاش برای فشار کیسه آهنگ با دست دیگر.

موفقیت تهویه بیمار با BVM بستگی به قدرت ماسک بر روی صورت بیمار (وجود هوا خروج) حضور باز کردن راه های هوایی و تهویه کافی و همچنین در تعداد مناسب در چند دقیقه.نصب یک لوله با یک حلقه خوراکی (راه هوایی) قبل از شروع تهویه کمک خواهد کرد که راه هوایی را باز نگه دارید.
با دست زدن به آهسته بیمار ، خطر ورود هوا به معده و خطرات مرتبط ( مصرف محتویات معده به دهان و گلو بیمار و منجر به آرمان) کاهش می یابد.اثربخشی تهویه BVM توسط حرکت بالا و پایین قفسه سینه تعیین می شود. در صورت امکان ، استفاده از پالس اکسیمتر و نظارت CAO2 به شما امکان می دهد تا کفایت تهویه را ارزیابی کنید.
همچنین استفاده از یک خطر کوچک از درجه نفوذ و همچنین پر کردن ریه ها با هوا و خطر ابتلا به ریه آسیب های ناشی از فشار بالا (بیماران) برای کودکان.

دستگاه کیسه آمبوبگ و انواع آن

یک کیسه آمبو یک مخزن هوا سیلیکون یا پلاستیکی است که به صورت دستی برای ایجاد فشار ریه مثبت در طول پنوموتوراکس یا تنفس مصنوعی در طول تنفس مصنوعی استفاده می شود.

حجم مخازن برای کیسه های آمبو بسته به بهره.آن متفاوت است و تولید و فروخته شده در حجم 500, 600, 1500 و 2000 متر مکعب. ميبيني ؟

کیسه آمبو در تمام مراکز پزشکی و شرایط اضطراری استفاده می شود.

اجزای آمبوبگ

کیسه آمبو متشکل از بخش های مختلف.

مهمترین اجزاء ، که شامل سه بخش ، رابط اصلی ، اکسیژن و غیره است.

نحوه عملکرد و استفاده از آمبوبگ

کیسه آمبو دارای یک شیر یک طرفه است که کوسن هوا را به طور مستقل پر می کند و مانع از تخلیه آن می شود.

لازم است که کیسه آمبو شفاف و متصل به رابط اکسیژن باشد و همچنین کیسه ذخیره سازی به آن متصل است ، زیرا کیسه ذخیره سازی 90 ٪ اکسید آهن را ایجاد می کند.

کیسه آمبو توانایی کنترل غلظت هوا در دم بیمار را با اتصال ماسک به مخزن اکسیژن یا افزایش آن به مقدار مورد نظر دارد.

شیر که واقع شده است در آمبوبگ کیسه ساخته شده است در با درجات مختلف از 20, 30 و 40 سانتی متر از آب که بدان معنی است که زمانی که تهویه با ماسک صورت باید یک تهویه و زمانی که تهویه مناسب از طریق لوله تراشه شیر در حالت باز از آن استفاده کنید.

در همان زمان اگر فشار در دستگاه تنفسی بیش مشخص شده رشته مثلا 40 سانتی متر از آب و افزایش فشار هوا در بیمار تنفسی سیستم اعمال می شود و نه به سوپاپ دود اما منجر به فشار هوا و مقررات.

برنامه های کاربردی برای آمبوبگ

هنگام استفاده از یک کیسه سرپایی ، اکسیژن باید به ورودی آن متصل شود و برای اینکه بیمار بیشترین درصد اکسیژن را دریافت کند ، جریان اکسیژن باید به 10 لیتر تنظیم شود.

کیسه آمبو را می توان به کانال های تنفسی متصل, مانند بینی و دهان, و یا ضمیمه آداپتور ماسک به یک لوله با یک تراشه و تبدیل به تهویه مصنوعی.

چگونه اثر کیسه آمبو در تهویه مصنوعی ریه ها با قسمت فوقانی و پایین قفسه سینه ظاهر می شود.

در سنین مختلف تعداد تنفس بسته به آمبوبگ متفاوت است.

در همه گروه های سنی با لوله تراشه از 8 تا 10 تنفس در زمانی که شما تنفس با ماسک و تابو در نوزادان و کودکان از 12 به 20 سال و بزرگسالان می تواند از 10 به 12 بکشید.

تحت چه شرایطی کیسه های بسته بندی استفاده می شود?
کمک های اولیه تنفس قبل از انتقال یک بیمار مبتلا به آسیب قلبی / تنفسی به بیمارستان
کودکان با تنگی نفس
هنگامی که لوله گذاری در تراشه غیر ممکن است و یا ممنوع است
برای روش های کوچک و یا عملیات ، لوله گذاری در تراشه مورد نیاز نمی باشد.

چه کسی مشکلات با استفاده از آمبوبگ ؟

در بیماران بدون دندان (از آنجا که ایجاد دهان ، بیمارانی که دندان آنها را ندارد . کمی متفاوت از افراد کمک کننده ، ما در مورد قرار دادن کیسه صحبت می کنیم ، در بیمارانی که دندان ها این مشکلات را ندارند.)
بیماران با موهای صورت بالا (قرار دادن آمبوبگ در بیماران مبتلا به بسیاری از ریش و سبیل دشوار است).
بیماران چاق یا بسیار نازک (ماسک مناسب که این افراد با آن مواجه هستند).
بیماران مبتلا به آسفیکسی شدید سابقه ای هستند (این افراد ممکن است مشکلات تنفسی و شرایطی داشته باشند که استفاده از آمبوبگ را دشوار می کند).

چه ابزار مورد نیاز در هنگام خرید یک کیسه آمبو ?
در شرایط عادی ، ابزار زیر باید در دسترس باشد:

اتصال لوله (اتصال کیسه آمبو به منبع اکسیژن)
منبع اکسیژن (قادر به ارائه اکسیژن با غلظت بالا)
جذب (حذف محتویات معده در دهان و گلو بیمار و در نتیجه آسپیراسیون)

هنگام استفاده از پد گوش ، موقعیت بیمار چیست؟

استفاده مناسب یکی از مهمترین مهارت هایی است که کارکنان آمبولانس یا پرستاران باید استاد شوند.
به خاطر داشته باشید که با یک دست روی ماسک قرار داده و با دست دیگر ماسک را روی صورت قرار داده و سر بیمار را قرار دهید.
سر بیمار باید درست بالای سطح بدن قرار گیرد.
با استفاده از بافت در قسمت زیرین سر بیمار به اطمینان حاصل شود که جریان هوا باز است می تواند کمک به بهبود بهره.از روند.

مراقب باشید که سر بیمار قرار است به طوری که گوش خود را با یک شکاف بین استخوان عرضی در یک جهت خاص واقع شده است.
اگر مشکوک به آسیب گردن یا نخاع هستید ، لازم است از حرکت چانه برای باز کردن راه هوایی بیمار استفاده کنید ، در غیر این صورت از حرکت سر برای باز کردن راه هوایی استفاده کنید.
اگر بیمار یک واکنش غیر عادی ندارد, opa (راه هوایی اوروفارنژیک) می توان برای یک راه هوایی رایگان.
اگر بیمار Opa را تحمل نکند ، از راه های هوایی نازوفارنکس استفاده می شود. (اگر وجود دارد یک ورودی سوراخ در وسط صورت و یا سر استفاده نکنید و هر گونه خروج از بینی ایرویز چرا که در این راه هوا می تواند وارد فضای داخل جمجمه و این یک خطر است.)

انواع آمبوبگ ها (BVM):

* سیلیکون ، که این نوع اتوکلاو قادر است.
* و نوع دیگری است که همه آمبوبگ ترکیبات باید باز شده و قرار داده شده در یک ظرف حاوی یک عامل ضد عفونی (monorepid) برای 10-15 دقیقه و سپس شسته شود.
تحت چه شرایطی کیسه های بسته بندی استفاده می شود?
* کمک های اولیه برای تنفس قبل از حمل و نقل یک بیمار با آسیب قلب / دستگاه تنفسی به بیمارستان
* کودکان با تنگی نفس
* هنگامی که لوله گذاری در تراشه غیر ممکن است یا ممنوع است
* برای روش های کوچک و یا عملیات ، لوله گذاری در تراشه مورد نیاز نمی باشد .
چه ابزار مورد نیاز در هنگام خرید یک کیسه آمبو ?
در شرایط عادی ، ابزار زیر باید در دسترس باشد :
* اتصال لوله (اتصال خروجی صدای گوشی به منبع اکسیژن)
* منبع اکسیژن (قادر به ارائه غلظت بالایی از اکسیژن)
* جذب (حذف محتویات معده در دهان و گلو بیمار و در نتیجه آسپیراسیون)
هنگام استفاده از پد گوش ، موقعیت بیمار چیست؟
* استفاده مناسب یکی از مهمترین مهارت هایی است که کارکنان آمبولانس یا پرستاران باید استاد شوند.
* لطفا توجه داشته باشید که با یک دست روی ماسک قرار داده و با دست دیگر ماسک را روی صورت قرار داده و سر بیمار را قرار دهید.
* سر بیمار باید کمی بالاتر از سطح بدن قرار گیرد .
* با استفاده از بافت در قسمت زیرین سر بیمار به اطمینان حاصل شود که جریان هوا باز است می تواند کمک به بهبود بهره .از روند.
* اطمینان حاصل کنید که سر بیمار قرار است به طوری که گوش خود را با یک شکاف بین استخوان عرضی در یک جهت خاص واقع شده است .
• اگر مشکوک به آسیب گردن یا نخاع هستید ، لازم است از حرکت چانه برای باز کردن راه هوایی بیمار استفاده کنید ، در غیر این صورت از حرکت سر برای باز کردن راه هوایی استفاده کنید.
* اگر بیمار یک واکنش غیر عادی ندارد ، opa (راه هوایی اوروفارنژال) می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای اطمینان از راه هوایی آزاد است.
• اگر بیمار Opa را تحمل کند ، از راه هوایی نازوفارنکس استفاده کنید. (اگر وجود دارد یک ورودی سوراخ در وسط صورت و یا سر استفاده نکنید و هر گونه خروج از بینی ایرویز چرا که در این راه هوا می تواند وارد فضای داخل جمجمه و این یک خطر است . )