Walker Unheralded Sparks Likers Rally As Warriors Wobble

لونی واکر، بازیکن نیمکت نشین ناشناس، در حالی که لس آنجلس لیکرز موفق شد گلدن استیت وریرز را شکست دهد، یک رالی یک چهارم چهارم را رهبری کرد تا قهرمان NBA در آستانه حذف از پلی آف در روز دوشنبه بماند. در حالی که لیکرز یک پیروزی دراماتیک 104-101 را به پایان رساند تا لیکرز یک برد تا کسب بهترین سری دور دوم کنفرانس غرب فاصله داشته باشد. واکر، که از سال گذشته پس از پیوستن به لیکرز با قراردادی یک ساله پس از مجروحیت مجروح، برای تثبیت خود تلاش کرد، پس از پیروزی توسط لبرون جیمز و سایر هم تیمی های لیکرز مورد حمله قرار گرفت.

جیمز که در این پیروزی 27 امتیاز به دست آورد، گفت که قبل از بازی از واکر خواسته بود برای کمک کردن آماده باشد.

جیمز گفت: “من به او گفته ام “لونی تو آماده باش. ما در مقطعی به تو نیاز خواهیم داشت.”

“برای اینکه او به اندازه خودش جوان باشد، حرفه ای بودن را داشته باشد، بیرون بیاید و وقتی شماره او تماس گرفته شد آماده بماند — ما امشب بدون لونی واکر این بازی را نخواهیم برد، این مطمئنا.”

واکر گفت که او آماده شده بود تا یک مشارکت داشته باشد.

واکر می‌گوید: «این واقعاً برای من به معنای جهان است.

“به لطف خدا به من فرصتی داده شد تا بازی کنم. شب ها و شب ها به باشگاه می رفتم، همه به من می گفتند که آماده بمانم – برون، مربی، همه آنها. بنابراین وقتی تماس گرفت من در تمام مدت قفل بودم.”

لیکرز در بازی پنجم چهارشنبه با نتیجه 3-1 به سانفرانسیسکو پیش خواهد رفت و وریرز برای زنده نگه داشتن سری نیاز به پیروزی دارد.

برای دوره های طولانی از بازی روز دوشنبه به نظر می رسید که قهرمانان آماده بودند تا این سری را به پایان برسانند.

استفن کری با 31 امتیاز، 10 ریباند و 14 پاس منجر به گل به پایان رسید تا گلدن استیت در کوارتر چهارم به برتری 84-77 برسد.

اما معرفی واکر بازی را تغییر داد و قهرمان بعید 15 امتیاز به دست آورد و لیکرز در فریم نهایی با نتیجه 27 بر 17 از حریف پیش افتاد و به پیروزی رسید.

– “یک دسته انعطاف پذیر” –
جیمز گفت: “ما فقط یک دسته انعطاف پذیر هستیم.” «آنها با یونجه پس از یونجه ساز به ما ضربه می زنند تا ما را به زمین بزنند.

ما فقط در مبارزه ماندیم. این یک بازی 48 دقیقه‌ای است، یک مسابقه بوکس 12 راند. و ما 12 راند در آن ماندیم و توانستیم به نتیجه برسیم.”

استیو کر، مربی وریرز، از عملکرد واکر در کوارتر چهارم قدردانی کرد.

کر گفت: “نمی دانم که آیا او تمام امتیازهای آنها را در کوارتر چهارم به دست آورد یا خیر، اما احساس کردم.” “او تاثیر زیادی گذاشت.

“بسیاری از اوقات این چیزی است که بازی های پلی آف در مورد آن است. یک بازی نزدیک و کسی وارد می شود که انتظار ندارید تاثیری بگذارد. چهارمین مورد در مورد واکر بود.”

در دیگر بازی پلی آف روز دوشنبه، جیمی باتلر 27 امتیاز به دست آورد تا میامی هیت از نیویورک نیکس پیشی بگیرد تا در سری پلی آف کنفرانس شرق خود با نتیجه 3-1 پیش بیفتد.

باتلر یکی از پنج بازیکن میامی بود که دو رقمی شد و هیت به پیروزی 109-101 رسید که باعث شد نفر هشتم تنها یک برد با حضور در فینال کنفرانس شرق فاصله داشته باشد.

این یکی دیگر از اجرای بی رحمانه بالینی از میامی بود که در هر دو انتهای زمین گرسنه تر و تیزتر به نظر می رسید.

میامی با 13 ریباند تهاجمی به 8 ریباند نیویورک رسید و با 31 ریباند دفاعی در مقابل 27 ریباند نیکس، نیویورک را در حالت دفاعی شکست داد.

اریک اسپولسترا، مربی میامی، گفت که تیمش اکنون از مقاومت خود که در فصل معمولی شکل گرفته بود، سود می برد، زمانی که آنها مجبور شدند در مسابقات پلی این برای رسیدن به پلی آف مبارزه کنند.

اسپولسترا گفت: “ما ارزش را در بازی فصل معمولی، سختی و مبارزه یافتیم.”

“بدون آن مبارزه — جایی که ما باید راه حل های مختلفی برای پیروزی پیدا می کردیم، با بازیکنان مختلف که برای چنین لحظاتی به میدان می رفتند — اگر این کار را در فصل عادی انجام نمی دادیم، شانس این را ندارید که بتوانید این کار را انجام دهید. پلی آف.”

باتلر با 27 امتیاز، 10 پاس منجر به گل و 6 ریباند به پایان رسید در حالی که بام آدبایو با 23 امتیاز و 13 ریباند نمایش دفاعی قدرتمند دیگری را ارائه داد.

جالن برانسون با 32 امتیاز در صدر گلزنان نیویورک بود، در حالی که آر جی بارت 24 امتیاز و جولیوس رندل 20 امتیاز به دست آوردند.

نیکس اکنون باید هر سه بازی باقیمانده خود را ببرد تا در پلی آف زنده بماند، در حالی که میامی می تواند با پیروزی در بازی پنجم در نیویورک در روز چهارشنبه جایگاه خود را در فینال کنفرانس کسب کند.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله