Resurgent KKR Face Struggling Rajasthan Royals، با هدف ورود به لیست 4 برتر

یک شوالیه سوار کلکته که احیا شده است، وقتی در روز پنجشنبه در IPL با راجستان رویالز مبارزه می کند، به دنبال سومین پیروزی متوالی خود در مبارزه برای بقا خواهد بود. در مواجهه با سناریوهایی که باید برنده شوند، قهرمانان دو دوره پس از پیروزی بر سانرایزرز حیدرآباد و پنجاب کینگز، هر دو در پایان‌های دراماتیک آخرین توپ، انعطاف‌پذیری فوق‌العاده‌ای برای بازگشت به حساب خود نشان دادند. این بردها نه تنها باعث افزایش روحیه آنها شده است بلکه تیم را از هشتم جدول امتیازات به رده ششم رسانده است.

همانطور که اوضاع پیش می‌آید، چهار تیم از جمله KKR و راجستان رویالز، در هجوم ترافیک میان جدول برای بازی‌های پلی‌آف در 10 امتیاز قفل شده‌اند.

ممکن است RR در نرخ خالص اجرا (NRR) جلوتر باشد، اما اگر KKR به روند پیروزی خود ادامه دهد، معادله می تواند به سرعت تغییر کند، زیرا پیروزی هر دو طرف آنها را به جمع چهار تیم برتر خواهد برد.

در حالی که KKR پس از دو برد هیجان انگیز اعتماد به نفس بالایی دارد، رویالز – نایب قهرمان فصل گذشته – پس از سه شکست در پایین ترین سطح خود قرار دارد. رویالز مجموع بیش از 200 را ثبت کرده بود، اما در دو باخت از سه باخت خود، با برخی استراتژی‌های گیج کننده این کار را انجام دادند، که منجر به یک سناریوی ضروری برای آنها نیز شد.

از نظر نبردهای کلیدی و استراتژی‌های تیمی، KKR یک بار دیگر به وارون چاکراوارتی تکیه می‌کند که شخصیت اصلی هر دو برد قبلی آنها بوده است.

با دفاع از 9 ران در آخرین اور مقابل SRH، 3/26 چاکراوارتی همه تفاوت را در مقابل پادشاهان پنجاب ایجاد کرد.

در زمانی که سونیل نارین، بازیکن آهسته آهسته آنها برای بدست آوردن ویکت ها مشکل پیدا می کند، چاکراوارتی با 17 ویکت تا کنون در این فصل به عنوان پیشتاز چرخشی KKR ظاهر شده است.

در حالی که اتاق فکر KKR حاضر به تسلیم شدن از نارین نیست که در هشت مسابقه اخیر فقط یک ویکت داشته است، این چهار اوور چاکروارتی است که دوباره بسیار مهم است.

با توجه به اینکه مدیریت تیم KKR در مسابقات قهرمانی جهان در فینال شاردول تاکور بولینگ را در مقابل PBKS انجام نداده بود، بخش سرعت از نظر تجربه بسیار کم به نظر می رسید.

اگر قهرمانی های رینکو سینگ و آندره راسل نبود، دوتایی درز وایبهاو آرورا و هارشیت رانا پس از لو رفتن 36 ران در دو اور آخر مقابل PBKS تقریباً مسابقه را باخته بودند.

باید دید که آیا KKR از خدمات شاردول “فیت باز” در بازی بحرانی استفاده می کند یا خیر. در مقابل یک رویال سنگین با بازیکنانی مانند یاشاسوی جیسوال، جوس باتلر و سانجو سامسون در فرم خوب، KKR امیدوار است که بول‌بازانشان با هم عمل کنند.

در حالی که KKR باید شکاف‌های بخش بولینگ سرعت را برطرف کند، سلطنتی‌ها باید نگاهی تازه به استراتژی بولینگ خود داشته باشند.

با دفاع از 214 در برابر SRH، تصمیم رویالز برای دادن امتیاز ماقبل آخر به Kuldip Yadav به جای Obed McCoy نتیجه معکوس داد زیرا دریانورد تازه کار 24 ران را واگذار کرد.

بزرگترین نکته مثبت برای KKR در پیروزی آنها بر PBKS، بازگشت آندره راسل به شکل بزرگ بود (42 ران با 23 توپ).

جامائیکایی زمانی که سم کوران را با سه شش شش در یک مسابقه 20 ران ماقبل آخر شکست داد، در بهترین حالت خود بود.

در حالی که کاپیتان نیتیش رانا ستون فقرات ضربه زدن آنها بوده است، ظهور رینکو به عنوان یک تمام کننده برای تیم خوب است. از دیدگاه رویالز، مثلث رانا، رینکو و راسل تهدید اصلی آنها خواهد بود. نبرد آنها در مقابل راویچندران اشوین و یوزوندرا چاهال، قهرمانان اسپین بولینگ رویالز در اوت های میانی می تواند تعیین کننده باشد.

جوخه ها: نایت سواران کلکته: نیتیش رانا (ج)، رحمان الله گورباز، جیسون روی، ونکاتش ایر، آندره راسل، سونیل نارین، شاردول تاکور، لاکی فرگوسن، اومش یاداو، تیم ساوتی، هارشیت رانا، وارون چاکراوارتی، آنوکول روی، ، N. Jagadeesan، Vaibhav Arora، Suyash Sharma، David Wiese، Kulwant Khejroliya، Mandeep Singh، Aarya Desai و Johnson Charles.

پادشاهان پنجاب: سانجو سامسون (c)، یاشاسوی جایسوال، جاس باتلر، شیمرون هتمایر، جو روت، دودوت پادیکال، دهروو جورل، ریان پاراگ، ساندیپ شارما، ترنت بولت، اوبد مک کوی، ناودیپ ساینی، کولدیپ سن، کولدیپ یدرانش، راویچ ، یوزوندرا چاهال، کی سی کاریاپا، جیسون هولدر، دونوان فریرا، کونال راتوره، آدام زامپا، کی ام آصف، موروگان اشوین، آکاش وشیشت و عبدالپی آ.

شروع مسابقه: ساعت 19:30

موضوعات ذکر شده در این مقاله