‘MS Dhoni And Reserve Day’ خاطرات تلخ نیمه نهایی جام جهانی 2019 را زنده کرد

فینال لیگ برتر هند (IPL) 2023 پس از اینکه بازی در روز یکشنبه به دلیل بارش مداوم باران در ورزشگاه نارندرا مودی در احمدآباد امکان‌پذیر نشد، به روز رزرو برگزار شد. تعداد هوادارانی که امیدوار بودند ببینند MS Dhoni برای پنجمین بار در دوران حرفه‌ای خود با چنای سوپر کینگز جام IPL را بالا می‌برد اما ناامید به خانه بازگشتند. اگرچه مردان Dhoni قرار است روز دوشنبه به مصاف گجرات تایتان ها بروند، احتمال بازی دونی در “روز رزرو” خاطرات وحشتناکی را زنده کرد.

نیمه نهایی جام جهانی ICC ODI 2019 بین هند و نیوزلند بود که به دلیل بارش باران در روز برنامه ریزی شده، بازی مجبور شد به “روز رزرو” منتقل شود. پیسرهای نیوزیلندی، به ویژه مت هنری، در شرایط ابری دست به شورش زدند تا هند را زودتر به عقب برگردانند.

این مسابقه همچنین شاهد بود که دونی، آخرین امید تیم هند، توسط مارتین گوپتیل از دست رفت و به کیوی ها کمک کرد تا یک برد 18 ران کسب کنند. معلوم شد که این مسابقه آخرین مسابقه دونی در پیراهن هند بود و کاپیتان سابق چند ماه بعد تصمیم به بازنشستگی از کریکت بین المللی گرفت.

با دیدن فینال IPL 2023 که به یک روز رزرو نیز می رود، طرفداران می ترسند که آیا این آخرین باری باشد که خفاش Dhoni را نیز در IPL ببینند.

بعد از مسابقات مقدماتی 1، هارشا بوگل از دونی در مورد برنامه های آینده اش سوال کرده بود. کاپیتان سابق هند پاسخ روشنی نداد و گفت حدود 8 تا 9 ماه فرصت دارد تا تصمیم بگیرد سال آینده بازی کند یا خیر.

“نمی دانم. من 8 تا 9 ماه فرصت دارم تا تصمیم بگیرم. حراج کوچک حدود دسامبر خواهد بود. پس چرا همین الان این سردرد را تحمل کنم؟ من زمان کافی برای تصمیم گیری دارم. اما همیشه برای CSK حاضر خواهم بود. این در حالت بازی است یا جایی بیرون نشسته است. من واقعاً نمی دانم.”

در مورد فینال CSK vs GT در روز رزرو، اگر باران دوباره روند را مختل کند، می توان نام برنده را حتی از طریق Super Over تعیین کرد. اگر بازی اصلا امکان پذیر نباشد، گجرات تایتانز برنده اعلام خواهد شد زیرا آنها در مرحله لیگ کمپین بالاتر را به پایان رساندند.

موضوعات ذکر شده در این مقاله