“Moved On From Kohli, Rohit”: India Star’s Blunt ‘T20 Verdict’ Post Jaiswal, Pyrotechnics SKY

فرمت همیشه در حال تکامل کریکت T20 به بازیکنان، طرفداران، مربیان و حتی صاحب نظران این امکان را داده است که در مورد رویکردی که ضربه‌زنان برای برتری در این بازی سریع باید داشته باشند، فکر کنند. افرادی مانند روهیت شارما و ویرات کوهلی، دو تن از بهترین بازیکنان نسل خود، شاهد سوالاتی در مورد عملکرد آنها در لیگ برتر هند (IPL) 2023 بوده اند. در حالی که روهیت برای دویدن در تلاش است، مشکل کوهلی بیشتر مطرح است. خطوط نرخ اعتصاب سابا کریم، بازیکن سابق کریکت هند، با دیدن بازیکنانی مانند یاشاسوی جایسوال و سوریاکومار یاداو که با چوب خود صحنه را آتش زدند، برداشت صادقانه خود را از کوتاه ترین فرمت بازی ارائه کرد.

در بازی روز سه‌شنبه بین هندی‌های بمبئی و رویال چلنجرز بنگلور، سوریا با 83 توپ از 35 توپ، تیم کوهلی را از هم جدا کرد. در روز پنجشنبه، جیسوال از راجستان رویالز در مسیر یک ضربه 98 ران شکست ناپذیر در برابر نایت رایدر کلکته، 13 توپ 50 به ثمر رساند.

کریم با دیدن عملکرد دو مهاجم مهاجم، گفت که فرمت T20 از بازیکنانی مانند کوهلی و روهیت “پیش رفته” است.

او در توییتر نوشت: “وقتی کسی Jaiswal و SKY bat را می بیند، کاملاً واضح است که بازی T20 از روهیت شارما و ویرات کوهلی گذشته است.”

کوهلی و روهیت هر دو سهم خود را از انتقادات در این فصل داشته اند. با وجود مشارکت ضعیف خفاش هندی‌های بمبئی، این فرنچایز چالش بزرگی برای پیشرفت پلی آف است.

از سوی دیگر، رویال چلنجرز بنگلور، علیرغم دوندگی های شدیدی که از سوی خفاش های ویرات کوهلی و کاپیتان فاف دو پلسیس وارد می شود، در موقعیتی ناامیدکننده قرار می گیرد تا رقابت های لیگ را در جمع چهار تیم برتر به پایان برساند.

در حالی که روهیت به بازیابی فرم به زودی خوشبین است، کوهلی نسبت به سؤالاتی که در مورد نقش یک «لنگر» مطرح شده است کاملاً نادیده گرفته شده است. با توجه به اینکه جام جهانی T20 بعدی که قرار است در سال 2024 در هند غربی برگزار شود، جالب است که ببینیم آیا کوهلی و روهیت هر دو در این طرح باقی می مانند، تا جایی که انتخاب ملی برای کوتاه ترین فرمت پیش می رود.

موضوعات ذکر شده در این مقاله