Jota Ruins Spurs Fightback در حالی که لیورپول برنده هفت گل هیجان انگیز است

لیورپول امیدهای اندک خود را برای به پایان رساندن در جمع چهار تیم برتر لیگ برتر زنده نگه داشت، زیرا گل دیرهنگام دیوگو جوتا، بازگشت تاتنهام را از سه گل کمتر در یک پیروزی هیجان انگیز 4-3 در روز یکشنبه خراب کرد. جوتا تنها لحظاتی پس از اینکه ریچارلیسون در وقت های تلف شده در آنفیلد به تساوی تاتنهام رسید، برنده دراماتیک خود را به باد انتقاد گرفت. کورتیس جونز لیورپول را پیش انداخت و لوئیز دیاز، برای اولین بار از اکتبر پس از یک دوره مصدومیت، گل دوم میزبان را در پنج دقیقه ابتدایی در آنفیلد به ثمر رساند.

پنالتی محمد صلاح شروع برتر لیورپول را افزایش داد تا اینکه هری کین با گل 208 خود در لیگ برتر اختلاف را کاهش داد.

مهاجم تاتنهام با وین رونی به عنوان دومین گلزن برتر تاریخ لیگ برتر پس از آلن شیرر برابری می کند.

ضربه کین با گل های دیرهنگام سون هیونگ مین و ریچارلیسون در یک فینال شگفت انگیز که با برنده جوتا به اوج رسید دنبال شد.

یک جشن وحشیانه از سوی یورگن کلوپ باعث شد سرمربی لیورپول پس از مجروح شدن خود لنگ لنگان بنشیند و جریمه شود و رایان میسون، سرمربی موقت تاتنهام، از نمایش احساسات بازیکن آلمانی مقابل نیمکت میهمان خشمگین شد.

بازی پرشور کلوپ در بحبوحه تلاش لیورپول برای نجات یک فصل ناامیدکننده با راهیابی به لیگ قهرمانان فصل آینده رخ داد.

قرمزها همچنان کوهی برای صعود دارند تا به جمع چهار تیم برتر برسند، زیرا با هفت امتیاز کمتر از منچستریونایتد در رده چهارم، که یک بازی پیش رو دارند، فاصله دارند.

کلوپ پیش از انتقاد از پل تیرنی، داور مسابقه گفت: “ما به لطف جوتا از این مشکل خلاص شدیم. این کار را تماشایی می کند و همه با هیاهو به خانه می روند، اما من سرمربی هستم، بنابراین باید به بقیه موارد نیز اشاره کنم.”

ما تاریخ خود را با تیرنی داریم. جشن من غیرضروری بود، که منصفانه است، اما آنچه او وقتی به من کارت زرد داد به من گفت خوب نیست.”

در حالی که چهار امید اصلی تاتنهام در حال نابودی هستند، لیورپول در 6 بازی اخیر خود شکست نخورده است و 4 پیروزی متوالی کسب کرده است تا به رده پنجم صعود کند.

تاتنهام در رده ششم در چهار بازی بدون برد است و با 4 بازی باقی مانده 9 امتیاز از چهار تیم برتر فاصله دارد.

میسون سومین سرمربی تاتنهام در یک فصل پرتلاطم است که آنتونیو کونته را با رضایت دوجانبه ترک کرد، قبل از اینکه کریستین استلینی جایگزین او پس از شکست 6-1 آخر هفته گذشته مقابل نیوکاسل اخراج شود.

میسون، که مدعی بود جوتا باید به دلیل نادیده گرفتن الیور اسکیپ اخراج می شد، گفت: “ویران شده. ما با یک مایل کانتری تیم بهتری بودیم.”

من باید مراقب حرف‌هایم باشم، اما در نهایت نمی‌توان آن را از دست داد.»

تنها سه دقیقه طول کشید تا لیورپول از خط دفاعی متخلخل تاتنهام عبور کند، زیرا ترنت الکساندر-آرنولد یک سانتر عالی را به تیرک نزدیک کرد، جایی که جونز با یک ضربه زیبا از فریزر فورستر برای اولین گل خود از سال 2021 عبور کرد.

– دفاع ناگوار –

تاتنهام در 21 دقیقه اول 5 بار مقابل نیوکاسل گل خورده بود و دوباره به هم ریخت.

در حالی که دفاع ناگوار تاتنهام نتوانست دونده لیورپول را بگیرد، دیاز وینگر کلمبیا در دقیقه پنجم اختلاف را دو برابر کرد.

پاس صلاح باعث شد تا کودی گاکپو وارد منطقه شود و او یک سانتر را از خط کناری برای دیاز به سمت خانه از فاصله نزدیک بیرون کشید.

در دقیقه 14، چالش بی پروا کریستین رومرو باعث شد که گاکپو در حال پخش شدن باشد و یک پنالتی را دریافت کند که صلاح به سقف دروازه شلیک کرد.

کین در دقیقه 40 به گل نرسیده بود و بعد از اینکه ایوان پریسیچ برای انتخاب کاپیتان تیم ملی انگلیس از هجوم ویرجیل فن دایک طفره رفت، از فاصله نزدیک به گل رسید.

این در نهایت جرقه طلسم فشار تاتنهام را برانگیخت و سون دو بار به تیرک دروازه برخورد کرد قبل از اینکه والی رومرو نیز چوب را مهار کرد.

در حالی که لیورپول تمام شتاب خود را در نیمه دوم از دست داده بود، سون با پاس رومرو در دقیقه 77، ضربه خوبی را زیر نظر آلیسون بکر به ثبت رساند.

هنگامی که ریچارلیسون اولین گل خود را در لیگ برای تاتنهام از روی ضربه ایستگاهی سون در دقیقه دوم وقت تلف شده به ثمر رساند، به نظر می رسید که میهمان یک فرار عالی ایجاد کرده بود.

اما چند ثانیه بعد، جوتا با پایانی بی‌اعصاب از زاویه‌ای تند تند تند زد تا کلوپ را به دیوانگی در خط لمسی بکشاند.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله