IPL 2023: Yashasvi Jaiswal به موفقیت بزرگی دست یافت، از Shubman Gill و Sanju Samson در لیست نخبگان پیشی گرفت

یاشاسوی جیسوال یکی از بهترین بازیکنان راجستان رویالز در لیگ برتر هند (IPL) 2023 بوده است و این بازیکن جوان در بازی روز شنبه مقابل سان رایزرز حیدرآباد، نقطه عطف دیگری را به نام خود اضافه کرد. بازکننده چپ دست اکنون 1000 دوش در این رقابت ها به ثمر رسانده و دومین کریکت باز جوانی است که به این شاهکار دست یافته است. در فهرستی که کاملاً تحت سلطه هندی‌ها بود، ریشابه پنت با 20 سال و 218 سال جوان‌ترین بود. جیسوال 21 سال و 130 روز داشت که هزارمین دوره IPL خود را به ثمر رساند و پریتوی شاو در جایگاه سوم قرار گرفت.

جاس باتلر و کاپیتان سانجو سامسون در نیم قرن موفق شدند که راجستان رویالز 214 بر 2 مقابل سان رایزرز حیدرآباد در مسابقه لیگ برتر هند به دست آورد.

پس از 54 دوش با یاشاسوی جیسوال (35)، باتلر (95 توپ از 59 توپ) 138 دوش دیگر را با سامسون (66 بدون بیرون) در 13.3 اور دوخت تا رویالز را پس از انتخاب ضربه زدن به یک مجموع بزرگ هدایت کند.

باتلر یک قرن سزاوار را از دست داد زیرا در مرحله ماقبل آخر با پنج ران کوتاه به میدان رفت. او در طول اینینگ های حیله گرانه خود ضربات 10 چهار و چهار شش را زد.

ضربه بدون شکست سامسون با 38 توپ با چهار مرز و پنج شش ضرب شد.

بولرهای SRH در تمام اینینگ‌ها بی‌خبر به نظر می‌رسیدند و همه آنها دارای دویدن‌های خونی بودند.

رویالز شروعی بی‌نظیر داشت و در پایان پاورپلی به عدد 61 برای یک رسید، به لطف شلیک سریع 35 توپ از جیسوال با استعداد که به فرم خوب خود در این فصل ادامه داد و به 1000 دوش IPL رسید.

این بازیکن جوان دو ضربه حداکثری از بوونشوار کومار (4-0-44-1) و مارکو یانسن (4-0-44-1) و همچنین پنج ضربه چهار به ثمر رساند، اما در اور پنجم با اخراج ملایم توپ گیر دوم سقوط کرد.

یانسن ضربه اضافی را از یک توپ کندتر دریافت کرد و جیسوال به سادگی توپ را روی دستان تی ناتاراجان قرار داد.

این سرعت ادامه پیدا کرد تا اینکه تیم میزبان در نیمه راه 107 بر 1 را بدست آورد و سامسون با یک ناکامی توپ گیران SRH را تنبیه کرد و اولین پنجاه گل خود را در شش مسابقه به ثمر رساند.

سامسون مایانک مارکانده را برای درمان ویژه هدف قرار داد، زیرا او در نهم با 3 سیکس بلند از بولر بدبخت برخورد کرد که 21 دوش داشت.

باتلر، که در اوایل دوره های خود نسبتاً ساکت بود، پس از اینکه به خوبی جا گرفت، شروع به باز کردن آغوش خود کرد.

دوتایی باتلر-سامسون نرخ دویدن را همیشه بالای 10 دوان نگه داشتند و در پانزدهمین دوره به 150 رسید، زیرا بولرهای SRH به طور فزاینده ای از نحوه شکستن شراکت بی اطلاع بودند.

دوتایی رویالز پس از گذاشتن پایه‌ای قوی، همچنان شش‌ها را هر بار به دست می‌آوردند. رویالز در پنج اور آخر 60 ران اضافه کرد.

سامسون در اور شانزدهم دو شش ششم دیگر از مارکانده زد و سپس در هجدهم با 33 توپ به سومین پنجاه خود رسید.

باتلر در مرحله ماقبل آخر پنج ران کمتر از صد ران داشت و بوونشوار کومار پس از بررسی پوست سر خود را به دست آورد.

(با ورودی های PTI)

موضوعات ذکر شده در این مقاله