IPL 2023: Virat Kohli، Faf Du Plessis Show Keep RCB In Play-Off Hunt

Virat Kohli صدها جادویی را برای ربودن تندر از IPL ton اولیه هاینریش کلاسن به ارمغان آورد در حالی که رویال چلنجرز بنگلور با پیروزی جامع هشت ویکت مقابل سان رایزرز حیدرآباد در روز پنجشنبه در رقابت برای سکوی پلی آف باقی ماند. کلاسن قدرت ضربه‌های بزرگ خود را به نمایش گذاشت و در جریان ضربه 104 ران 51 توپی خود، شش شش و هشت چهار ضرب کرد تا SRH را از 28 به 2 در اور پنجم به 186 برای پنج برساند.

اما کوهلی (100) برنامه های دیگری داشت زیرا او و دو پلسیس (71) به RCB کمک کردند تا هدف را با توپ شکوه خود در راه رسیدن به جایگاه افتتاحیه 172 دونده که بالاترین مشارکت فصل بود، تعقیب کند. چهار توپ خالی

پس از این پیروزی، RCB به دلیل نرخ خالص بهتر خود به رده چهارم صعود کرد، اگرچه آنها با هندی های بمبئی در 14 امتیاز مساوی هستند. با این حال، آنها باید در مسابقه بعدی خود پیروز شوند تا در ترکیب باقی بمانند زیرا Chennai Super Kings و Lucknow Super Giants در یک بازی مانده به پایان در 15 امتیاز هستند.

کوهلی در ناک 63 توپی خود چهار ماکسیمم و 12 چهار ضرب را زد، در حالی که دو پلسیس در ضربه 47 توپی خود 7 ضربه چهار و دو شش ضربه زد و آن دو در یک مسترکلاس تعقیب و گریز به پایان رسیدند.

کوهلی که اغلب به دلیل کاهش سرعت پس از پاورپلی مورد انتقاد قرار می‌گرفت، بحث را با ضربات خارق‌العاده‌ای حل و فصل کرد، زیرا در اوورهای میانی با مرزها برخورد می‌کرد تا هرگز اجازه ندهد سرعت از دست نرود.

کوهلی و دو پلسیس که برای ماندن در رقابت های پلی آف به برد نیاز داشتند، به RCB شروعی پر از پرواز برای تعقیب و گریز خود دادند. دو نفره ابتدایی در فرم، شوت‌های فوق‌العاده‌ای انجام دادند و در شش اوور اول، 64 شوت به دست آوردند.

کوهلی کار را با دو ضربه به طناب‌های بوونشوار کومار آغاز کرد و سپس به اسپینر آبیشک شارما برای دو مرز دیگر کوبید.

سپس کاپیتان به مهمانی ملحق شد و کارتیک تیاگی را به دلیل بولینگ کوتاه با سه چهار دست مجازات کرد، اگرچه گلن فیلیپس او را در بین خط مرزی انداخت.

کوهلی سپس یک شوت فوق‌العاده در پوشش اضافی عمیق برای 4 بازی دیگر انجام داد و 18 ران از اوور چهارم خارج شد.

دو پلسیس در مرحله بعد بوونشوار را روی پای مربعی عمیق قرار داد و آن را با چهار پایه دیگر با RCB که 14 ران جمع می‌کند دنبال کرد.

کوهلی و دو پلسیس که به خوبی می دانستند که نرخ دویدن خالص ممکن است برای تعیین چهار نفر اول وارد بازی شود، پای خود را روی پدال نگه داشتند و نیتیش ردی، اولین بازیکن پیشین را در اواسط میانه ی میانی قرار داد.

مایانک داگار یک شکار باورنکردنی را در خط مرزی انجام داد، اما دو پلسیس پس از آن که داور آن را بدون توپ نامید، جان سالم به در برد زیرا نیتیش به خاطر بولینگ دومین بالنده مقصر بود.

پس از دو اوور آرام، دو پلسیس آبیشک را شش و چهار شکست داد، قبل از اینکه بوونشوار وارد خط شلیک شود، و چهار مرز را واگذار کرد و 15مین اوور 18 ران را به همراه داشت.

کوهلی صد خود را با شش گل دیگر از بوونشوار تکمیل کرد و سپس توپ بعدی را بیرون زد. دو پلسیس با تحویل آهسته تر تی ناتاراجان دنباله روی کرد.

گلن ماکسول و مایکل بریسول سپس کار را تکمیل کردند.

پیش از این، کلاسن یک شراکت 76 ران با آیدن مارکرام (18) پیش از افزودن 74 توپ دیگر از 36 توپ با هری بروک (27 توپ خارج از بازی) ایجاد کرد تا SRH را به مجموع رقابتی برساند.

SRH که قبلاً از مسابقه پلی آف خارج شده بود، یک بار دیگر شروع ضعیفی داشت و راهول تریپاتی (15) و آبیشک شارما (11) شروع خوبی داشتند.

این مایکل بریسول در حالت آف اسپینر بود که دو ضربه زد و هر دو بازکننده را در سه توپ اول خود حذف کرد. در حالی که آبیشک مستقیماً در پوشش به لومرور ضربه می‌زد، تریپاتی بازیکن پای خوب را از جارو کردن پارویش پیدا کرد.

کلاسن با چکش سه چهار از شهباز احمد سانرایزرز را در پاورپلی به 49 بر 2 رساند.

هر بار که بریسول و هارشال پاتل روی طناب‌ها فرستاده می‌شدند، کلاسن عقب می‌رفت و توپ را می‌کشید، در حالی که کارن شارما برای یک توپ 74 متری اعزام شد.

سپس کارن شارما به دلیل بولینگ بیش از حد در زمین تنبیه شد و کلاسن او را در جایگاه ها قرار داد. این بازیکن آفریقای جنوبی پنجاه سالگی خود را در 24 توپ تکمیل کرد.

در حالی که کلاسن در جریان کامل بود، مارکرام موفق شد فقط 18 توپ را بفرستد، قبل از اینکه استامپ او توسط شهباز پس گرفته شود، در حالی که او به دنبال ضربه معکوس بود.

سپس بروک چهار و شش را از کارن شارما گرفت که 21 ران را خون کرد و کلاسن نیز او را از روی پوشش بلند کرد.

تصمیم دو پلسیس برای زدن کاسه شهباز به اور هفدهم نتیجه معکوس داد زیرا کلاسن دو توپ اول را بالای سر توپ گیر زد، در حالی که بروک یک توپ جریمه ارسال کرد.

پارنل یورکی ها را میخکوب کرد تا در اوور بعدی فقط هفت ران را واگذار کنند، اما کلاسن سپس هارشال را بالای سر او غارت کرد تا صد خود را بالا ببرد. او در حالی که به دنبال یک ضربه بزرگ دیگر بود، یک توپ را اخراج کرد. PTI ATK PDS ATK PDS PDS

موضوعات ذکر شده در این مقاله