IPL 2023: زمانی که برای پول مبارزه می کرد، رینکو سینگ قصد دارد به کریکت کاران فقیر کمک کند

پیشینه خانوادگی رینکو سینگ، ستاره شوالیه سواران کلکته، دیگر برای هیچ یک از طرفداران کریکت یک راز نیست. فقط اگر کسی در مورد مبارزات این بازیکن بداند، مسترکلاس او در برابر گجرات تایتانز در آخرین اور مسابقه IPL 2023 یک هفته پیش او را به بحث شهر تبدیل کرد. در حالی که طرفداران، کریکت بازان سابق و کارشناسان بازی هنوز از درخشش رینکو در برابر GT می ترسند، این بازیکن همچنان به درخشش خود در نسخه جاری T20 فوق العاده ادامه می دهد.

رینکو برای افراد ناآگاه از پس زمینه ای فروتن می آید. پدرش سیلندرهای گاز مایع را تحویل می‌داد و به همین دلیل دوران کودکی او با کمبود پول مواجه شد. کریکت برای رینکو به معنای دنیا بود و عزم و پشتکار او اکنون او را در یک زندگی رویایی می بیند.

پادشاهان یازدهم پنجاب، که اکنون به عنوان پادشاهان پنجاب شناخته می‌شوند، رینکو را با قیمت پایه 10 لک روپیه خود قبل از IPL 2017 خریداری کردند. فصل بعد شاهد جهش بزرگ رینکو بودیم زیرا این بازیکن به قیمت 80 لک توسط KKR خریداری شد. از آن زمان، او بخشی از فرنچایز باقی مانده است.

از آنجایی که رینکو به خوبی مستقر است، اکنون قصد دارد زندگی را برای دیگر بازیکنان مشتاق کریکت بهتر کند. او ماموریت خود را با کمک به کریکت‌بازان فقیر آغاز می‌کند.

در گزارشی در The New Indian Express آمده است که Rinku حدود 50 میلیون روپیه برای ساخت یک هاستل در Aligarh می دهد که با هزینه ای ناچیز به بازیکنان فقیر کریکت خدمات ارائه می دهد.

از آنجایی که هاستل در زمین مدرسه و آکادمی کریکت Aligarh ساخته می شود که در 15 جریب متعلق به انجمن منطقه است، تسهیلات جدید همچنین باعث صرفه جویی در وقت برای مشتاقان کریکت خواهد شد.

مسعودوز ظفر امینی گفت: “او (رینکو سینگ) همیشه می خواست یک خوابگاه برای بازیکنان جوان بسازد که منابع مالی برای دنبال کردن رویاهای خود ندارند. مربی دوران کودکی رینکو از علیگره در همین گزارش.

این مربی افزود: خوابگاه تا ماه آینده آماده بهره برداری می شود.

در حالی که نمایش درون زمینی رینکو بیشتر و بیشتر طرفداران را تحت تاثیر قرار می‌دهد، مشارکت‌های او در خارج از زمین دلیل دیگری برای تمجید از او به همه می‌دهد.

موضوعات ذکر شده در این مقاله