IPL 2023: “بیشتر از تعداد بود” – چرا تصمیم MS Dhoni برای Bat First در مقابل سرخپوستان بمبئی لغو شد

MS Dhoni یکی از بهترین کاپیتان‌های کریکت جهان است، اما کاپیتان چنای سوپر کینگز فاش کرد که همه تصمیم‌های او همیشه بدون هیچ مقاومتی دنبال نمی‌شوند. در جریان بازی لیگ برتر هند (IPL) مقابل هندی‌های بمبئی، دونی می‌خواست ابتدا با در نظر گرفتن شرایط، ضربه بزند، اما توسط مدیران تیم که طرفدار بولینگ بودند کاملاً نادیده گرفته شد. Dhoni مجبور شد تسلیم شود و او تصمیم گرفت پس از برنده شدن در پرتاب، ابتدا کاسه بازی کند. معلوم شد که توپ مناسبی است زیرا تیم او با خیالی آسوده بازی را در استادیوم Chepauk برد.

“من در تصمیم گیری در پرتاب تردید داشتم، می خواستم اول ضربه بزنم، اما اتاق فکر به باران فکر کرد، تعداد من کمی بیشتر بود و بنابراین با اکثریت پیش رفتیم. اگر نوعی سردرگمی وجود دارد، ما می نشینیم و در مورد آن صحبت می کنیم. احساس کردم سرعت ویکت کند می‌شود و این دلیل آن بود، و حتی اگر باران هم بیاید، بیشتر بازی انجام می‌شد.»

ضربه های برتر روتوراج گایکواد و دوون کانوی چنای سوپر کینگز (CSK) را به پیروزی شش ویکت مقابل هندیز بمبئی (MI) در مسابقه لیگ برتر هند (IPL) هدایت کردند.

CSK با 6 برد و 4 باخت در 10 بازی در رده دوم جدول امتیازی قرار دارد. او در مجموع 12 امتیاز دارد. MI با پنج برد و پنج باخت و مجموعاً 10 امتیاز در رده ششم قرار دارد.

در تعقیب 140 دویدن، CSK واقعاً خوب شروع کرد. Ruturaj Gaikwad و Devon Conway بازکننده‌ها، شروعی دیگر را برای مردان زرد پوش به ارمغان آوردند.

روتوراج در اور سوم بازی، ارشدخان را دو چهار و دو شش کوبید. اور 20 ران داد.

مسابقه 46 ران سریع بین روتوراج-کانوی زمانی پایان یافت که پیوش چاولا گایکواد را برای یک توپ 16 توپ 30 که شامل چهار مرز و دو شش توپ بود، اخراج کرد. CSK در 4.1 اور 46/1 بود.

CSK در پنج اور به مرز 50 ران رسید.

در پایان پاورپلی، CSK با کانوی (18*) و آجینکیا راهان (3*) بدون شکست در کریس در امتیاز 55/1 قرار گرفت.

رهانه و کانوی یک همکاری پایدار ایجاد می کنند. زمانی که رهانه برای 21 توپ از 17 توپ توسط چاولا، که ویکت دوم خود را به دست آورد، به دام افتاد و به 35 ران رسید. CSK در 9 اور 81/2 بود.

در پایان 10 اور، CSK در 84/2 بود، با کانوی (27*) و آمباتی رایادو (1*) بدون شکست در کریز.

با کمک یک شش از رایادو، CSK در 12.4 اور به مرز 100 دوندگی رسید. با این حال، در توپ بعدی، او توسط تریستان استابز به دلیل 12 توپ از 11 توپ اخراج شد. CSK در 12.5 اور 105/3 بود.

Shivam Dube در قالب بعدی در چین قرار داشت.

در پایان 15 اور، CSK در 123/3 بود، با دوبی (15 *) و کانوی (40 *) بدون شکست در چین.

آکاش مادوال اولین ویکت IPL خود را به دست آورد و به 44 ران کانوی در 42 توپ، با چهار مرز پایان داد. CSK در 16.3 اور 130/4 بود.

CSK مسابقه را با موفقیت به پایان رساند و با امتیاز 140/4 در 17.4 اور، با MS Dhoni (2*) و Shivam Dube (26*) بدون شکست به پایان رسید.

پیوش چاولا (2/25) منتخب بولرهای MI بود.

عملکرد درخشان بولرها، به رهبری ماتیشا پاتیرانا و توشار دشپنده، به چنای سوپر کینگز (CSK) کمک کرد تا سرخپوستان بمبئی (MI) را به 139/8 در 20 اور خود محدود کند.

نهال وادهرا با اولین IPL خود به مدت نیم قرن تنها جنگجوی MI بود.

(با ورودی های PTI)

موضوعات ذکر شده در این مقاله