IOA مقامات فدراسیون کشتی هند را از انجام کارهای اداری منع کرد

انجمن المپیک هند (IOA) روز شنبه تمامی مقامات فدراسیون کشتی هند (WFI) را از انجام هرگونه فعالیت اداری WFI با تأثیر فوری منع کرد. IOA در همین رابطه نامه ای صادر کرد. با توجه به نامه وزارتخانه مورخ 24.04.2023 مبنی بر اطلاع انجمن المپیک هند (IOA) از خلأ اداری در فدراسیون کشتی هند (WFI) و درخواست از IOA برای تشکیل کمیته موقت یا کمیته موقت برای برگزاری انتخابات شورای اجرایی WFI و مدیریت امور WFI، شورای اجرایی IOA در جلسه اضطراری خود که در 27 آوریل 2023 برگزار شد، به اتفاق آرا تصمیم گرفته است که یک کمیته ویژه تشکیل شود تا مسئولیت امور WFI را بر عهده بگیرد.

“IOA دستور ویدئو کمیته موقت 03.05.2023 متشکل از بوپندر سینگ باجوا، عضو شورای اجرایی IOA و سوما شیرور، ورزشکار با شایستگی برجسته IOA را منصوب کرده است. همچنین با کمیته موقت مشارکت داشته باشید تا اطمینان حاصل شود که انتخابات جدید WFI به شیوه‌ای روان، شفاف و از نظر قانونی درست انجام می‌شود. کمیته موقت فعالیت خود را آغاز کرده است.”

با توجه به مراتب فوق، بدینوسیله تصریح می‌شود که کمیته موقت منصوب شده از سوی سازمان بین‌المللی انرژی برای رشته کشتی، کلیه وظایف و مسئولیت‌های مندرج در آیین‌نامه ورزشی فدراسیون ورزش‌های کشور را انجام خواهد داد.

“با وجود کمیته موقت، صاحبان دفاتر خروجی WFI هیچ نقشی در اجرای هیچ یک از وظایف NSF برای رشته کشتی ندارند و نباید هیچ گونه اداری، مالی، نظارتی یا هر چیز دیگری را انجام دهند. بنابراین، به صاحبان دفاتر خروجی WFI دستور داده می شود تا کلیه اسناد رسمی از جمله مدیریت وب سایت، ابزارهای مالی، جزئیات ورود به سیستم برای ثبت نام برای شرکت ورزشکاران هندی در رویدادهای بین المللی و غیره را به کمیته موقت تحویل دهند. فوراً” در پایان نامه آمده است.

پیش از این در 24 آوریل، وزارت اتحادیه امور جوانان و ورزش اعلام کرد که انجمن المپیک هند (IOA) یک کمیته ویژه برای برگزاری انتخابات کمیته اجرایی فدراسیون کشتی هند (WFI) ظرف 45 روز تشکیل خواهد داد. تشکیل آن، برای مدیریت امور روزمره بدن، از جمله انتخاب ورزشکاران و ثبت نام برای شرکت بازیکنان در رویدادهای بین المللی.

این کمیته برای یک دوره موقت تا زمانی که کمیته اجرایی جدید مسئولیت را بر عهده بگیرد فعالیت خواهد کرد.

با شکایت کشتی گیران معترض، یک تیم پلیس دهلی به اوتار پرادش، جارکند، کارناتاکا و هاریانا رفت تا تمام شواهد علیه بریج بوشان شاران سینگ، رئیس فدراسیون کشتی هند را جمع آوری کند.

چندین زن کشتی گیر علیه رئیس WFI به اعتراض پرداختند و او را به آزار جنسی متهم کردند. مبارزان معترض به اردو زدن در خارج از جانتار مانتار در پایتخت ملی ادامه می دهند و خواستار دستگیری سینگ، نماینده BJP و برکناری او از فدراسیون کشتی هستند.

پلیس دهلی همچنین با آژانس های خارجی در تماس است تا درباره اتهاماتی که وی در سفرهای خارجی خود با آن مواجه شده است، اطلاعات بیشتری کسب کند. پلیس عکس ها و فیلم ها را به عنوان مدرک از مکان های مختلف جمع آوری کرده است.

پلیس دهلی روز جمعه گزارشی از وضعیت درخواستی ارسال کرد که توسط کشتی گیران زن به اتهام توهین جنسی علیه رئیس WFI و نماینده BJP بریج بوشان شاران سینگ انجام شده است. همچنین به دادگاه اطلاع داده شد که یک تیم تحقیقاتی ویژه (SIT) برای بررسی موضوع تشکیل شده است.

پلیس دهلی در 28 آوریل پس از اخطار دادگاه عالی دو FIR تشکیل داد.

در اوایل سال جاری، کشتی گیران برجسته برای رهبری تظاهراتی علیه رئیس WFI آمدند، پس از آن، وزیر امور جوانان و ورزش، آنوراگ تاکور، تشکیل یک «کمیته نظارت» را برای بررسی اتهامات علیه WFI، بریج بوشان شاران اعلام کرد. سینگ و چند مربی وینود تومار، دستیار دبیر فدراسیون کشتی هند نیز به عنوان متهم در FIR نام برده می شود.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله