IOA برای تشکیل کمیته موقت برای برگزاری انتخابات کمیته اجرایی WFI ظرف 45 روز: وزارت ورزش

وزارت اتحادیه امور جوانان و ورزش روز دوشنبه اعلام کرد که اتحادیه المپیک هند (IOA) کمیته ای ویژه را برای برگزاری انتخابات کمیته اجرایی فدراسیون کشتی هند (WFI) ظرف 45 روز پس از تشکیل تشکیل می دهد. ، برای مدیریت امور روزمره بدن از جمله انتخاب ورزشکاران و ثبت نام برای شرکت بازیکنان در رویدادهای بین المللی. این کمیته برای یک دوره موقت تا زمانی که کمیته اجرایی جدید مسئولیت را بر عهده بگیرد فعالیت خواهد کرد.

در نامه ای از وزارت ورزش، معاون دبیر مرکز به این مرکز آمده است: «به من دستور داده می شود که بگویم این وزارتخانه با دستور مورخ 23 ژانویه 2023، کمیته نظارت (OC) را برای فدراسیون کشتی هند (WFI) تعیین کرده است. پس از اتهاماتی که برخی از ورزشکاران مطرح علیه رئیس، مسئولان و برخی مربیان فدراسیون به دلیل آزار جنسی و همچنین سوء مدیریت مالی و خودسری در عملکرد فدراسیون مطرح کردند.

در این نامه آمده است که کمیته نظارت گزارش خود را به وزارت ورزش ارائه کرده و در حال بررسی است. بررسی اولیه گزارش به یافته های عمده زیر منجر شده است:

-عدم وجود یک کمیته شکایات داخلی که طبق قانون پیشگیری از آزار جنسی، 2013 تشکیل شده است، و فقدان مکانیسم کافی برای آگاهی بخشی در بین ورزشکاران، برای رسیدگی به شکایات و غیره.

– نیاز به شفافیت و رایزنی بیشتر بین فدراسیون و ذینفعان از جمله ورزشکاران

– نیاز به ارتباط موثر بین فدراسیون و ورزشکاران.

در این نامه آمده است: «همچنین ممکن است توجه شود که پس از ارائه گزارش، OC از بین رفته است.

این وزارتخانه در نامه خود، انتخابات WFI را که قرار است در 7 مه برگزار شود، طبق گزارش رسانه‌ها و اطلاعیه WFI در وب‌سایت خود، باطل و باطل اعلام کرد و خواستار برگزاری انتخابات جدید تحت یک نهاد بی‌طرف/افسر بازگشته شد.

در همین حال، بر اساس گزارش های منتشر شده در رسانه ها و از اطلاعیه مورخ 16.04.2023 در سایت رسمی WFI، این امر قابل درک است که انتخابات کمیسیون اروپا در تاریخ 7 می 2023 تعیین شده است. در این راستا با توجه به در این نامه آمده است که در شرایط کنونی، مصلحت است که روند انتخابات مذکور باطل و باطل تلقی شود و انتخابات جدید کمیسیون مستقل انتخابات زیر نظر یک نهاد بی طرف/افسر بازگشت کننده برگزار شود.»

از آنجایی که کشتی یک ورزش المپیک است و WFI یکی از اعضای وابسته به انجمن المپیک هند (IOA) است و با توجه به وضعیت فعلی خلأ اداری در WFI، بر عهده بخشی از IOA است که ترتیبات موقت مناسب را برای مدیریت WFI انجام دهد. تا ورزشکاران رشته کشتی به هیچ وجه آسیب نبینند.»

«با توجه به موارد فوق، درخواست می‌شود که کمیته موقت یا کمیته موقت ممکن است توسط IOA تشکیل شود تا انتخابات کمیته اجرایی WA را ظرف 45 روز پس از تشکیل و مدیریت امور WFI انجام دهد. از جمله انتخاب ورزشکاران و ثبت نام برای شرکت ورزشکاران در رویدادهای بین‌المللی، برای دوره موقت تا زمان مسئولیت کمیته اجرایی منتخب جدید.

شایان ذکر است، پلیس دهلی روز دوشنبه به دنبال گزارشی از کمیته تحقیقاتی بود که توسط وزارت ورزش اتحادیه برای بررسی اتهامات علیه بریج بوشان شاران سینگ، رئیس فدراسیون کشتی هند (WFI) تشکیل شده بود و تحقیقات در مورد شکایت جدید کشتی‌گیران را آغاز کرده است. یک افسر ارشد روز دوشنبه گفت.

این کمیته گفت: “گزارشی از کمیته تحقیقاتی درخواست شده است و پس از آن، تحقیقات می تواند جهت گیری کند. هفت بازیکن از رئیس WFI شکایت کرده بودند. بسیاری از حقایق پس از دریافت گزارش کمیته به منصه ظهور خواهد رسید.” مقام پلیس دهلی

پس از اعتراض به رهبری برخی از کشتی گیران برجسته کشور در ژانویه، وزارت اتحادیه امور جوانان و ورزش تشکیل یک «کمیته نظارت» را برای بررسی اتهامات مطرح شده علیه WFI و رئیس آن بریج بوشان شاران سینگ و سایر مربیان اعلام کرد.

این کمیته موظف شد گزارشی را در مورد این موضوع به وزارتخانه ارائه کند.

کشتی گیران برتر اکنون پس از طرح شکایت در ایستگاه پلیس کانات در روز جمعه (21 آوریل) مبنی بر اینکه هفت کشتی گیر زن از جمله یک نوجوان زیر سن قانونی توسط بریج مورد آزار و اذیت و استثمار قرار گرفته اند، اعتراض خود را در جانتر مانتار در پایتخت ملی از سر گرفته اند. بوشان در سمت خود به عنوان رئیس WFI.

باجرنگ پونیا دارنده مدال المپیک گفت که این بار “از همه احزاب استقبال می شود” به آنها بپیوندند و تا زمانی که علیه نماینده BJP اقدامی نشود، عقب نشینی نمی کنند.

پونیا به ANI گفت: بیش از 48 ساعت از شکایت می گذرد، اما هنوز FIR تشکیل نشده است.

کشتی گیر آس گفت این بار هیچ کس را رد نمی کنند و هرکسی که می خواهد از اعتراض آنها حمایت کند می تواند بیاید و به آنها بپیوندد.

او گفت: «این بار، همه احزاب می‌توانند به اعتراض ما بپیوندند، خواه BJP، کنگره، AAP یا هر حزب دیگری… ما به هیچ حزبی وابسته نیستیم…».

کمیسیون زنان دهلی (DCW) اخطاریه ای را به پلیس دهلی برای ثبت یک FIR در مورد این موضوع صادر کرده است.

کشتی گیران برتر هند از جمله باجرانگ پونیا، وینش فوگات، راوی داهیه و ساکشی مالک در ژانویه امسال در جانتار مانتار تحصن کردند و خواستار برکناری بریج بوشان از دفتر مرکزی و انحلال فدراسیون کشتی هند شدند. .

آنها بدن WFI و رئیس آن را به آزار و اذیت جنسی و بدرفتاری با کشتی گیران متهم کرده بودند.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله