HS Prannoy مدعی عنوان قهرمانی Masters 2023 مالزی شد، Breaks Jinx

شاتل هندی HS Prannoy به خشکسالی قهرمانی شش ساله با پیروزی سه بازی مقابل ونگ هونگ یانگ از چین در فینال پر تپش انفرادی مردان در تورنمنت Super 500 Masters مالزی در روز یکشنبه پایان داد. این بازیکن 30 ساله هندی در طی یک نبرد 94 دقیقه ای خونسردی و عزم زیادی از خود نشان داد تا با نتیجه 21-19 13-21 21-18 در برابر ونگ هونگ یانگ شماره 34 جهان از چین و دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا 2022 پیروز شود. این برد به او کمک کرد تا اولین قهرمانی خود در تور جهانی BWF و همچنین اولین تاج انفرادی سال را برای هند کسب کند.

پرانوی در قهرمانی حماسی توماس جام هند در سال گذشته نقش مهمی داشت، اما از زمان طلایی جایزه بزرگ آزاد آمریکا در سال 2017، یک عنوان انفرادی از او دور مانده است.

شاتل کرالا زمانی که سال گذشته به فینال مسابقات آزاد سوئیس رسید و در مرحله نیمه نهایی در مالزی و سوپر 1000 اندونزی به پایان رسید، به شکستن خشکسالی عنوان خود نزدیک شده بود.

پرانوی قبل از اینکه در اواخر سال 2021 کار خود را تغییر دهد، با مجموعه ای از آسیب ها و مشکلات سلامتی دست و پنجه نرم کرده است.

در دو سال گذشته، او ثابت‌ترین بازیکن هندی در پیست بوده است و با این حال نتوانست همه آن‌ها را در یک هفته برای کسب عنوان بزرگ در رویدادهای تور جهانی BWF ببافد.

روز یکشنبه، تمام کار سخت او نتیجه داد زیرا پراننوی شماره نه جهان در نهایت با شکستن جنکس، عملکردی عالی در برابر این بازیکن 23 ساله از چین در نبرد فرسایشی ارائه داد.

این هفته، پرانوی قدرت فیزیکی و ذهنی خود را به خوبی نمایش داد و در سه بازی از حریفان خود – چو تین چن شماره پنج جهان، لی شی فنگ قهرمان لیگ برتر انگلیس و کنتا نیشیموتو از ژاپن – پیشی گرفت.

طرح پرانوی ساده بود: به یک حمله مداوم ادامه دهید، همه چیز را بازیابی کنید و منتظر اشتباهات حریف باشید.

هندی از برگشت های زاویه دار خود برای ایجاد موقعیت استفاده کرد و تحرک اقتصادی او در زمین به او کمک کرد تا با حریف چپ دست سریع خود همگام شود.

از 1-3 پایین تر، او بعد از حرکت به جلو برای دور کردن شاتل از ونگ، برابری را 5-5 کرد.

چینی ها جلو افتادند اما دو شوت از راه دور به معنای 7-7 بود. پراننوی، گاهی اوقات، رالی ها را با یک شوت نادرست به تور پایان می داد و به رقیب جوان ترش اجازه می داد تا در موقعیت برتر قرار بگیرد.

یک ضربه دقیق از روی خط، هند را به 10-10 برگرداند، قبل از اینکه ونگ روی تور دروازه را شکست.

با گسترش تجمعات، پرانوی رویکردی محافظه کارانه را حفظ کرد. به زودی این دو به 16-16 منتقل شدند. پس از از دست دادن چند شوت خالص، پرانوی چند امتیاز را به دست آورد تا اینکه یک حمله بی امان دو امتیاز بازی را برای او به ارمغان آورد.

او مقصر بود که در اواسط دادگاه استرداد داد و مجازات شد. ونگ در ادامه بک هند خود را به تور فرستاد، زیرا پرانوی حق افتخار را به دست آورد.

پس از تغییر تیم، ونگ 4-0 پیش بود، پس از اینکه پرانوی برای بازگشت پر زرق و برق به دروازه رفت و همچنین دو ضربه بلند را به ثمر رساند. یک ضربه بزرگ به دنبال یک ضربه بک هند باعث شد تا پرانوی با یک بلوک بک هند عالی به برتری 5-4 برسد.

در یک بازی با حواشی خوب، این دو سعی کردند ضربات محکم تری داشته باشند و ونگ موفق شد در فاصله 11-9 کوسن را به دست آورد.

پس از آن پرانوی یک پچ اشتباه زد و دروازه را پیدا کرد و همچنین خطوط را از دست داد و ناگهان 16-10 به سود ونگ شد.

ناامیدی بزرگ روی صورت هندی نوشته شده بود زیرا خطاها مدام از راکت او بیرون می‌رفتند. به زودی ونگ هفت امتیاز بازی را با یک برگشت ضربدری به دست آورد و با یک بازگشت دقیق در خط عقب به گل تبدیل کرد تا تصمیم گیرنده را مجبور کند.

در بازی سوم، ونگ حرکت خود را حفظ کرد، حتی در حالی که پرانوی مدام در 6-8 به پاهای او ضربه می زد. یک ضربه خالص به هند کمک کرد تا قبل از اینکه ونگ یک رالی هیجان انگیز را با یک ضربه شکسته به پایان برساند، 8-8 به تساوی برسد.

یک رالی باشکوه دیگر با پرانوی به پایان رسید که یک شوت عالی دیگر به سمت دروازه زد تا حریف خود را متحیر کند.

پس از شروع مجدد، پرانوی ضربات کراس کورت خود را انجام داد و به 14-11 رسید. ونگ ضربه دقیقی زد و سپس بدن رقیب خود را دو بار هدف گرفت تا آن را به 13-14 برساند.

پرانوی پس از یک ضربه ی ضربدری فریاد بلندی کشید و با نتیجه 16-13 پیش افتاد.

به دنبال دقت بود، اما پرانوی چند بار خطوط را از دست داد و یک شوت از راه دور دیگر به ونگ کمک کرد تا نتیجه را 18-18 کند.

پرانوی اعصاب خود را حفظ کرد و با ضربه محکم پاسخ داد و ونگ را روی زمین گذاشت. یک ضربه جادویی دیگر، که فقط خطوط را بوسید، به پراننوی دو امتیاز قهرمانی داد، و او پس از ضربه ای که حریفش به بیرون زد، آن را تبدیل کرد.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله