GP موناکو: مکس ورشتاپن اعتراف کرد که او خوش شانس بود که زنده ماند و پیروز شد

مکس ورشتاپن در آخرین مراحل پیروزی خود در گرندپری موناکو روز یکشنبه شرایط بارانی را پشت سر گذاشت و سپس اعلام کرد که خوش شانس بوده که از چندین برس با موانع جان سالم به در برده است. پس از یک مسابقه چالش برانگیز در شرایط فزاینده دشوار، مدافع قهرمانی جهان ردبول و رهبر فعلی سری اعتراف کرد که در نحوه برخورد اتومبیلش به نرده ها خوش شانس بوده است.

او پس از دومین بردش در پادشاهی مدیترانه و چهارمین پیروزی در این فصل گفت: “چند بار دیوارها را کوتاه کردم.”

امروز آنجا خیلی سخت بود، اما همین. اینجا موناکو است.»

او توضیح داد که در حالی که با مجموعه ای از لاستیک های متوسط ​​فرسوده مسابقه می داد، با شروع بارندگی، مسابقه را با آنها شروع کرده بود.

او گفت: “من عقب را قفل کردم و با سر خوردن ماشین نتوانستم از آن خارج شوم.”

“بنابراین تلاش برای کنترل آن با کمی دریفت بود. و خوشبختانه دیوار به نوعی دیگر از سر خوردن آن جلوگیری کرد.”

او افزود که نحوه سر خوردن او به دیوارها در مراحل پایانی مسابقه احتمالاً او را از تماس مخرب تری نجات داده است.

پیروزی همه جانبه او، پس از یک دور مجرب اولین قطب موناکو را در روز شنبه برای او به ارمغان آورد، او سی و نهمین پیروزی حرفه ای خود را به ارمغان آورد و 39 امتیاز از هم تیمی اش سرجیو پرز در مسابقات قهرمانی رانندگان پیش از گرندپری اسپانیا آخر هفته آینده پیشی گرفت. اولین بردش برای تیم

پیروزی همچنین به کریستین هورنر، رئیس تیم آشفته، که اعتراف کرد قبل از مسابقه موناکو احساس نگرانی کرده بود، آرامش بخشید.

او گفت: «ما در اینجا روی طناب بودیم. ما می‌دانستیم که ورود به این آخر هفته بزرگ‌ترین چالش ما در نیمه اول سال خواهد بود و طبیعت کم‌سرعت با نقاط قوت خود بازی می‌کند.

ما در واقع فکر می‌کردیم فراری ممکن است حریف اصلی باشد، اما فرناندو تمام آخر هفته در آتش بود. منظورم باورنکردنی است.

«وقتی کاورها را بیرون کشیدند، می‌توانستید ببینید که تعداد زیادی از آن‌ها روی لاستیک سخت و با باران در اطراف حرکت کرده‌اند.

“در مسابقه، احساس می‌کردیم که شاید قبل از رفتن به میانی‌ها یک دور دور زده‌ایم. اگر فرناندو اینترها را انتخاب می‌کرد، خیلی فشرده‌تر می‌شد و فشار بیشتری به پیست‌تاپ ما وارد می‌کرد.

“وقتی ماشین اصلی هستید، فقط می توانید ببازید. چیزی برای به دست آوردن نخواهید داشت. و فقط باید تلاش کنید و با شرایط کار کنید، اما خوشبختانه، او درست زمانی که باران آمد لاستیک صاف را انتخاب کرد. قوی تر.”

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله