Deepak Bhoria، Nishant Dev Storm به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات جهانی

بوکسورهای هندی دیپاک بوریا (51 کیلوگرم) و نیشانت دیو (71 کیلوگرم) عملکردهای برتر را برای صعود به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات جهانی مردان در تاشکند ارائه کردند. در ادامه روند خوب خود در مسابقات، دیپاک در دور یک شانزدهم نهایی وزن 51 کیلوگرم، ژانگ جیامائو از چین را با رأی اتفاق آرا 5-0 کنار زد. از سوی دیگر، نیشانت به سختی عرق کرد زیرا در دور اول RSC (داور مسابقه را متوقف می‌کند) در مسابقه یک شانزدهم پایانی وزن 71 کیلوگرم خود در برابر فوقاها نیدال فلسطینی، عرق کرد. این دو به همراه محمد حسام الدین (57 کیلوگرم) که در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف جی دیاز ایبانز از بلغارستان می روند، یک برد تا کسب مدال فاصله دارند.

تسلط نیشانت به حدی بود که کمتر از یک دقیقه را در رینگ سپری کرد تا اینکه برنده اعلام شد.

پنجه جنوبی هندی قبل از ضربه زدن به نیدال با یک قلاب راست قدرتمند به ضربات بدن متوسل شد که داور را مجبور کرد اولین شماره ایستادن فلسطینی را به او بدهد.

چند ثانیه بعد، نیشانت ترکیبی از قلاب های چپ-راست-چپ را در حالی که نیدال روی بوم افتاد، باز کرد و داور را مجبور کرد تا قبل از توقف مسابقه، شمارش دوم خود را به او بدهد.

نیشانت در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف خورخه کوئلار از کوبا خواهد رفت.

دیپاک در رقابت در وزن 51 کیلوگرم المپیک، بار دیگر نمایش درخشانی را به نمایش گذاشت.

در حالی که راند اول گردن و گردن بود و هر دو بوکسور ضربات خود را رد و بدل می کردند، این بازیکن 25 ساله هندی موفق شد با نتیجه 3-2 پیش بیفتد.

او در شروع راند دوم وارد حالت دفاعی شد و از بازی ضدحمله خود برای زدن چند قلاب چپ سنگین به حریفش استفاده کرد.

بوکسور هاریانا سپس در سه دقیقه پایانی سرعت خود را افزایش داد. او از پای زیرک خود برای حرکت در اطراف رینگ استفاده کرد و ترکیبی از مشت‌ها را فرود آورد و در عین حال بدون زحمت از حملات حریف خود دور شد.

استراتژی من این بود که از قوی ترین سلاحم در مسابقه استفاده کنم که قلاب چپ من است و همه چیز طبق برنامه ما در مسابقه پیش رفت.

دیپک پس از پیروزی گفت: “من سعی کردم در اوایل مسابقه حرکت را به دست بیاورم و حریفم را قبل از زدن مشت های دقیق فریب دهم.”

دیپاک روز یکشنبه با پشت سر گذاشتن ساکن بیبوسینوف، دارنده مدال برنز المپیک توکیو و قهرمان جهان 2021 از قزاقستان، یکی از بزرگترین ناراحتی های این مسابقات را رقم زد.

دیپک پیش از آمیت پنگال دارنده مدال نقره قهرمانی جهان انتخاب شد و این بازیکن 25 ساله در هر سه مبارزه ای که تاکنون انجام داده است، عملکرد چشمگیری داشته است.

او اکنون مبارزه بعدی خود را مقابل دیوشبایف نورژگیت از قرقیزستان انجام خواهد داد و به دنبال تایید مدال برای هند خواهد بود.

ساچین و آکاش تعظیم می کنند

مبارزات ساچین سیواچ (54 کیلوگرم) و آکاش سنگوان (67 کیلوگرم) اما به پایان رسید.

هر دو بوکسور با اختلاف مشابه 5-0 مقابل پاگالیست های قزاقستانی شکست خوردند. در حالی که ساچین توسط مخمود صابیرخان برکنار شد، آکش توسط دولات بکبائوف فرستاده شد.

آکاش شروع کندی داشت و با هر راند وارد بازی می شد، اما در نهایت برای داوران کافی نبود که به نفع او تصمیم بگیرند.

از سوی دیگر، ساچین با مشت های سنگینی که در راند اول به حریفش وارد کرد، شروعی درخشان داشت.

پس از راند دوم مساوی، مبارزه در راند آخر به پایان رسید و صابیرخان تجربه خود را برای برتری بیشتر از بوکسور هندی نشان داد.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله