AFP: شیخ جاسم قطر پیشنهاد بهتری برای منچستریونایتد ارائه می دهد

اریک تن هاگ سرمربی منچستریونایتد© AFP

یک منبع نزدیک به این پیشنهاد روز سه شنبه به خبرگزاری فرانسه گفت، شیخ جاسم بن حمد آل ثانی، بانکدار قطری، پیشنهاد بهبود یافته ای برای حفظ منچستریونایتد از خانواده گلیزر ارائه کرده است. شیخ جاسم پس از اینکه این زوج به عنوان مدعیان اصلی خرید غول های لیگ برتر ظاهر شدند، با میلیاردر بریتانیایی جیم رتکلیف در حال جنگ است. زمانی که دور سوم مناقصه در ماه گذشته بسته شد، به نظر می رسید که رتکلیف پیشتاز باشد. راتکلیف، بنیانگذار شرکت شیمیایی INEOS، یکی از هواداران دوران کودکی یونایتد، طبق گزارشات، ارزش بیشتری را برای باشگاه در نظر گرفته بود زیرا او به دنبال کسب اکثریت سهام است.

با این حال، پیشنهاد او می تواند به مدیران اجرایی مشترک، اورام و جوئل گلیزر اجازه دهد که در شیاطین سرخ سرمایه گذاری کنند – حرکتی که عمیقاً مورد پسند هواداران نیست.

در مقابل، پیشنهاد شیخ جاسم برای کنترل 100 درصدی باشگاه است و قول داده است که بدهی 970 میلیون پوندی (1.2 میلیارد دلار) یونایتد را پاک کند.

گلیزرها که از زمانی که باشگاه را با بدهی 790 میلیون پوندی در سال 2005 در اختیار گرفتند، نتوانستند هواداران را جذب کنند، وقتی برای اولین بار در نوامبر از سرمایه‌گذاری خارجی دعوت کردند، ظاهراً آماده دریافت سود هنگفت بودند.

با این حال، گزارش شده است که آنها قبل از اینکه با فروش خود موافقت کنند، برای یک باشگاه فوتبال 6 میلیارد پوند رکورد جهانی دریافت می کنند.

اعتماد هواداران منچستریونایتد (MUST) خواستار نتیجه گیری سریع در این فرآیند شده است تا مالکان جدید در پنجره نقل و انتقالات تابستانی حضور داشته باشند.

ثروت یونایتد در زمین در طول سلطنت گلیزرها کاهش یافته است.

آنها از زمانی که الکس فرگوسن، سرمربی سابق یک دهه پیش بازنشسته شد، هیچ عنوان قهرمانی لیگ برتر را کسب نکرده اند.

اما یونایتد در اوایل این فصل با قهرمانی جام اتحادیه در اولین سال مربیگری اریک تن هاگ، به خشکسالی شش ساله جام پایان داد.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله