یادداشت قلبی قلم ویرات کوهلی پس از خروج تلخ RCB از IPL 2023

RCB Virat Kohli از IPL 2023 خارج شد© BCCI

ویرات کوهلی، بازیکن سرسخت رویال چلنجرز بنگلور، پس از مشاهده پایان رقابت این تیم در لیگ برتر هند (IPL) 2023 در مرحله لیگ، یک پست صمیمانه برای طرفداران خود و فرنچایز نوشت. RCB برای راهیابی به پلی آف باید گجرات تایتانز را شکست دهد اما آنها روز یکشنبه متحمل شکست 6 ویکت شدند و از مسابقات خارج شدند. کوهلی، که یک قرن در این مسابقه گلزنی کرد، به طور قابل درک از اینکه رویای بزرگ قهرمانی در IPL دوباره محقق نشده بود، ناامید شد.

“فصلی که لحظات خوبی داشت اما متأسفانه ما از هدف کوتاهی کردیم. ناامید شدیم اما باید سرمان را بالا نگه داریم. از هواداران وفادارمان، سپاسگزاریم که در هر مرحله از ما حمایت کردند. یک تشکر بزرگ از مربیان، مدیریت و هم تیمی های من. هدف ما این است که قوی تر برگردیم.”

شانزدهمین ویرایش IPL برای کوهلی از منظر شخصی بسیار رضایت بخش بود. ویرات در بازی مقابل مدافع عنوان قهرمانی GT تنها در 61 توپ امتیاز 101* را به ثمر رساند. ضربه او شامل 13 ضربه چهار و شش بود.

او در 14 مسابقه IPL 2023، 639 دوش با میانگین 53.25 و نرخ ضربه بالای 139 به ثمر رساند. او در این فصل دو قرن و شش دهه پنجاه را با بهترین امتیاز 101* به ثمر رساند. در پایان مرحله لیگ، او رقابت را به عنوان سومین گلزن برتر به پایان رساند و تنها فاف دو پلسیس و شوبمن گیل جلوتر از او بودند.

ویرات هشت قرن در کریکت T20 به دست آورده است که شامل یک قرن بین المللی برای هند و هفت قرن برای RCB است. او 11965 دوش در دوران حرفه ای خود در T20 به ثمر رسانده است که تا کنون 374 مسابقه قوی داشته است.

بیشترین T20 قرن توسط کریس گیل به ثمر رسیده است. افسانه ضربه زدن به هند غربی 22 قرن در قالب کوتاه دارد. کاپیتان پاکستانی بابر اعظم 9 قرن در کریکت T20 سابقه دارد.

مایکل کلینگر استرالیایی، آرون فینچ و دیوید وارنر هر کدام هشت قرن در کریکت T20 دارند.

با ورودی های ANI

موضوعات ذکر شده در این مقاله