گزارش نهایی هواشناسی IPL 2023: اگر مسابقه CSK و GT به دلیل باران رها شود چه اتفاقی می‌افتد؟

باران در روز جمعه به ورزشگاه نارندرا مودی ضربه زده بود© BCCI/Sportzpics

قهرمانان شانزدهمین دوره لیگ برتر هند (IPL) 2023 روز یکشنبه با دیدار قله در ورزشگاه نارندرا مودی احمدآباد برگزار می شود. تایتان ها که مدافع عنوان قهرمانی هستند، امیدوارند جامی را که سال گذشته به دست آوردند، حفظ کنند. اما در مقابل آنها سد سوپر کینگز ایستاده است، تیمی که 4 بار با رهبری ام اس دونی جام را برده است. با این حال، نگرانی کمی در مورد آب و هوا وجود دارد، به خصوص پس از بارش باران در محل برگزاری در روز جمعه در جریان مسابقات مقدماتی 2 بین گجرات تایتان ها و هندی های بمبئی.

هنگامی که دو تیم در مرحله مقدماتی 1 شاخ زدند، مردان Dhoni به راحتی پیروز شدند. با این حال، دو تیم فاکتور دیگری برای آماده شدن برای فینال خواهند داشت زیرا دوباره در جدال قله به مصاف هم می روند.

در حالی که بعد از ظهر نسبتاً صاف است، احتمال بارش باران در محل برگزاری با پیشرفت روز افزایش می یابد. طبق گفته Accuweather، حدود 80 درصد احتمال بارندگی در اواخر روز وجود دارد.

در شب، حدود 2 ساعت باران در ورزشگاه نارندرا مودی به مناسبت فینال ممکن است رخ دهد.

m10dhiig

اگر فینال IPL 2023 کنار گذاشته شود، روز رزرو وجود دارد؟

اگر حداقل 5 اور برای هر طرف نتواند در مسابقه انجام شود، یک روز رزرو (دوشنبه) برای برگزاری مسابقه وجود دارد. اما، برخی از شرایط اضافی نیز وجود دارد که باید در نظر داشت.

اگر حداقل یک توپ در روز یکشنبه زده شود، مسابقه از جایی که روز قبل متوقف شده است ادامه خواهد یافت. در سناریویی که بازی پرتاب در روز یکشنبه برگزار می‌شود اما بازی انجام نمی‌شود، یک بازی جدید 20 اور در هر طرف از دوشنبه آغاز می‌شود. حتی پرتاب در روز رزرو تکرار می شد. کاپیتان ها همچنین می توانند در روز رزرو تیم خود را تغییر دهند.

موضوعات ذکر شده در این مقاله